Přejít na obsah

Kontrolka oleje


pepannn

Doporučené příspěvky

  • o 7 let později...

Zdravím,

 

Přítelkyně před chvilkou vyjela z práce a rozsvítila se jí kontrolka oleje. Řekl sem jí ať motor vypne, že dojedu s olejem.

Po příjezdu jsem zkontroloval hladinu oleje, oleje je dost. Zkusil sem to ještě jednou startnout a nedopne se ani rozvodový řetěz, chrastí.

Vypadá to, že v soustavě není tlak. Neřešil jste to někdo, někdy ? Jedná se o motor 1.2 HTP 40kw, najeto cca 210.xxx Km, ježděno na Mobil 1 5w50.

 

Díky moc za každou radu.

 

Editováno: , autor: Boban94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chrastí rozvodovej řetěz, tak opravdu není tlak oleje, proto bych zkoušky motoru omezil na minimum. 

Problém může být v poruše olejovýho čerpadla, destrukci pohonného řetězu, případně pojistnýho ventily seknutýho v otevřené poloze. 

Jako první bych zkontroloval olejový filtr, jestli trn s Okroužkem uzavírající odtok oleje z prostoru filtru při jeho výměně je v pořádku.

Ještě mi napadá, že by mohl být problém přímo v napínáku rozvodů. Pokud by se rozpadnul, bude unikat tlakový olej. Rozvody jsou už měněný?

Editováno: , autor: Jarda-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 26. 2. 2018 na 19:07, Jarda-k napsal:

Pokud chrastí rozvodovej řetěz, tak opravdu není tlak oleje, proto bych zkoušky motoru omezil na minimum. 

Problém může být v poruše olejovýho čerpadla, destrukci pohonného řetězu, případně pojistnýho ventily seknutýho v otevřené poloze. 

Jako první bych zkontroloval olejový filtr, jestli trn s Okroužkem uzavírající odtok oleje z prostoru filtru při jeho výměně je v pořádku.

Ještě mi napadá, že by mohl být problém přímo v napínáku rozvodů. Pokud by se rozpadnul, bude unikat tlakový olej. Rozvody jsou už měněný?

Dobry den.Mam uplne ten samej problem.Ale me to zacalo delat az po vymene rozvodu.Najel sem 500 km a zacalo my to cervene blikat olej.Nedostatecne maze olej prej.Muze to byt vadnym napinakem??A jeste jedna perla.Delal sem komplet hlavu.Podpalene ventily.Pak odesly vstriky.A pak hned tohle po oprave.Kde se styla chyba???Mam najeto 105000km

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute stala sa mi taká vec ze som pred rokom zapínal kontrolu hladiny oleja na fabii  cez vcds... vaňa mala čidlo, no motor išiel na GO a je bez čidla, a ani bohovi to teraz neviem najst ako som to zapínal, chcel by som to vypnúť lebo mi blika oranzova kontrola oleja furt... Viete mi niekto presne napísať kde to nájdem? Ďakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Nejsem si jistý, ale spínač tlaku oleje bez tlaku se připojí k zemi (kostře). Nakonec k ničemu jinému se připojit nemůže. Takže když odpojíš drát, kontrolka svítit nemůže. Měla by svítit, když se drát připoji na kostru (motor).

 

Jo jo, viz tady, dost dobře popsaná celá mazací soustava a vše okolo.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, McMatej napsal:

Nejsem si jistý, ale spínač tlaku oleje bez tlaku se připojí k zemi (kostře). Nakonec k ničemu jinému se připojit nemůže. Takže když odpojíš drát, kontrolka svítit nemůže. Měla by svítit, když se drát připoji na kostru (motor).

 

Jo jo, viz tady, dost dobře popsaná celá mazací soustava a vše okolo.

Při zapojeném spínači se kontrolka rozsvítí při otočení klíčkem na pár vteřin a potom zhasne . A to samé je když odpojím spínač ( podle mě by se v tom případě neměla rozsvítit vůbec - nemá kostru ) . Zkoušel jsem to u Felicie kde to tak funguje . Kontrolka by měla svítit dokud nenastartuji motor a poté zhasnout ale není to tak ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 16. 12. 2020 na 22:38, Petr L. napsal:

Myslel jsem na kolik tlakuje mazání oleje.

Dát tolik peněz za opravu motoru 1.2 HTP je opravdu hodně, za ty peníze by to měli řešit co nejrychleji.

Tak to napisu skracene.U jednoho mechanika my motor uplne oddelaly.Tak sem si nasel firmu ktera dela komplet repasy HTP kus za kus jak se rika.Bohuzel zaruka byla na motor jen 6 mesicu.Jedna se o prodej na ostrave.Tak to popisu tak.Mesic trvala vimena.Jedu domu a po 2 tisicich kilometrech zjistim ze my to auto zere olej litr na 2000km.Jedu z prahy na reklamaci mesic maji auto a vysledek nic nenasly a jen my poslaly postou odlucovac oleje za 250kc.No neverite ale nejdriv my prdi vyfuk.praskly katalizator.Koupim novy a ted co chcete blika my cervene olej.Vymenim cidlo 6 mesicu pohoda a ted znova my blika olej do toho chcipa motor obcas po nastartovani ale jinak jede jako drak.Takze komplet oprava |HTP 1.2 47kw 79000kc.Vedet to tak se na to vykaslu z vysoka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...