Přejít na obsah

Vaše spotřeba


stanmar

Doporučené příspěvky

No tak když jsem měl HTP fábku 47 kw, tak když jsem předjížděl při zapnuté klimatizaci (a nedej bože do kopce) … musel jsem ji vypnout … a embéčko hned poskočilo dopředu. Spotřeba o 0,5 litru vyšší … u klokana to dělat nemusím, ba co víc, ani nepozoruji změny ve spotřebě, navíc už u předchozího embéčka jsem přišel na chuť climatronicu, takže žádné a věčně štelování teploty. Když jsem před 20 lety kupoval první novou fábku, považoval jsem klimatizaci za nepotřebný buržoazní rozmar … Dnes bez toho nemůžu žít, holt buržoust :-)

Takové Citigo asi kompresor při plném volume fakt vypíná, neboť žádné zrychlení při vypnutí klima se nekoná, jede pořád stejně … jen má člověk pocit, že neklimatizuje, takže v horku jen langsam jízda … ale změny ve spotřebě jsem také nezaznamenal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, velkytom napsal:

No tak když jsem měl HTP fábku 47 kw, tak když jsem předjížděl při zapnuté klimatizaci (a nedej bože do kopce) … musel jsem ji vypnout … a embéčko hned poskočilo dopředu. Spotřeba o 0,5 litru vyšší … u klokana to dělat nemusím, ba co víc, ani nepozoruji změny ve spotřebě, navíc už u předchozího embéčka jsem přišel na chuť climatronicu, takže žádné a věčně štelování teploty. Když jsem před 20 lety kupoval první novou fábku, považoval jsem klimatizaci za nepotřebný buržoazní rozmar … Dnes bez toho nemůžu žít, holt buržoust :-)

Takové Citigo asi kompresor při plném volume fakt vypíná, neboť žádné zrychlení při vypnutí klima se nekoná, jede pořád stejně … jen má člověk pocit, že neklimatizuje, takže v horku jen langsam jízda … ale změny ve spotřebě jsem také nezaznamenal ...

Naprostý souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, já dnes, sám Holýšov-Praha, Záběhlice....tempomat 110-130 km/h, AC aktivní (i když asi to bude pomíjivé),  profil  trasy,
od nás mírně do kopce :-)) viz foto dolní. Foto horní, zpáteční cesta ve dvou.....opět předpisově tempomat......jsem spokojený! ?

 

 

 

Z Prahy.jpg

Do Prahy.jpg

Editováno: , autor: Houska #2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 4. 2020 na 20:59, Houska #2 napsal:

Ahoj kluci, já dnes, sám Holýšov-Praha, Záběhlice....tempomat 110-130 km/h, AC aktivní (i když asi to bude pomíjivé),  profil  trasy,
od nás mírně do kopce :-)) viz foto dolní. Foto horní, zpáteční cesta ve dvou.....opět předpisově tempomat......jsem spokojený! ?

 

 

 

Z Prahy.jpg

Do Prahy.jpg

...dnes to samé...spotřeba 6,7....tam ve třech lidech a řídila dcera a sem tam se nechala unést 120 km-h/ -140 km/h :-)...i 150 km/h....musel jsem ji krotit, zpět ve dvou lidech....normalka 120 km/h až 130 km/h......takže skoro stejné jako s tempíkem!!! :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@atlan.....ted nějak nachápu, nemyslíš od  posledního tankování???....zdá se ti to málo, nebo hodně???.....pokud málo, ono vlastně v obou případech, tak Tě s čístým svědomím údaje garantuji nemám důvod proč si zde honit triko, to najdeš daleko lepší kouzelníky a nechtělo se mě porád fotit  údaje.....zkrátka, kdo nevěří jeho věc! ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Martin Rušaj napsal:

Třeba natankovat do plna a ujet 100 km a dotankovat do plna. Kolik natankuješ, tak je to přesná hodnota.

 Tak zrovna touto metodou bude ten výpočet extrémně nepřesný, rozdíl mezi jednotlivými tankováními i u stejného stojanu může být i několik litrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono u inej znacky to ukazuje o 1dcl vacsiu spotrebu, ako je realna. Co je slusna presnost. Ked uvazime ze sa testuje tankovanim do plna. 

Zaujimave ze na koncerne, to ukazuje o 0.5l mensiu spotrebu, ako je realna tj o pol litra menej na PC ako vypocitana podla tankovania. Tak ze super ze pc na skodovke pise ze 6l a podla tankovania jazdis za 6,5. V dnesnej dobe to je ucelove klamanie. 

A ked to chcete skusat, tak na celej nadrzi tj 600 az 800km. Bude to presnejsie. Pouzitim apky na to je to relativne rychle a zdlhodobeho pohladu aj presne. 

Editováno: , autor: atlan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@atlan kde jsi přišel na to, že koncern ukazuje o 0.5l méně? Moje auto ukazuje o +0.1l více než je realita, další auta (koncernová) v rodině -0.3l, 0.0l, -0.1l (vše za dobu více než 6tis km než dojde k vynulování BC) . Celá nádrž nepomůže, stále můžeš natankovat více/méně, vedu si tak spotřebu u všech aut a někdy stojan od stojanu to vychází pokaždé jinak, srovná se to až po pár tisících km.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, atlan napsal:

Ono u inej znacky to ukazuje o 1dcl vacsiu spotrebu, ako je realna. Co je slusna presnost. Ked uvazime ze sa testuje tankovanim do plna. 

Zaujimave ze na koncerne, to ukazuje o 0.5l mensiu spotrebu, ako je realna tj o pol litra menej na PC ako vypocitana podla tankovania. Tak ze super ze pc na skodovke pise ze 6l a podla tankovania jazdis za 6,5. V dnesnej dobe to je ucelove klamanie. 

A ked to chcete skusat, tak na celej nadrzi tj 600 az 800km. Bude to presnejsie. Pouzitim apky na to je to relativne rychle a zdlhodobeho pohladu aj presne. 

....nic tady nezkoušíme, jen si zde píšeme kdo jakou má spotřebu, bo pak bychom zabředli i do jiných faktorů, jako je profil trasy, zda foukal vítr proti nebo zad, a jak bylo auto naloženo....je jasný, když vidíš polepený testovaný auto, jezdí v tom jeden řidič, stejnou trasu a předpisově,...najede určitý počet km, pak se vše musí zaznamenat a znova dokola, a dle toho se dělají nějaké výpočty....brácha to chvilku dělal a říkal docela opruzní záležitost!!!  ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...