Přejít na obsah

Karoq dodací lhůta


Optik

Doporučené příspěvky

Tak jsem po přečteni tohoto vlákna zavolal prodejci a spadla mi brada...2 litr TDi 4*4 objednáno začátkem února .. púvodní termín přelom květen/červen... a dnes mi řekl 01/2019 !! ... jj s digi štítem. Uvažuju že ten štít zruším. Udělal to někdo z Vás? Zkratilo to ( výrazně) termin dodání?

Editováno: , autor: Zrooda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, a řekli Ti že je ta lhůta posunuta z důvodu výbavy digi štítem ????   nebo je k tomu i jiný důvod ???  Oni sami toho úvodem moc nevědí a neví co nám mají říct. Zkus to ještě zjistit. No držím palce , já taky  koukal jak PUK.  Dej vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom momentálně úplně stejně (jak jsi se nejspíš tady i dočetl) jen s tím rozdílem, že já jsem auto objednával celý měsíc před tebou. Stejná motorizace i pohon, také s dig. přístrojovkou. Původní termín podobný, jako u tebe, aktuálně dle informací prodejce 01/2019, Když jsem se ho zeptal, jestli je na vině dig. štít, odpověděl, že takovou informaci tam nevidí, když jsem se ho zeptal, jestli když ho nechám z konfigurace odebrat se mi dodání zkrátí, nevěděl. Trochu mě zaráží, že v takových případech nemají systémově ošetřeno, že sami zkontaktují zákazníka. Při představě, že to nechám být, nebudu se zajímat a v červnu nakráčím do salonu, že si jdu pro objednané auto dle objednávky a oni mi sdělí, ať to zkusím znovu za půl roku, tak tam tu objednávku snad i zruším.

 

Možná mám vysoké nároky, nevím, ale přijde mi to prostě divné. Člověk přece plánuje financování, prodej svého stávajícího auta, ... Týden, dva, tři - neřeším, nejsme malé děti a přestože se každý na své nové auto těši, tak v určitých mezích jdou věci přeplánovat. Ale půl roku? Fakt by ně zajímalo, co za tím vězí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BirKu  mluvíš mi z "duše"  já objednával v říjnu 2017 - 1,5 TSI manuál  a digi štít. Poslední měsíc nemám info, radši se neptám abych nebyl otrávenej, protože  se na to těším. Poslední info 35 týden.  Ještě  budu vyčkávat a když mi řeknou že se nic neděje  a  na prodejně mi nebudou schopni říct proč se mi to o půl roku posunulo, tak  to asi odpískám, přitom je to tak PĚKNÝ   

Editováno: , autor: Optik
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem se chystal objednat tak jsem se ptal na termín a řekli mi že 1.5TSi až 12 měsíců, ale 2litr TDi 18 max. 20 týdnů i díky výbavě (dal jsem tam snad vše bylo v konfiguraci) a teď 01/2018??!! Když jsem se ptal na ten digi štít tak prý je to možné, prý o tom taky slyšeli. Mam doufat že to třeba dopadne a bude už v záři....ale slíbit to nemůže. Zítra zavolám znovu a budu chtít vědět o kolik se to zkrátí bez digi štítu...jinak snad zruším a půjdu do SCOUTa

Editováno: , autor: Zrooda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to jsem ještě nezmínil to, že mám pořád na paměti sdělení ŠA, že posilují výrobu Karoqů a vedle Kvasin budou tak nově vozy sjíždět z linky i v části přestavěného závodu v Mladé Boleslavi. Říkám si "paráda, tak třeba se mi poštěstí a auto mi nakonec dodají i dřív, než uvedli v objednávce, třeba už koncem května, nebo dokonce v půlce ...". Pak si ale říkám, že si raději nebudu dělat plané naděje a že je lepší být příjemně překvapen, než nemile zaskočen. No, tak momentálně teda vážně překvapen jsem :blink:

 

Nicméně oplývám optimismem a stále živím naději, že se to v průběhu času zase otočí a vrátí se původní termín dodání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výroba Karoka na lince s OIII nebyla otázka rozhodnutí ze dne na den kvůli poptávce. Počítalo se s tím delší dobu. Nerad říkám špatné zprávy, ale nedá se čekat, že by se výroba ostatních modelů zachovala na stejných počtech a jen vyráběli dvojnásobek Karoků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem Karoqa objednával tak jsem chtěl co největší slevu. Po ukázání jiné nabídky mě prodejce řekl že na takovou cenu se nemůže dostat. Jinak by na autě nic neměl. Dále řikal že ví o pár prodejců který dávájí velké slevy. A na ty prodejce si stěžovali u Škoda auto pro nefér jednání. A jako varování od strany dodavatele budou pro takové prodejce zrdžovány dodávky aut. Toto je tvrzení jednoho prodejce a jak je pravdivé to nevím. Pravda je taková že jsem si auto vybral u toho prodejce co to říkal a auto mě stejně "odsunul o měsíc déle".:D

Editováno: , autor: Hyper ST
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi velkými slevami - tomu bych již v dnešní době moc nevěřil. Obecně by sice mohli prodej dotovat ze svého, ale proč by to dělali. Skoro zázrak je dostat se u prodejce těsně k marži - ale to jde většinou jen někde a někdy.

Jinak zdržením dodání vozů se to určitě neřeší.

Prosím kolegu Habiho o jeho názor na tuto problematiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si pro jistotu zavolal svému prodejci a zatím dobrý.

2,0 TDI 4x4 , digitální panel ,style atd. Objednáno leden a termín pořád stejný 17 až 19 týden.

Tak snad to bude . Jinak všem čekatelům na nový přírustek do rodiny přeji hodně štěstí a dobré

nervy . Snad se jednou všichni dočkáme .:wub:

:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na západě se přestávají objednávat diesely jako dřív, takže na ně nejsou takové dodací lhůty, protože o to není zájem. 1.5 je nový motor, který je u Karoqa jako v první skodovce, problém je, že se v tuhle dobu v celém koncernu nahrazuje 1.4 právě tímhle motorem u stávajících modelů nebo začíná v nových modelech, ale hlavní problém je, že přestává být poptávka po dieselech a 1.5 je pro dost modelů vrchol benzínové nabídky a nebo zlatá střední cesta, když člověk nechce 2.0 nebo ukulhanou 1.0. S digi štítem to je to podobné, ten začíná stejně jak ve Škodě tak v Seatu, hodně lidí si ho doobjednalo a dodavatel nestíhá, ale při takové výrobě jakou chrlí auta škodovka, tak někdy nestíhá skoro žádný dodavatel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi motorizacemi bych si nebyl tak jistý. Za jedno tu padlo (a to včetně mě), že onen nečekaný dlouhý posun se udál u dieselového agregátu, takže zde problém nebude. Za další jsou zde tací, kteří i přes objednaný digitální štít mají (zatím) příslíbené původní termíny dodání, pohybující se v měsících květnu - červnu. Jestli tomu tak nakonec bude si teď nemůže být nikdo jistý, ale pokud z těch informací budeme vycházet, tak ani digitální štít nebude zcela jednoznačně na vině.

 

Co se zájmu o dieselové motory týče - mlůžeš dát zdroj informací, kde se uvádí, že o ně není už na západě zájem? Já jsem se při objednání auta zkoušel pídit po informacích, jak to s diesely do budoucna bude, jestli jim už "odzvonilo", jestli od nich budou výrobci upouštět atd. Zkoušel jsem internet, ptal jsem se prodejce, poptával jsem se kolem. Nikdo nemá věšteckou kouli a informace jsou buď nejednoznačné, anebo se různí. V každém případě jsou na toto téma všechny vesměs na bázi "já se domnívám, že ...".

