Přejít na obsah

Tažné zařízení a gateway


Tinno

Doporučené příspěvky

Zdravim pani.

 

namontoval som tazne na moju OII MR2012, zelezo v pohode namotovane, dokonca nebolo treba ani rezat naraznik (uz bol vyrezany od nova), elektrika natiahnuta vsade kde bolo treba, ale problem nastal ked som chcel nakodovat Gateway. v popiskach nikde nevidim tazne a neviem v ktorom bajte sa to ma prepisat a na aku hodnotu. v aute mam domontovane predo-zadne parkovacie senzory, tie idu v pohode aj zobrazovanie na Swingu. elektrika do vozika funguje na voziku vsetko svieti ale pri zaradeni spiatocky na zadne parkovaky neodpoja.

 

gateway mam tuto:

Address 19: CAN Gateway
   Protocol: CAN
   Part No: 7N0 907 530 H
   Component: J533  Gateway H42 1620
   Coding: 351302
   Shop #: WSC 73430

 

jednotka tazneho je tato:

Address 69: Trailer
   Protocol: CAN
   Part No: 1K0 907 383 F
   Component: Anhaenger     H09 0100
   Coding: 0100000100000000
   Shop #: WSC 00000

 

moze mi niekto poradit v com je problem? za vase rady vam dakujem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím instaloval jsem na svou Škodu Octavii 2.0TDI 2011 tažné zařízení s jednotkou UN-30/1. Jednotku jsem připojil na CAN-BUS a napájení podle návodu. Po instalaci se v gateway objevila hláška o nenakodovane jednotce tak jsem jednotku nakodoval v gateway a OPC a vyskočila mi chyba viz obrázek v příloze a pořád svítí kontrolka indikující prasklou žárovku. Nevíte kde by mohl být problém? Díky moc

IMG_0358.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, h2o napsal:

Zkontroluj napajeni modulu tazneho zarizeni, na ktere cany jsi napojoval tazne?

 

před 28 minutami, h2o napsal:

Zkontroluj napajeni modulu tazneho zarizeni, na ktere cany jsi napojoval tazne?

Napájení je v pohodě. Bez problému se vagem dostanu do jednotky tažného. Napojeno na BCM béžový konektor pozice CAN 15,16 a pak ještě pozice 17 STOP. Už nevím co změnit aby chyba zmizela:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistky jsou OK ještě zítra zkusím tu kostru, změřím napětí přímo na konektoru co jde do jednotky. Ještě dvě otázky mimo tažné když nemám sedačky s pamětí a tim pádem zrcátka s potenciometrem půjde nakodovat naklápění zrcátka při zařazené zpátečce?(u golfa jsem neměl sedačky s pamětí a naklápění fungovalo). Je normální že pokud stojím v garáži a nastartuji a vyjedu na světlo trvá třeba 4km než světelný senzor zhasne tlumená světla a rozsvítí denní svícení? díky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ferda25 napsal:

Co to co zde píšete a radíte má společného s tím, že mu svítí vadná žárovka??? Vadnou žárovku posílá do CANu ta jednotka tažného. Když jí odpojí, tak to hned přestane. Jednotka tažného je nejspíš vadná.

Když jednotku tažného v gateway odkoduju tak zmizí indikace prasklé žárovky. Proč maxidot nepíše vadná žárovka přívěsu?Díky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napájení do jednotky jde dnes jsem to změřil. Připojil jsem vozejk a svítí když zařadim zpátečku tak se vypnou parkovací senzory a na amunsenu se ukáže připojený vozejk nechal sem nakodovanou jen jednotku PDC protože když nakoduju gateway hned tam skočí chyba a nevim proč zatim:) Tak nevim jestli je fakt nějaká vadná ta jednotka nebo proč to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotka je vadná nebo není určená pro tento typ vozu. Buď je jednotka jen jako čtečka CANu a vůbec se nekóduje nebo je postavena jako simulátor klasické jednotky. I simulátor lze někdy přepnout do módu čtečky CANu. V módu čtečky CANu se nic nekóduje. Pokud jednotku vidí gateway a jen po jejím zvolení do instalačního listu dojde k vadě, je jasné, že jednotka nefunguje jak má. Tzv. polovičaté kódování má vždy nějaký následek na funkčnost a jen se snaží zakrýt vady na voze. To si můžeš odkódovat s instalačního listu gateway airbagovou jednotku a může mít vystřílené všechny pytle a taky to pak nic nebude psát. Pár výhodných nákupů jsem už viděl co pak svítili jako vánoční stromeček po tzv. polovičatém kódování.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, ferda25 napsal:

Jednotka je vadná nebo není určená pro tento typ vozu. Buď je jednotka jen jako čtečka CANu a vůbec se nekóduje nebo je postavena jako simulátor klasické jednotky. I simulátor lze někdy přepnout do módu čtečky CANu. V módu čtečky CANu se nic nekóduje. Pokud jednotku vidí gateway a jen po jejím zvolení do instalačního listu dojde k vadě, je jasné, že jednotka nefunguje jak má. Tzv. polovičaté kódování má vždy nějaký následek na funkčnost a jen se snaží zakrýt vady na voze. To si můžeš odkódovat s instalačního listu gateway airbagovou jednotku a může mít vystřílené všechny pytle a taky to pak nic nebude psát. Pár výhodných nákupů jsem už viděl co pak svítili jako vánoční stromeček po tzv. polovičatém kódování.

Jednotka je nová. V manuálu píšou že jednotka funguje i bez kódovaní ale že se má při návštěvě servisu nakódovat. Takže se snažím vyřešit proč to háže chybu protože mě to štve když není vše jak má být.

112940-samples-v2.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Milhausek napsal:

Ty ses teda borec, štve tě ze to není jak má být a cpes tam uni jednotku

Měl jsem za to že když je tam možnost kodovani bude se chovat stejně jako originální jednotka ale není to tak. Takže tuhle jednotku nemožné tedy dokódovat?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...