Přejít na obsah

VCP- popis, ako na to


kluvi

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Neviete ma prosím dostať do obrazu s VCP?

S VCDS akotak viem, ale môj starý HEX-CAN s O III už nekamaráti a tak som kúpil nový VCP i s USB dongle od čínskych súdruhov za výhodnú cenu (hehehe).

Došlo to s CD s predinštalovaným softom, stačí nakopírovať a funguje to. I bez donglu - je tam totiž nejaký fake ovladač SDcard readeru.

Jediný problém je že tam nemám žiadny zoznam parametrov a registrov, kodovanie, popisy DTC kodov a tak...

Ako ďalej?

Ide nejak rozchodiť tú "predištalovanú" verziu? Alebo nainštalovať ten vcsetup_v6.exe? (29MB) a predpokladám že potom musím používať dongle(na 100x).

Čo pripojenie na net? Zarezať?

Čo aktualizácie?

Čo presne robí ten vcpactivator6.exe ? Predpokladám že s tou hack verziou nemá význam???

Ako to je s nahrávaním definícií parametrov?

 

Nemám originál, nevidel som teda ako funguje ten a nechcem riskovať že si dačo sprzním(vo VCP)

Prosímprosímsmutnedívam. :)

Predpokladám, že by to mohlo byť užitočné i ostatným.....

Editováno: , autor: kluvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Naozaj sa nenájde niekto kto by tu vysvetlil ako sa pracuje s  VAG CAN PRO? Nejde mi o návod ako to odrbať ale ako to bežne funguje.

Nieje mi jasné ako je to s nejakým nahrávaním licencií, s hw klúčom, prečo mi to nezobrazuje žiadne info o jednotlivých parametroch (surové kódy) a podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolezl jsem celé vlákno o kódování, než jsem se rozhodl investovat do originál VCP. Čínským srágorám nevěřím a než si "zauzlovat" data a akorát uspat auto, tak raději trochu připlatím a mám klid a spolehlivost i co se updatů týče.

 

VCP funguje podobně jako VCDS jenom s trošku rozdílnou grafikou a uspořádáním. Jinak je značení daných parametrů velmi podobné a podle VCDS návodů se mi podařilo kódovat i s VCP. Nejsem ferda25, tem to má zmáklé 36x tam a zpátky, ale základní srandičky se dají udělat fakt lehce.

 

Pokud jde ale o aktivaci a provoz udělátka z prdu (rozuměj PRCu), tak s tím Ti asi moc lidí neporadí. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi o to ako to spraviť z PRC ale ako to je zorganizované keď to štandardne funguje (originál).

Myslel som tým napr že keď máš konkrétne auto, ktoré si ešte nemal pripojené..musíš tam niečo nahrávať? Musíš spúšťať ten Activator? Alebo sa sťahujú pri aktualizáciach data pre všetky autá(modely)?

Licencia sa kupuje na čo presne? Ja tu mám niečo že 100 spustení. Alebo pre každý typ auta?

Čo ten HW kľúč? Čo je v ňom nahrané? Len sa odpočítava počet spustení (a používa sa pri aktualizácii SW)? Alebo s i tam nahrané nejaké licencie na konkrétne modely?

Díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferda25 si povedal že keď si to on kúpil originál, tak si to musia kúpiť i ostatní. Chápem ho. Akurát to nerieši môj problém, pretože mne sa ako amatérovi nevyplatí do toho vrážať toľko prachov ako profíkovi. A stači mi napr vypnúť štart/stop a to mi v servise tvrdia že to nejde a Ferda25 že ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na start stop nepotřebuješ VCP.

Jinak na spoustu dotazů najdeš odpověď na googlu nebo přímo na stránkách.Myslím,že je zbytečné to tady psát.

A pokud někdo ani neví,co je to HW klíč,neměl by si to ani pořizovat.

Ačkoli máme s Ferdou rozepře,musím se jej zastat.Sedí nad něčem od rána do večera,študuje,koumá bádá a věřím,že nemá chuť pak každému psát co a jak.

Opravdu se ledasco i videoukázky najdu na netu,stačí nebýt shnilý a hledat.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, kluvi napsal:

Ferda25 si povedal že keď si to on kúpil originál, tak si to musia kúpiť i ostatní. Chápem ho. 

 

Promiň, ale nehápeš. On s prodejem VCP nemá vůbec nic společného. Jde hlavně o "servis", když se něco posejří. ;) U čínského kabelu nikdy nevíš, co se Ti doprovodným jevem ještě podělá (schválně si pročti vláko o kódování od první do poslední strany - pár lidí to tam zmiňuje), takto Ti s oficiálním zařízením někdo dokáže v případě problému podat pomocnou ruku mnohem rychleji a snadněji, což ve výsledku peníze ušetří a ne prodrbe.

