Přejít na obsah

Vaše spotřeba


stanmar

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 20. 3. 2020 na 10:36, Martin Rušaj napsal:

Konečně někdo, kdo jezdi normalně a nestydí se nelhat o spotřebě. Supr a slušná spotřeba.

.....proč bych to dělal, Martine?:-))...já s tím do toho šel, že se budu pohybovat mezi 6 - 7 litry......když budu někde kolem 6,5 budu rád. Občas se určitě rád svezu, pokud to jde, ale při dnešním provozu!?.....ale nejsem rapl, snad takovej normální řidič! ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já narážel na to že má naftu a dává spotřebu k motoru na benzín, Ale 6,4 je taky super spotřeba na takový auto, jen mě sere že v techničáku si škodovka vymyslela spotřebu 5,5 a to je podle mě nereálná spotřeba a určiě ne průměrná kdy budu jezdit dle předpisů, na dálnici 130 a hned je spotřeba na 7,2 atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, @Martin Rušaj má 1.6 TDI, tam je spotřeba přece jen jinde, ale taky je jiný výkon a další věci spojené s motorem :)

 

V techničáku je NEDEC, ten nemá s realitou mnoho společného, lepší je vycházet z hodnot WLTP, zde 1.5 TSI DSG 2WD

WLTP - FC (l/100km) - Comb:    6.7
WLTP - FC (l/100km) - Comb - Max:    7.2
WLTP - FC (l/100km) - Extra High:    7.1
WLTP - FC (l/100km) - Extra High - Max:    7.8
WLTP - FC (l/100km) - High:    5.7
WLTP - FC (l/100km) - High - Max:    6.2
WLTP - FC (l/100km) - Low:    9
WLTP - FC (l/100km) - Low - Min:    8.7
WLTP - FC (l/100km) - Medium:    6.3
WLTP - FC (l/100km) - Medium - Max:    6.8

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že moje TDI není TSI. Jen jsem to nahodil jako porovnáni. Někteří TSIčkáři se tady chlubí se spotřebou, že to nejsou schopni ani naftaři. Jen má manželka. Ale to s ní nemohu jet já, protože bych ji od toho volantu vytáhl přes okýnko. :) Měl jsem Fabku s TSi a průměr byl kolem 6 l. A hlavně záleží na profilu cesty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, olexaV napsal:

já narážel na to že má naftu a dává spotřebu k motoru na benzín, Ale 6,4 je taky super spotřeba na takový auto, jen mě sere že v techničáku si škodovka vymyslela spotřebu 5,5 a to je podle mě nereálná spotřeba a určiě ne průměrná kdy budu jezdit dle předpisů, na dálnici 130 a hned je spotřeba na 7,2 atd

....na to vůbec nespoléhej co je v techničáku, to asi nesedí u žádný značky, na něco lákat musí! ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Martine přesně tak jsem to pochopil, a při některých zde zmíněných spotřebách TSi jsem se taky usmíval ?.....5 litrů je krásná spotřeba.....možná jsem měl taky šahnout , po naftě, ale asi je fakt že při mém nájezdu za rok by se to až tak nevyplatilo!!:-))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ona ta 5,5 l spotřeba není až tak nereálná, bo když jsem jsem jel s embéčkem, tehdy ještě novotou vonícím klokanem, před rokem z Plzně do Vídně, tak jsem této spotřeby dosáhl (ale byla to celkem plynulá jízda po silnicích I. třídy, rakousko navíc rovina) … takže jde to. Ovšem nyní, když každé ráno nahřívám zadel, vyhřívám volant, skla a zrcátka a jezdím 20 km do a pak z práce … jsem na 7 litrech jen to fikne. Zajímavé je, že když stejnou trasu jezdím v létě s klimatizací, jsem na 6.3 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 4200 km teď v zimě spotřeba 8 - 8,2. Bohužel většinou přes město,10 km do práce, sem tam pojížďka opět přes město.

Než rozmrazím okna, topit i s vyhříváním volantu musím celou cestu, tak snad v létě to bude o něco lepší. Kombi cesta částečně mimo město 6,5 - 7,2, podle jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, marhor napsal:

Nemohu soutěžit ve spotřebě - v zimě jsem se dostal lehce pod 9, v létě a na podzim jsem měl mezi 7 až 8. Nejsme závodníci, ale kopce a krátké jízdy jsou znát.

jak už zde někdo psal, tuším že @davi72 nebo @Martin Rušaj, profil tratě dělá dost,....o pokud bydlíš někde z kopce do kopce bude to znát.

Editováno: , autor: Houska #2
úprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, velkytom napsal:

No na Auto sice jo, ale bez zapnutého AC … to zapínám až v létě, nebo když ventilátor a vnější teplota nedokáží snížit teplotu pod nastavených 22 st. ?

já mám AC zapnutou skoro pořád (20°C), aby se protočila , zatím nedokažu posoudit jak spotřebu ovlivní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U předchozího auta jsem si dělal srovnávací test (samozřejmě nepřesný) na jízdu s AC a jízdu bez AC, vyšlo mi víc jak 0,5 litru / 100 km. Jenže byla to 1600 ccm, bez turba, výkon jen 84 kW; zapnutá klima byla znát, do kopce jsme ji vypínali :-).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda pouziva, komoresory s riadenmym vykonom, tj kompresor sa toci vzdy len nieje naklopena doska. Bez ohladu na tlacitko AC. A kompresor generuje len tolko vykonu kolko treba na chladenie, tj nemusi ist na 100% ak to nieje potrebne. KlUdne na 20%, alebo 60% podla potreby. Jasne ze ked date na teplotu na min. Tak v tedy bezi na full. 

 

Slabsie. Motorizacie mali vypnutie kompresora pri kickdown, tj pedal na podlahe. Neviem ako je to teraz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...