Přejít na obsah

Blikání v kufru


peto1978

Doporučené příspěvky

ahojte.

 

po inak stastnych prvych skusenostiach a cca 4000 najazdenych kilometrov (spokojnych) sa vas chcem opytat mozno na divnu, v kazdom pripade vsak zvlastnu vec:

 

-stane sa mi, obcas na zakl. otackach, obcas pri normalnej jazde, obcas pri zabere auta (mam prevysenie medzi cestou a pozemkom do vrchu na cca. 2m prevysenie 35cm), a najma hlavne v noci, resp. za tmy, ze v batozinovom priestore od baterie sa "blyskne"... nie nie je to nad tatrou, je to v superbe ... : )

 

-v servise sa na to kukli, nic zvlastne vsak nenasli, ale sacuju na pyropatronu, ktora prerusi dodavku el. v pripade nehody...

 

nema s takymto niecim nikto z vas skusenosti?

 

dakujem za akukolvek radu... pre istotu som si kupil aj hasicak... : D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som to skôr tipoval na osvetlenie batožinového priestoru. Skús nastaviť dorazy 5tych dverí. 

Na maxidote ti nezobrazuje otvorený kufor? 

Každopádne na diagnostike by ti malo aspoň vypísať chybu. Short circuit... 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to suri. : preblysknutie sa da vidiet aj ked je bateria zavreta vo svojom boxe

 

to r_e_n_e : tiez som nad tym uvazoval... diag - nic, maxidot nezobrazuje otvoreny kufor... osvetlenie bat. priestoru nemam ledky, ale klasicke ziarovky a to preblesknutie je jasne biele svetlo.

 

ci sa s takymto problemikom uz stretol...

 

mozno blba pripomienka : zadny stierac sa mi nejako zadrhava, ci nahodou existuje, neexistuje medzi tym suvis... ale "blyska" sa aj ked stierac nie je zapnuty...

Editováno: , autor: peto1978
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně mě nejde do hlavy, že se ten záblesk dostane z toho boxu ven.


Mě občas zabliká bíle lampička v kufru našeho kombi (pouze večer si toho všimnu), když vlezu do kufru tak svítí klasicky a poslušně žlutě :-D a ty bílý ledky v předu jsou vypnutý.... asi už nadešel její čas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa ti zasekava stierač, tak to môže  byť kabeláž,ale to by ti hlásilo v diagnostike. 

Stierač sa ti zasekava kvôli mechanike - ozubené kolesá alebo kefy na motorčeku. 

Keď vyberie lampičku von a zapneš svietenie, tak ti po chvíli neblikaju LEDky? Je možné, že ti odchádza nejaká z lediek. Nikdy som neskumal, ako sú LEDky v lampičke zapojené, takže len tip. 

Si si istý, že záblesky sú z Lediek? Nemáš opálené kontakty na lampičke? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem vam vsetkym...

skusim to cez kameru nasnimat, uvidime aky bude vysledok... pevne dufam, ze to bude iba ziarovka v osvetleni, aj ked moc na to nesacujem...

dam potom vediet :

 

ot : je moc tazke vyndat stierac? ked sa trolinku otepli, tak to skusim poriesit... : )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako rozmýšlam , tak rozmýšlam , neviem ako by blysla batéria ktorá je vnútri podbehu krytá zhora plastami , zboku kobercom aby to mohlo byť vidieť a čo konkrétne by to robilo ... tiež si myslím že to bude svetielko buď v kufri alebo na výplni dverí

 

zvolávačka bola kedysi v 2008 na výmenu skrutky na + pole batérie , ale tam to prasklo a už nešlo naštartovať , a také auto už dnes čo má pôvodné prevedenie asi nenájdeš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • peto1978 změnil název na bateria sII 3,6 v6 rv2011 skrat

Das dole zadny kryt kufra. Ide dole silou. Zacni od spodku. Nezabudni dat dole obe lampy osvetlenia kufra a vysrobovat srobu z dilda (neviem ako to mam nazvat) a az potom zadny kryt.

Uvolnit stierac urobis podla tohto videa:

https://www.youtube.com/watch?v=bsDNLDWnkYM

 

Potom uz len vyberies motor. Drzi na troch sroboch. Ako na videu od Golfa:

https://www.youtube.com/watch?v=Rq6DpPGWvHA

 

Tu mas obrazok rozobrateho motora (je to z Ocatavie - tak ma kovovy kryt):

https://www.briskoda.net/forums/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://i257.photobucket.com/albums/hh239/Bowders1_2008/VRS%20Maintainance/Rear%20Wiper%20Motor%20overhaul/SkodaVRSFMICBumpermod005_zpsa6d667f3.jpg&key=cdc10994050697958d581f73e434a174f45eb3f14c4233357acf222d79dd8eb6

 

Superb ma tuto verziu:

http://zapchasti-skoda-kazan.ru/wp-content/uploads/2015/06/5J7955711B.jpg

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, peto1978 said:

Blikanie zistene... osvetlenie bat.priestoru... budem musiet asi nastavit dorazy... dik za rady... :-)

Tak ako som ti písal v mojom prvom príspevku. :)

"Posted Tuesday at 09:41 PM (edited) · 

Ja by som to skôr tipoval na osvetlenie batožinového priestoru. Skús nastaviť dorazy 5tych dverí." 

 

Dobre som sa trafil. Môžem si pripísať jedno bezvýznamné plus. :D

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...