Přejít na obsah

Vaše spotřeba


stanmar

Doporučené příspěvky

Jen bych asi trošku pokrotil ty naděje, že si to sedne a spotřeba se sníží … Nesedne .. aspoň na 1.0 TSI si nic nesedlo a spotřeba je … jaká je :(

 

A pokud na 1.0 TSI mám průměrnou dlouhodobou spotřebu 7,5 (teď už asi i trošku víc), a to jezdím podle limitů, a podle všech testů žere 1.5 ještě víc, tak ta spotřeba kolem 8l bude klidně reálná.

 

Ve městě to žere jako tank, a při rychlostech nad >130 to žere taky jako tank - ono se není co divit, je to hranatá, těžká krabice.

 

Samozřejmě, jde docílit i příjemně nízké spotřeby, ale to chce jezdit max . 90 - 100 plynule bez brzždění a zrychlování .. pak to na 1.0 je schopno jet i 6.5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, že nejvíc záleží kde se jezdí. Teď jsem byl s Karoqem v Německu, průměrnou spotřebu jsem měl 9,2l, přičemž po Německu jsem jel kolem 165 km/h tempomat a spotřeba byla 10-11l. Z vlastní zkušenosti vím, že s předchozím autem  (1.6 GDi/99 kW) jsem jezdil v průměru kolem 7,5l a to hlavně díky velkému podílu krátkých jízd po městě. Když se s tím jelo na dovolenou do Alp nebo do Itálie, tak jsem jel v pohodě za 6,5 i s rakví na střeše, nebo někde po okreská rychlostí 90-100 km/h, tak to jelo za 6,2. Teď o víkendu se chystám na cestu s kombinací město, dálnice a okresky, tak jsem zvědavý za kolik to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz bylo receno, spotreba si moc nesedne. Spise je to extremne odvisle od profilu trati a stylu jizdy. Ja jsem ted zakoncil se svym 1.0 Tsi prvnich 99hodin provozou s prumernou spotrebou 7.1l/100km. Po meste neni problem jet za 9, dalnici jezdim vetsinou 7-8, zalezi jak clovek jede, vetsinou jedu tempomat 150 resp 160. Jezdim furt se zapnutou klimou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Karoq, Style - 1.5 TSi, mam. , MR2019. Najeto 2000 km. ( 65% dalnice, 20% mesto, 15% okresky)
Prumerna spotreba klesla na 7.4.
Tankoval jsem: Shell, MOL a ONO. Rozdil v benzinech nulovy = priplacet za premiove znacky nema zadny smysl.

PS: Zkousim kolik se da najet na rezervu. Rezerva se ohlasila pri 90km dojezdu.
Auto hlasi uz 2 dny 0 km dojez a porad to jede, najeto uz cca 40km od te doby :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že platit předražený rádoby prémiový benzín je vyhazování peněz z okna resp. dávání pumpařům za nic. I podle v minulosti provedených testů byl jejich efekt minimální, snad kromě Vervy 100 od Benziny. Já osobně preferuji standardní BA95 koupený převážně na stejné pumpě a ze stejného stojanu a do toho přidávám VIF aditivum.  Pro přímovstřikový motor jezdící často krátkétrasy po městě je to moje vyzkoušená receptura. U předchozího auta jsem i díky tomu neměl s karbonováním nikdy sebemenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dlouhodobá 6,4 najeto 1.700 km MAN. Předpisová rychlost, okrsky + město, režim normal, někdy sport, eco-nesmysl... Spotřebu velice ovlivní jízdní styl, není problém se dostat pod 6,0, ale pokud se chceš svézt ve sport. režimu, tak to jde běžně přes 10.0. Tankuji na Benzině 95 + VIF aditivum...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na webu Škoda auto.com   , po výběru země Germany  v konfigurátoru pro motor 1.5 TSI se dá otevřít "i" informace jak to bývalo i na cz stránká Škoda a je tam tabulka nové spotřeby podle emisní normy WLTP

 

Hodnoty spotřeby / emisí podle NEDC
Spotřeba paliva ve městě (NEDC) 6,6 l / 100 km
Spotřeba pohonných hmot mimo město (NEDC) 4,9 l / 100 km
Kombinovaná spotřeba paliva (NEDC) 5,5 l / 100 km
Kombinované emise CO2 (NEDC) 124 g / km
Třída účinnosti (NEDC) B
emisní třídy Euro 6

