Přejít na obsah

2.0 85 kW motorový olej


SnakeBR

Doporučené příspěvky

Dobry den.

Chcel by som sa Vás spytat,ze ci mozem zmiesat olej Castrol TXT 5w-30 v triede ACEA A1-B1, s Castrol GTX Magnatec 10W-40 v triede ACEA A3, B3. Pretoze prave teraz tam mam olej ten 5w-30 a chcem prejst na 10w-40 pretoze som pocul ze ked dam olej 10w-40 spotreba oleja sa zmierni. Lebo tento olej co tam davam teraz 5w-30 tak mi to dost zerie, a ked bude najblizsie treba doliat tak by som tam chcel uz dat ten 10w-40 tak mi poradte plzz, ze ci to mozem takto zmiesat, alebo radsej vymenit cely olej? Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den.

Chcel by som sa Vás spytat,ze ci mozem zmiesat olej Castrol TXT 5w-30 v triede ACEA A1-B1, s Castrol GTX Magnatec 10W-40 v triede ACEA A3, B3. Pretoze prave teraz tam mam olej ten 5w-30 a chcem prejst na 10w-40 pretoze som pocul ze ked dam olej 10w-40 spotreba oleja sa zmierni. Lebo tento olej co tam davam teraz 5w-30 tak mi to dost zerie, a ked bude najblizsie treba doliat tak by som tam chcel uz dat ten 10w-40 tak mi poradte plzz, ze ci to mozem takto zmiesat, alebo radsej vymenit cely olej? Dakujem za rady.

Obecně se uvádí, podle toho, co já jsem četl, že míchat se mohou oleje se stejnou specifikací. Já osobně bych se toho držel, jinou kombinaci bych řešil jen na nouzové dojetí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den.

Chcel by som sa Vás spytat,ze ci mozem zmiesat olej Castrol TXT 5w-30 v triede ACEA A1-B1, s Castrol GTX Magnatec 10W-40 v triede ACEA A3, B3. Pretoze prave teraz tam mam olej ten 5w-30 a chcem prejst na 10w-40 pretoze som pocul ze ked dam olej 10w-40 spotreba oleja sa zmierni. Lebo tento olej co tam davam teraz 5w-30 tak mi to dost zerie, a ked bude najblizsie treba doliat tak by som tam chcel uz dat ten 10w-40 tak mi poradte plzz, ze ci to mozem takto zmiesat, alebo radsej vymenit cely olej? Dakujem za rady.

Obecně se uvádí, podle toho, co já jsem četl, že míchat se mohou oleje se stejnou specifikací. Já osobně bych se toho držel, jinou kombinaci bych řešil jen na nouzové dojetí.

Jinak já mám taky 2.0 85kW. Do 80 tisích to jezdilo taky na 5W-30, pak jsem přešel na 5W-40. Ne, že by to žralo, ale těm prodlouženým servisním intervalům na 30 tisíc km nebo 2 roky prostě nevěřím. Používám olej Shell 5W-40 (údajně full synthetic :D) 1 litr cca. 350,-Kč ve značkovém servisu. Měnil jsem zatím 2x a nebere si ani kapku - no fakt, taky nekecám :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chcem sa este spytat, co sa stane ked som dlhodobo pouzival olej plne synteticky a teraz prejdem na polo-synteticky? pretoze Castrol GTX Magnatec 10w-40 je len polo-synteticky, ma ta plna syntetika nejaky vyznamny vliv na motor? alebo sa toho nemusim bat a kludne mozem vymenit olej a dat tam ten 10w-40?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, chcem sa este spytat, co sa stane ked som dlhodobo pouzival olej plne synteticky a teraz prejdem na polo-synteticky? pretoze Castrol GTX Magnatec 10w-40 je len polo-synteticky, ma ta plna syntetika nejaky vyznamny vliv na motor? alebo sa toho nemusim bat a kludne mozem vymenit olej a dat tam ten 10w-40?

Proč tam chceš dávat 10w40? Také ti to žere olej? jestli ne, tak bych určitě zůstal u 5w40 už kvůli hydroštelům. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez mam 2.0 pouzival som Castrol 5w-40 a zralo mi to docela dost.tak som presiel na Shell 10w-40 a uplne v pohode.Z oleja si nieco zobere ale urcite nie tolko ako z 5w-40.A prechod na iny olej som vyriesil v ramci servisneho intervalu ... postazoval som sa na spotrebu oleja a oni tam rovno slahli shell

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Ahoj všem,

koupil jsem žene na poskakování okolo komína 2,0i 85kw nechal jsem v ní vyměnit olej a hle ono ho to začlo papat je tam teď 5W40. Dolil jsem během 5tis. km cca 1L. Nemám totálně tucha co se tam lilo dříve pač na motoru nebyl štítek a označení oleje v servisce také nebylo nic o posledním oleji. V jednom z prvních servisních intervalů je uveden olej 0W30. Vůz mam po sousedce která s tím jezdila pravidelně do Škodovky takže také neví co se tam lilo. 

Moje otázka tedy zní co se tam má dávat za olej, aby ho to nežralo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...