Přejít na obsah

Drive profile


Xfire

Doporučené příspěvky

Ahojte zistil som taku jednu zaujimavu vec, mam O3rs, a mam drive profile, dal som si merane hodnoty gateway : status: driving profile selection for engine-Act val. ,a ktomu napr este to iste len okrem engine zvolim napr: steering, alebo acc, popr ine act value.. hodnotaty v cislach znamenaju:
 

5 - Eco

2- Normal

3- Sport

 

ked navolim sport profil, vypnem klucik, otvorim dvere, zavrem dvere , zapnem zapalovanie, act value na napr steering, acc, popr ine skoci na posledny profil, tj sportovy(3) bol pri vypnuti klucika, ale ENGINE act value skoci na hodnutu , a neuchova sa posledny profil, neviete ci to je bug alebo nejaka vlastnost? ak niekto mozete vie si to niekto skusit aj ma vcds? ps: pridavam aj video..  
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Bug to neni, myslim, ze se problem resi i v nejakem jinem vlakne, ale uz nevim kde.

 

Ja mam 1.8TSI (LK), stejny problem, dal jsem si do Individual profilu napr. plachteni DSG (tzn. okazuje E místo D, nebo S), plachteni DSG je ale funkcni jen do vypnuti zapalovani. Po restartu auta je ale DSG opet zpet v rezimu D :(, a neplachti...

 

Daval jsem dotaz do automobilky, je to pry tak umyslne, po restartu auta je vždy profil sice v puvodnim nastaveni, nicmene nektera nastaveni jsou do Normal, takze je nutne profil vždy po nastartovani "refresnout"...

 

Chapal bych tento "bezpecnostni" umysl, když auto nemá individualizaci (napr. při stridani ridicu), ale v mem pripade mam několik klicku (každý je indivualizovan), a auto by si mohlo všechna nastaveni jizdnich profilu pamatovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je zvlastni, ja mam 1.8 TSI 4x4 (LK) pred FL a individual mam nastaveny:

1. pohon Eco

2. ACC Normal

3. DCC comfort

4. rizeni normal

5. svetla Sport

 

a trvale mi zustava zapnute E.

 

jedine, kde se resetuje nastaveni pohonu do D je v rezimu sport.... tam po nastartovani je vzdy D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle zmenu mohl vymyslet jedine blbec teda ale.. Pochopil bych to v pripade SPORT rezimu, u toho ECO to fakt nepobiram...

Predpokladam ze kdyz navolis ECO rezim jako celek, tak pak je D zase zpatky (po restartu)?

Editováno: , autor: M_ike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 28. 3. 2018 na 21:21, omicron napsal:

Pokud navolim ECO, samozrejme DSG naskoci do E rezimu (s plachtenim), po restartu se ukazuje, ze je tam stale ECO, ale DSG je v D, pokud jsi to myslel takto. Fakt je to frustrujici... Takze ještě jednou stisknout jiz svitici ECO...

Koupil jsem S3 2.0 TSI DSG s DCC a pokud dam eko nebo individual s plachtenim, tak po vypnuti motoru mi to taky prestane plachtit a porad to musim zapinat znova. Vi nekdo, jestli se tohle nesmyslne resetovani da nejak vypnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V ‎25‎.‎5‎.‎2019 na 21:24, 5icz napsal:

Koupil jsem S3 2.0 TSI DSG s DCC a pokud dam eko nebo individual s plachtenim, tak po vypnuti motoru mi to taky prestane plachtit a porad to musim zapinat znova. Vi nekdo, jestli se tohle nesmyslne resetovani da nejak vypnout?

Dodnes jsem to nevyresil, po intervenci v servisu me sdelili, ze to je umyslene, udajne nejake bezpecnosti duvody (?)…
Nevim, ze by to slo nejak nakodovat apod... Profil si to sice pamatuje, ale DSG plachteni automaticky neaktivuje.


Je kupodivu ale podivne, ze prepnutim profilu ridice se to aktivuje (napr. při presednuti ridice), aniz bych musel opakovat volbu profilu jizdy. To jen prokazuje, ze ty kecy ze servisu jsou nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem mel delsi cas testovat plachteni a bohuzel to ma i jine nedostatky: Ve vysokych rychlostech na dalnici se nikdy nezapne, pritom plachteni na dalnicnich prudkych kopich je nejefektivnejsi. Obcas se stane, ze auto plachti a ja bych nechtel aby plachtilo (chci aby brzdilo motorem) a naopak nekdy ne a ne plachtit a nevim proc neplachti. Takze to resim tak, ze vyrazuji na neutral sam, kdyz vim, ze je to efektivni a plachteni ani nezapinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...