 

 

Tabulka nové spotřeby podle emisní normy WLTP

 

  Celková spotřeba paliva 6,8 l / 100 km
Spotřeba pohonných hmot pomalá 7,9 l / 100 km
Průměrná spotřeba paliva 6,2 l / 100 km
Spotřeba paliva je 5.9 l / 100 km
Velmi rychlá spotřeba paliva 7,5 l / 100 km
Emisí CO2 sdružili 153 g / km

 

Je to přeloženo Google překladačem ,tak to je asi nepřesný překlad ,slouží to jen pro informaci že se to objevilo

Dodávám původní znění:

Verbrauchs-/Emissionswerte nach NEFZ
Kraftstoffverbrauch innerorts (NEFZ) 6,6 l/100km
Kraftstoffverbrauch ausserorts (NEFZ) 4,9 l/100km
Kraftstoffverbrauch kombiniert (NEFZ) 5,5 l/100km
CO2-Emission kombiniert (NEFZ) 124 g/km
Effizienzklasse (NEFZ) B
Emissionsklasse Euro 6
Verbrauchs-/Emissionswerte nach WLTP
Kraftstoffverbrauch kombiniert 6.8 l/100km
Kraftstoffverbrauch langsam 7.9 l/100km
Kraftstoffverbrauch mittel 6.2 l/100km
Kraftstoffverbrauch schnell 5.9 l/100km
Krafstoffverbrauch sehr schnell 7.5 l/100km
CO2-Emission kombiniert 153 g/km

 

 

Editováno: , autor: man.kar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Já teda bohužel moc spokojenej se spotřebou motoru nejsem, do práce nyní jezdím pouze po dálnici 1 jízda 50 km z toho okreska 7 km, na dálnici dám tempomat na 110 km takže klidná jízda a mam spotřebu 6,5-6,8 takže klidná plynulá jízda a docela dost spotřeba oproti Vám ostatním

jinak když jedu 130 jsem na spotřebě 7,1 na to že píšou průměr 5,5 tak to bych musel půlku jízdy tlačit abych se na to dostal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7.1 při 130km mi přijde hrozně dobré na to jaká je to krabice. 
Podle WLTP je při rychlé jízdě spotreba 7,5l což podle mě odpovídá. 
Dost záleží na profilu, Brno -> Olomouc při 140 na ACC jedu naložený za cca 8.2l , na druhou stranu je to 7.6l :). 


Jinak já mám dlouhodovbě 5000km 8,7l , bohužel se dost plazím po rozkopaném městě.

Za mě teda: 

  • zasekané město 10l
  • okreska 6l
  • dálnice 8l

Ale jde to i za míň :D : 

FWeUQXegR+qd%RTi4nvF5Q.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se zatím nejlépe dostal na 5,6 ale to jsem jel z hor, takže pouze z kopce dolů ?, je pravda že je to krabice, takže jsem počítal s vyšší spotřebou než udávají, hlavně jsem to kvůli spotřebě nekupoval, ale jen mě překvapuje jejich měření, mělo by to podle mě víc odpovídat realitě at se lidi nediví.

Jinak co se motoru týče tak ten je dobrý a jsem s ním spokojenej, když potřebuji tak to krásně zrychluje,

jo jedna věc mě hrozně sere a to že nedali do auta nádrž na benzín, klidně bych bra 70-80 ti litrovou nádrž aby auto někam dojelo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale bohužel výrobci stále ukazují všude spotřebu dle NEDC. Když člověk trochu zahloubá na webu nebo konfigurátoru tak se mu podaří najít spotřebu dle WLTP která je reálná. Já k autu dostal třístránkové lejstro a tam je vše ohledně technický vlastností od rozměru po spotřebu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně spotřeby jsem spíš pozitivně překvapen. V COC listu už musí výrobci uvádět obě spotřeby a časem se přejde pouze na ty reálné. Co mě teda hodně štve není spotřeba, ale cukání, které jakoby i na fóru utichá a ŠA se směje... a stále jen slibují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...