Přejít na obsah

detske autesedacky


Lukas K

Doporučené příspěvky

Dobry den, rad bych se zeptal, jestli nema nekdo zkusenost se 3 detskymi autosesackami v kodiaqu ve 2 rade sedadel.

 

Potrebuji upevnit na isofix detskou zakladnu pro tzv. vajicko a vedle dat 2 detske autosedacky 15-36kg a nemam sanci.

 

Dekuji za Vase pripadne zkusenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Wittmann napsal:

Nemám konkrétní zkušenost s Kodiaqem - ale celkem bohaté zkušenosti se třemi sedačkami mám: Vždy záleží na konkrétní kombinaci sedaček - některé se poskládají lépe, jiné vůbec. Ve většině případů nelze použít isofix. 

Dekuji za odpoved....a nemate i nejaky tip na konkretni sedacky, ktere jsou uzke, zkousel jsem Cibex, Romer i Maxina bohuzel dve vedle sebe a zakladna v isofixu absolutne nevejdou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde ani tak o značky jako konkrétní modely. Bohužel netuším,  jaké sedačky jsme měli - byla to kombinace dvou různých Cybexů a vajíčka Chico (bez isofixu, jen na pás).

Je také možné, že se tam ty sedačky prostě nevejdou, tak jako do drtivé většiny aut - i když velká SUV bývají právě výjimkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš dát do Kodiaqu dozadu dvě sedačky do isofixu a mezi ně další tak bez šance. Na to jsi měl myslet při výběru auta. Jestli máš isofix na předním sedadle,  tak vajíčko dej tam a další dvě sedačky dozadu a mezi sedackama může někdo sedět. Co se sedaček týká,  tak Kodiaq zklamal, protože i když má člověk 7místnou verzi tak ŠA nedoporučuje umístění sedaček do třetí řady u doprostřed druhé řady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

 

V 28. 3. 2018 na 13:33, Jaakob napsal:

planujeme 2x sedacku 15-36kg a mezi ne podsedak (25kg+), jeste nemame vybrano, je jasne, ze to nebudou isofixove...az vybereme dam vedet

 

Tak nakonec Romer Kidfix - nevim presne variantu a 2x Klippan triofix comfort - ani jedna nebude ale na isofixu, to prostě nevyjde s žádnou kombinací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec 3x sedačka namísto 2 a 1 podsedák?

 

Jinak mě v tomto celkem Škodovka "zklamala", že při použití dvou dětských autosedaček na Isofix na zadní lavici není v podstatě mezi nimi na cestování místo, a to už ne ani pro dítě 10+. Zkoušeli jsme Karoq/Kodiaq/Superb. A ke třetí řadě sedadel v Kodiaqu uvádějí, že nedoporučují pro instalaci dětských autosedaček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2018 na 15:24, BirK napsal:

Takže nakonec 3x sedačka namísto 2 a 1 podsedák?

 

Jinak mě v tomto celkem Škodovka "zklamala", že při použití dvou dětských autosedaček na Isofix na zadní lavici není v podstatě mezi nimi na cestování místo, a to už ne ani pro dítě 10+. Zkoušeli jsme Karoq/Kodiaq/Superb. A ke třetí řadě sedadel v Kodiaqu uvádějí, že nedoporučují pro instalaci dětských autosedaček.

ano, 3x sedačka, máme holky dvojčata - jsou menší, takže ten klippan byl pro ně akorát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Já teď řešil stejný problém a nakonec jsem do Octavie i Super a dostal tuhle kombinaci: BeSafe a odnímatelnými bočnicemi na pás, Klippan na pás uprostřed (s 5 bodovým pásem) a MaxiCosi family fix s vajíčkem CabrioFix do Isofixu. K té BeSafe používáme prodloužení zámku pásu. Najít něco s homologací bylo před časem peklo. A najít tu
S

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2019 na 15:59, rembaz napsal:

Zaujimava vec. Keď zoberiem, že som dal za 3 sedacky už 750e tak je to síce stále  drahé ale lacnejšie ako napr. meniť auto.

 

Mozno niekde na ebay by sa to dalo zohnať za rozumnejšie peniaze.

 

Já teď kupoval dva vajíčka se základnou (nohou) za 18000,- ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎11‎.‎03‎.‎2019 na 19:04, Bullets napsal:

Já teď kupoval dva vajíčka se základnou (nohou) za 18000,- ?

Můžu se zeptat, jak ti ta základna drží na sedadle? já teď kupoval vajíčko Cybex Aton5 + základnu s isofixem a nohou a když jsem to teď cvičně zkoušel v autě, tak mi to přišlo, že to na sedadle moc bytelně nesedí. V držáku isofixu to má boční vůli, což při rozměru protikusů v základně chápu, ale myslel jsem, že to bude sedět víc na sedadle, když se to zapře tou nohou, jenže aby se ta noha opřela o podlahu a zacvakla se pojistka na noze, zvedla se mírně celá základna na okraji sedadla. Nemám s tím zkušenosti, je to moje první autosedačka, tak se ptám zkušenějších :-)

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jestli jsem zkušenější to asi ne páč to jsou moje první sedačky ? sedačky jsem vyzvedával z obchodu jiným vozem a instalovaly se tam a sedí na sedadlech dobře. Drobná vůle do boků jak si psal je vždy a po zatížení sedačky cajk. Jedná se o sedačky Cybex Aton M i-Size 2019 se základnou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 3/6/2019 at 11:18 AM, rembaz said:

Bez isofixu vojdu 3 sedacky aj do Octavie. Osobne vyskusane.  (idealne na zapinanie to nie je)
2x Cybex Solution
1x  Romer Eclipse (1-4)

Ak trvas na isofixe skus pozriet Peugeot 5008. Ma tri v druhej rade.

Ahoj, mohol by som ta poprosit o fotku  ako to vyzera realne v aute? tiez riesime 3 sedacky do Octvaie. Dakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 13. 3. 2019 na 12:21, Bullets napsal:

Hele jestli jsem zkušenější to asi ne páč to jsou moje první sedačky ? sedačky jsem vyzvedával z obchodu jiným vozem a instalovaly se tam a sedí na sedadlech dobře. Drobná vůle do boků jak si psal je vždy a po zatížení sedačky cajk. Jedná se o sedačky Cybex Aton M i-Size 2019 se základnou ?

Dobrý den, máme stejný problém v superbu 3, koupili jsme teď vajíčko Cybex Aton M i-size 2019 a základnu a přesně jak popisujete, v isofixu je vůle. Pomohlo zatížení dítětem? Nebo je ta vůle znatelná stále? Je to tak bezpečné? Ještě jsem se na některých diskusích dočetla, že je při použití základny v některých autech potom vajíčko moc rovné a dítě má příliš sklopenou hlavičku k hrudníku, načež bez základny jde sklon upravit "podseknutím" vajíčka dle potřeby - nepostřehl jste něco takového? Děkuji za odpověď :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Cybex Aton 5 se základnou, ale to je stejné. Ta vůle tam bude všude, prostě ty "dráty" v sedačce jsou širší než v systém úchytu základny. Ono se to nemele (nejezdí) i bez dítěte natož s dítětem. Bezpečné to bude, protože to drží ten zacvákavací systém základny a ještě to podrží noha. Jelikož mám základnu tak nic podseknout nemůžu a myslím si, že to není ani správné, lepší je když má sedačka (vajíčko) kontakt se sedadlem co největší plochou. Jinak mi akorát vadí, že na některých nerovnostech na D1 při rychlosti od cca 140 základna drnčí (mechanismus úchytu pro pásy) a to i v režimu podvozku komfort :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...