Přejít na obsah

trasenie pri brzdeni


jakub_z_bb

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých.

Mám Octaviu II, r.v.06, 2.0 TDI PD 103kW(BMM).

 

Už dávnejšie sledujem, že keď dobrzďujem, napr. pred križovatkou so studeným motorom, tak autom začne triasť. Zdá sa mi však, že to trasenie nejde od podvozku, čiže krivé kotúče, vybité ložiská alebo podobné opotrebenie to podľa mňa nespôsobuje. Taktiež sa to deje len pri studenom motore a len pri dobrzďovaní, čiže nízke otáčky prípadne voľnobeh. To trasenie mi pripadá, ako keby to išlo z motora, ako keby sa dusil. 

 

Čo by mohlo zapríčiniť takéto správanie? 

 

Za posledné 2 mesiace som mal taktiež asi 4x problematickejšie štartovanie. Nebolo to ale baterkou, štartér pekne točil (nemal zvuk ako keď baterka nevládze), skôr proste motor zadusilo. Keď som dnes po robote štartoval, stál som na brzde a ten štart bol taktiež takýto nejaký. Motor pekne pretočilo, len ako keby ho niečo chcelo zadusiť. Tie ostatné problematické štarty si nepamätám, či som stál na brzde, ale s najväčšou pravdepodobnosťou hej, nakoľko parkujem v kopci a mám taký zvyk, aj keď mám kolesá podložené.

 

Ešte mi zvykne s času na čas zostať tvrdý brzdový pedál, keď je auto nejaký čas zaparkované. Nespraví to vždy a taktiež to ani nie je veľmi závislé od času, koľko auto stojí. Je to v podstate také náhodné. Inak za jazdy, keď už sa motor kus zohreje, brzdí myslím si, že tak ako má. Nie je nejaké šklbanie, trasenie, ťahanie na stranu, škrípanie ani nič, čo by nemalo robiť. Ako som tu už niekoľkokrát čítal, tak keď stvrdne pedál, tak zo systému unikol podtlak.

 

Nemôže mať strata podtlaku súvis aj s tým trasenim/dusením studeného motora?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...