 

Jako majitel O2 s TDI motorem a celkem bohatou zkušeností s ním se diesel motoru nebráním, ale řekl jsem si, že zkusím změnu. Jenomže jsem chtěl 4x4 a ejhle, ta se nabízí jen u dieselu. Proč - netuším. Ptal jsem se prodejce - nevěděl, prý strategie ŠA. V benzínech prý přijdou na konci 2018. Nechtěl jsem tak dlouho čekat, tak jsem objednal diesel (pozn. pokud se potvrdí, že mě výrobu posunou na 01/2019 a v té době už budou v nabídce 4x4 v benzínu, možná zvážím změnu, i když by to zřejmě znamenalo další posun). Co je to za strategii ŠA nevím a těžko předjímat, proč to tak je.

 

A k těm "kulhavým" 1.0 - tím určitě nadzdvihneš ze židle nejednoho příznivce těchto motorů a kromě toho, v testech tento motor vyšel velice dobře (lze dohledat zde na fóru) a za sebe můžu říct, že jsem měl po dobu asi 1 měsíce půjčenou OIII s motorem 1.0 a byl jsem opravdu velmi mile překvapen jízdními vlastnostmi toho auta. Kdybych neviděl v TP, že je tam opravdu 1.0, nejspíš bych tomu ani nevěřil :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já proti 1.0 tsi v malých autech sám nic nemám a vím jak to jede, sám ho mám v rapidu. Kulhavým sem ho nazval spíš kvůli tomu, že jsou v modelu silnější motory. V rapidu mě baví i jízda s litrem, ale kdykoliv s ním jedu v Karoqu, tak mi přijde, že tomu něco chybí, je to prostě jiné, když to je suv, jinak ho vůbec nehaním. 

 

A další motory a varianty 4x4 přijdou, stačí se podívat co má Karoqova sestra Ateca. Škodovka sází na to, že je zájem o to co nabídne na začátku, nasytí tím trh a potom postupně přidává a přidává aby získala další zákazníky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Dovoluji si připojit se opět do diskuse. Já jsem si objednal benzin a to z toho důvodu, že  do budoucna budu popojíždět jen kratší trasy a tak se DPF  u nafty bude plnit  daleko rychleji než u benzinu kde bude bohužel zanedlouho také. Jsem zvědavý jaký bude mít vliv na výkon. Ale omlouvám se za odklon od tématu dodací lhůty, to jen na vysvětlenou benzinu. Nevydržel jsem to a kontaktoval jsem svého prodejce už dnes a ne jak jsem psal, že ověřím termín dodání  na počátku dubna. No a co jsem nedozvěděl??? Termín  se aktuálně v systému chová, jako že půjde moje auto do výroby  35 - 38 KT 2018  1,5 TSI manuál  s digi štítem.  Zatím jsem to vyřešil koupí "škopku" na ježdění abych doma něco měl. Takže mne ŠKODA  AUTO  moc zklamala ale přesto jí zůstávám věrný.  Jen pořád nechápu, že jejich systém při objednání říká něco jiného a něco jiného třeba za měsíc. Vždyť jsou prodejci   on line   při konfiguraci auta.  Na to jestli se dodací lhůta zkrátí když zruším digi štít, tak mi nebylo odpovězeno, NEVÍ

Editováno: , autor: Optik
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oni nevi tri mesice predem jedtli dodavatel zabtri mesice bude stihat, nebo ne. Nejsou jasnovidci. Kor kdyz poptavka prevysuje predpoklady - to u se nevyhnes.

 

vyroba auta holt nefunguje tak, ze maji na sklade kramy na rok vyroby, ale dodavatele to dodavaji na konkretni terminy podle toho, kdy se bude krery kus vyrabet.

 

no, nicmene nahlodali kste me - az se vracim z velikonoc, tak asi dealerovi taky zavolam nakolim se termin zmenil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...