Přejít na obsah

Karoq dodací lhůta


Optik

Doporučené příspěvky

Nejdřív jsem si říkal, že nechám svůj termín být, ale po vzoru mnohých zde mně to nedalo a říkám si, že za zeptání nic nedám. Jaké však bylo a je stále trvající moje zklamání z toho, že jsem se údajně posunul z 06/2018 na 01/2019 :blink:

 

Důvod prý dealer v systému nevidí a zkusí mi to zjistit přímo u výrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, velkepeni napsal:

mas nieco extra birku?

Nic víc, než nabízí konfigurátor. Mimo jiné i digitální přístrojový panel, o jehož odloženém náběhu se zde dočítám, ale vesměs co čtu se jedná vždy v řádech o týdny, ne o půlrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj čekatelé, to posunování termínů je to, proč jsem založil tohle téma. Ve Škodovce by měli brát v úvahu to, že jsme si auta objednali a tedy že je "asi" budeme potřebovat. Jak jsem psal předtím , prodal jsem auto s tím že ho na jaře budu mít. A ono ejhle - NIC. Když si auto objednáváme u prodejců, má Škodovka na férovku říct  v konfigurátoru u prodejců kdy auto bude /objednací systém by to měl umět / a toto dodržet a ne s tím takhle šachovat a pak vydat tiskovou zprávu jejich mluvčí že se prodlužuje dodací lhůta.  Počkáme do  dubna kdy se to má celé rozjet s digitálníma štítama a uvidíme. Budem si držet vzájemně palce:o třeba nás překvapí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, BirK napsal:

Nic víc, než nabízí konfigurátor. Mimo jiné i digitální přístrojový panel, o jehož odloženém náběhu se zde dočítám, ale vesměs co čtu se jedná vždy v řádech o týdny, ne o půlrok.

Co k tomu říct, já začínal 24.2.2017 objednávkou Tiguana a teď snad se dočkám, nemyslel jsem si že se rok a víc může čekat na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, cilda1 napsal:

Co k tomu říct, já začínal 24.2.2017 objednávkou Tiguana a teď snad se dočkám, nemyslel jsem si že se rok a víc může čekat na auto.

Přesně tak, jako já jim nic nevyčítám, naopak jsem rád, že je o ta auta takový zájem. Možná by mohli trochu víc zpřesnit jejich objednávkový systém a informovanost, ale od klávesnice se mi to radí. Asi kdyby šlo něco jinak, udělali by to. Ale rok čekat na auto jako za minulého režimu, kdy se čekalo před Mototechnama na Favority, tak to mě upřímně v roce 2018 docela překvapuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo ,ale nejsme v socíku ,snad jsme se o něco posunuli za cca 29 let. V Anglii a snad i v Německu má VW  systém který je uživatelsky přívětivejší a dá se snad i nahlédnout po netu ,aspoň to píšou na německém fóru  https://www.motor-talk.de/forum/.Píšou o tom  v sekci o Tiguanech,musí se hledat.:kol-47:

I v Německu na auto čekají (Tiguan) a také reptají ,je to podobné.

Editováno: , autor: cilda1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo posunuli ... tolik aut, co skodovka udela za rok, tehdy delala pět let a víc. dneska 80% výroby je těžce individualizovaná per kus. tehdy sis (když jsi měl štěstí) mohl vybrat barvu.

 

snaze škodovky neudávat nějaké moc přesné termíny rozumím - v situaci kdy nějakých 80% aut (+/-) je individuálních a bambilion komponentů (i z one individualní vybavy) dělaji externí dodavatelé, kdy nikdy nevis, co se stane behem tech pár týdnů, co se na auto čeká a muze kvůli nejakemu vypadku dojit prakticky kdekoli v retezci vyroby ... je lepsi komunikovat nepresne terminy v rudu X - Y týdnů, nez nejdriv aktivne slibovat "vase auto vyrobíme 10.5.2040" a pak poslouchat pláč pitomců, co bez auta nevydrží ani den.

 

nedostatek komunikace (obecně) bývá problém.

nadmíra komunikace (zejména nepřesných dat) bývá často ještě větší problém.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tragédie je srovnávat jak to bylo za minulého režimu, myslíš že jiné automobilky nevyrábí  auto podle přání zákazníka (individuální výbava).

Jestli někdo chce znát termín alespoň přibližný, nebo  mu posunou termín o půl roku  je podle tebe pitomec.....

Každý jsme  prostě  nějaký a  jak jsem psal někde ten systém funguje jinak.

Já jsem s komunikací a službami prodejce spokojený, ale nedivím se jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, cilda1 napsal:

Tragédie je srovnávat jak to bylo za minulého režimu, myslíš že jiné automobilky nevyrábí  auto podle přání zákazníka (individuální výbava).

Jestli někdo chce znát termín alespoň přibližný, nebo  mu posunou termín o půl roku  je podle tebe pitomec.....

Každý jsme  prostě  nějaký a  jak jsem psal někde ten systém funguje jinak.

Já jsem s komunikací a službami prodejce spokojený, ale nedivím se jiným.

Nerikam ze je pitomec.... a tu prebezmou informaci ti skodovka dava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle tragedie_v_JZD   jsem pitomec , no to je dobrý  když mi při objednání řekli březen / duben  a teď podzim 2018  a jako pitomec pláču a nevydržim ani den bez auta.  No to je víc jak den - to je i  matematika . No nevím co si myslet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem objednaval v 4.tydnu a dle aktualni informace od prodejce by auto melo jit do vyroby 18-20.tyden.

Mam teda ten slabsi benzin (na silnejsi se mi nechtelo cekat dalsi pul rok) a digi stit tam mam taky. Kdyz jsem se ptal jestli vidi v systemu nejakou restrikci na ten stit, tak rikal, ze nic takoveho tam neni, tak uvidime jeslti se to bude jeste posouvat... 

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pánové jen pro zajímavost ví někdo ,jak  dlouho trvá výroba auta ,např. svařovna-lakovna  a kompletace.Nikde na fóru jsem nezjistil jak je to z lakováním,jestli ve stejný den auto nalakují a pokračuje  na linku ke kompletaci.Jestli teda komplet auto z lakováním vyrobí za jeden den.(Videa ze MB jsem viděl,ale to je  určitě sestříhané)

Jestli to nepatří do tématu tak se dopředu omlouvám.Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...