Přejít na obsah

Karoq dodací lhůta


Optik

Doporučené příspěvky

V 9. 6. 2018 na 7:55, velkepeni napsal:

Ale to pozicanie auta zadarmo birk si ako dobavil? Mne nechceli nic dat. Inac auto uz doma a tiez predajca tvrdil ze kopec ludi ani nedostane tohto roku.

Naše auto šlo na protiúčet a prodejce mi v den uzavření obchodu sám nabídl, že by naše auto raději prodal mnohem dříve, než nám dodá nové i za cenu toho, kdyby nám měl potom po tu dobu zapůjčit předváděcí. Dohodli jsme se na ceně, my v našem autě jezdili dál a oni jej nabízeli mezitím k prodeji. Teď se před nedávnem našel kupec, takže "si auto prodali" no a jak slíbili, nám půjčili své předváděcí. Myslím, že v té době, kdy jsme se domlouvali netušil, jak se dodání nového auta protáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je trochu divné na čem to vázne. Dealer mi tvrdí motor 1.5 TSI a digi panel (všeobecně), ale ten já nemám... Mám manuál, sport. sedačky + volant a paket comfort. No a někdo tady píše, že objednal v polovině ledna s DSG a dodání konec června... Neví někdo reálně, kde může být zakopaný pes... a co opravdu nemají ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v polovině ledna objednával 1.5 TSi DSG Ambition s LED světly a poslední info bylo, že auto bude někdy v průběhu července.  Asi budu jeden z mála, ale mě nebude vadit i kdyby se to posunulo o 2 měsíce, protože auto si stejně převezmu až v říjnu, kdy mi skončí operák na stávající auto. Ale je pravda, že už teď tlačím kalendář očima, protože se těším na ten automat. :w00t1: 

Jinak Karoq je prodejní trhák, proto se na něj čeká tak dlouho. Uvidíme jak se na dodacích lhůtách podepíše spuštění výroby Karoqa v Německu. Problém se sedačkama je kvůli Alcantaře, po které je obrovská poptávka a vyrábí se pouze v jednom závodě Alcantary v Miláně. Sice teď rozšiřují kapacitu na dvojnásobek, ale to ještě bude chvíli trvat. Už teď odmítají 20% objednávek. Holt dřív to bylo zboží jen pro luxusní auta a dneska je to klidně v nižší střední , které se vyrábí mnohem větší množství (byť ne vše s Alcantarou).

 

Možná pomůže i to, že od MR2019 už Karoq Alcantaru nebude nabízet, ale místo ní bude konkurenční produkt Suedia. 

Editováno: , autor: Swordfish76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď píšou v Hospodářkách, že už takhle dlouhé čekací lhůty se ještě prodlouží kvůli nedokončeným homologacím z důvody nestihnutých emistních testů. Škodovka  už si vyjednala pronájem letiště v Milovicích, kam bude od srpna odstavovat vyrobená auta, která nebude moci dodat zákazníkům kvůli chybějící nové homologaci. Od září platí nová pravidla a automobilky měly jen 15 měsíců na přehomologování všech modelů podle nových pravidel. Musí zvlášť testovat nejen kombinace motoru a převodovky, ale výbavy, popř. rozměry kol, protože mají jinou hmotnost a tedy i vliv na spotřebu. a testy teď trvají mnohem déle a testovací laboratoře v celé Evropě nestíhají. Takže na auta vyrobená od září se zřejmě bude čekat ještě déle než teď. Že ty zelený euro-eko magory  už někdo nepošle do pr...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady čtu, jak se posouvají termíny dodání, chce se mi plakat :(  Karoqa jsem si objednávala v lednu 2018, 1,5 TSI Style plus nějaké věci navíc, v manuálu. Termín dodání byl 2Q 2018. Tento týden mi prodejce sdělil, že výroba se z důvodů přechodu na MR 2019 a hlavně díky nedostatku sedaček na vozy Karoq i Kodiaq posouvá na srpen 2018. Výborné, asi zůstanu bez auta, staré skoro prodané, já na malém městě, jsem sama s prckem,  a hlavně prcek je ZTP a já v ID :(  Termín dodání mám uvedený v objednávce, Karoqa jsem platila cash. Je mi jasné, že licitovat s prodejcem o možné slevě je trochu mimo, když situace na trhu je taková, jaké je. Jde mi spíše o to, že nemůžu zůstat bez auta. Prosím, má ještě někdo kromě Birka zkušenost s tím, že když Vám auto nedodají v dohodnutém termínu, zapůjčí do doby dodání prodejce bezplatně jiný vůz? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To žáleží na domluvě a také na prodejci. Já na auto čekal o měsíc déle než byl dohodnutej termín dodání (mám téměř stejnou výbavu jako Ty). Od stejného prodejce jsme kupovali jeteho Yetiho kde ho měl nechat zákazník na protiúčet. Jemu se také opozdil termín dodání , Nám ale jeho staré auto už prodal a tak mu také zapůjčil náhradní vůz. Osobně bych vyzazil za prodejcem a dohodl se sním. Přeji úspěšné vyjednávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podělím i já o informaci co mám od mého prodejce mám 1,5 manuál style 18.12.2017 objednán první termín 22.5.2018, další termín 45 kt, pak přesunuto 22 kt, teď mám termín 30 kt předání vozidla ,ale z důvodu  jelikož je přelom modelového roku 2018/2019 budou se měnit technická data vozidel, a tudíž bude dodání vozidla posunuto na KT 38. Informace stará asi 1 den od Škody auto takže jsem přestal řešit termíny. Jenom chci dodat že vozidlo bude vyrobeno 28 kt.

Editováno: , autor: pajknovotny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 6. 2018 na 8:43, pajknovotny napsal:

Tak se podělím i já o informaci co mám od mého prodejce mám 1,5 manuál style 18.12.2017 objednán první termín 22.5.2018, další termín 45 kt, pak přesunuto 22 kt, teď mám termín 30 kt předání vozidla ,ale z důvodu  jelikož je přelom modelového roku 2018/2019 budou se měnit technická data vozidel, a tudíž bude dodání vozidla posunuto na KT 38. Informace stará asi 1 den od Škody auto takže jsem přestal řešit termíny. Jenom chci dodat že vozidlo bude vyrobeno 28 kt.

 

Tak přátelé čekatelé, přesně jak je uvedeno výše, je velmi smutná realita. Jsem v šoku z toho co si Škoda auto dovoluje vůči zákazníkům. Oni vyrobí vozidlo se skluzem a ještě ho nemají zhomologované! Tak ho postaví někde ven na parkoviště a tam bude dál čekat než si to automobilka doladí. Konkrétně u mě výroba 32 KT a možná expedice k dealerovi 38 KT, ale to nikdo stoprocentně neví. A teď to nejlepší jaká je realita viz. přiložená tabulka, obrázek o nastalé situaci ať si udělá každý sám...

2018-06-22 11_02_38-Výrobní situace Škoda Auto ČR WLTP 21.6.2018.pdf - Adobe Acrobat Reader DC.png

  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, lirap said:

Jsem v šoku z toho co si Škoda auto dovoluje vůči zákazníkům. Oni vyrobí vozidlo se skluzem a ještě ho nemají zhomologované!

 

A opravdu za to muze skodovka ze neco podcenila? Nebo za to muze spatne pripravena legislativa, ktera nastavila nova pravidla homologaci, pozde vydala provadeci predpisy a homologacni autority v cele EU takovy napor najednou nezvladnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...