 

U VCP máš licenci koupenou na rok. Takže máš neomezené dobíjení a updaty po předplacenou dobu. Nahaješ program, aktivuješ, aktualizuješ a je to. Při kódování jsem na net napojený nebyl, není to potřeba. Po připojení k autu už procházíš nainstalovaou nabídkou a před úpravou nějakého parametru, resp. před vstupem do dané jednotky, se Tě to zeptá, jaké auto máš a typ (např. Škoda Octavia III). A pak jedeš zase dál. Můžeš třeba i dohrát dodatečný software, jako např. Video In Motion a jiné. Do budoucna zase originál líp zhodnotíš - nepotřebuješ, lépe prodáš, než vyhadit číňana. Je to jedno s druhým... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23 hours ago, cosby said:

Na start stop nepotřebuješ VCP.

Lenže ja VCP mám a starý VAG na O III nefunguje. Ako som napísal.

A nič iné čím by to šlo nemám.

 

Jinak na spoustu dotazů najdeš odpověď na googlu nebo přímo na stránkách.Myslím,že je zbytečné to tady psát.

Konkrétne na VCP?

A pokud někdo ani neví,co je to HW klíč,neměl by si to ani pořizovat.

Tak to si ma ranil, že Ty to vieš a ja nie.... A ktorý teraz myslíš? HASP?

 

Opravdu se ledasco i videoukázky najdu na netu,stačí nebýt shnilý a hledat.

Vcelku dosť intenzívne som hľadal a nenašiel to čo potrebujem. Dáky maník z argentíny tam preklikáva všetky menu na VCP. Ale ja potrebujem vedieŤ niečo iné.

Apropos vo VCP funkcia disable Start/Stop mi nefunguje...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 hours ago, anonym_sk said:

ak ti mozem poradit 80% veci sa da nakodovat pomocou appky carista(vratane vypnutia start stop) a  staci elm327 konektor do 4€ z ciny

Už dva mám a s nimi to na O III nefachčí. Tretí čakám.

A chcel som sa s tým aj pohrať...(VCP)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, Zdenek Pastorek said:

U VCP máš licenci koupenou na rok. Takže máš neomezené dobíjení a updaty po předplacenou dobu. Nahaješ program, aktivuješ, aktualizuješ a je to. Při kódování jsem na net napojený nebyl, není to potřeba. Po připojení k autu už procházíš nainstalovaou nabídkou a před úpravou nějakého parametru, resp. před vstupem do dané jednotky, se Tě to zeptá, jaké auto máš a typ (např. Škoda Octavia III). A pak jedeš zase dál. Můžeš třeba i dohrát dodatečný software, jako např. Video In Motion a jiné. Do budoucna zase originál líp zhodnotíš - nepotřebuješ, lépe prodáš, než vyhadit číňana. Je to jedno s druhým... ;)

Takže keď nainštalujem program, aktivujem (na to to musí byť pripojený kľúč a online?) a aktualizujem, tak už sa nemusím pripájať na web aby som sa dostal do auta ktoré (typ) som ešte nemal pripojené? Čiže všetky modely si to nahrá a aktivuje naraz v tom prvom kroku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj. Potreboval by som poradiť. Zakúpil som VCP od číňanov :

https://www.aliexpress.com/item/VAG-CAN-PRO-CAN-BUS-UDS-K-line-S-W-Version-5-5-1-VCP-Scanner/32668508176.html?af=900095&cv=32972319&cn=41pm52nq9og7hm283wamugilkeixup45&dp=v5_41pm52nq9og7hm283wamugilkeixup45&af=900095&cv=32972319&cn=41pm52nq9og7hm283wamugilkeixup45&dp=v5_41pm52nq9og7hm283wamugilkeixup45&afref=https%3A%2F%2Ftrade.aliexpress.com&aff_platform=default&cpt=1548842678693&sk=ccfBY4yg&aff_trace_key=49869576d6c54fcba2fcc127bd2fad40-1548842678693-03065-ccfBY4yg&terminal_id=db42780348e2494699811ada9698fc28

 

problém je ten, že keď sa pripojím a zvolím Komfortné funkcie - DPF tak pri každej položke mi vypisuje:

 

Opening communication with ECU
Reading identification ...
ECU :04L906056CR 2D2D2 R4 1.6l TDI  
EV_ECM16TDI03004L906056CR_002007 ASAM nOK.IMG_20190129_180024.thumb.jpg.9c1af77d1dc1041888a0708491f2de49.jpg

Základné naviazanie komunikácie funguje ale komfortné funkcie vypisuje ASAM nOK. - čo to znamená?

Dá sa stým niečo robiť, ale to mám reklamovať na ali...?

Ďakujem za odpoveď.

Vozidlo je škoda octavia combi III, 1.6 tdi 81kW CXXB. r.v. 6/2016

 

Editováno: , autor: spibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...