Přejít na obsah

Vaše spotřeba


stanmar

Doporučené příspěvky

V tomto tématu se můžete rozepsat podrobně o spotřebách.

Ideální je napsat údaje z PP (průměrná spotřeba, průměrná rychlost, ujetá vzdálenost, doba jízdy - ideálně foto), popsat ujeté trasy a styl jízdy.

A nakonec konfrontovat průměrnou spotřebu podle PP s výpočtem podle ujeté vzdálenosti a načerpaného paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si i já zveřejnit svůj postřeh. ;) Spotřeba na zimních gumách šířky 195 je asi o 0,2 vyšší, než na letních 205. Jinak jsem v zimě jezdil za  cca 5,3 a teď mám letní týden, tak zatím asi těch 5,2 na krátké trase do práce. Obecně jsem že svého litru pořád hodně nadšený. :w00t1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím Vás pánové, 

 tak jsem se stal novým majitelem vozidla Octavia III s motorem 1.0 TSI ve výbavě Style Plus. Po dlouhém čtení Vašeho fóra, jsem se nakonec rozhodl pro lepší výbavu než motor. A po prvních ujetých kilometrech jsem zcela nadšen z ''malého'' motůrku, zatím pecka...a spotřeba....?

IMG-20181006-WA0023.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Tam pohodova jazda (stúpajúci profil - prevýšenie cca 700m)

Naspat som sa už ponáhľal domov ale tých 700m prevýšenia bolo zasa k dobru (plus rozvoz kolegov po meste navyše 20km)

 

4 dospelí chlapi každý min 80kg 

motor mal 600 km takže zabieham a tým pádom 90 percent času je nad 2000rpm. Aj preto "zelený list" len 32 bodov zo 100.

IMG_20190420_173015.jpg

IMG_20190420_193805.jpg

Editováno: , autor: Shorty193
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes rodinný výlet pri veľmi špecifických podmienkach. Okresky, žiadne kopce, veľa sviatočných vodičov čiže maximalne plynulo na hranici limitov +5kmh kvoli policajtom. 2 dospelí, 1 dieťa a úplne relaxačná jazda v D režime DSG (miestami aj za 1250 rpm). A výsledok je pekný. Keby veľmi chcem... myslim ze dostať sa pod 4 by sa dnes dalo. 

IMG_20190422_223924.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera cesta Pardubice-Poděbrady a zpět. Spotřeba i jízdní vlastnosti tohoto motoru je pozoruhodná. Mám ho 3 měsíce, najeto 1.500 km. Koupeno jako roční vůz najeto 8.700 km. Jakmile jedu víc jak 10 km, spotřeba rapidně klesá. Delší trasy průměr 4.3-4.8. Měl jsem Rapida 66 kW, ale tento motor v Octavii je úplně jiná liga! Jsem naprosto spokojen.

IMG_20190519_180300.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ chvíli jsem si na to musel zvykat, necpat tam za každou cenu nejvyšší stupeň. Jezdím často stejnou 80 km dlouhou a poměrně členitou trasu. Zkusil jsem variantu s využíváním 6ky na rovinkách (časté řazení) a var. nechat jen 5ku. U druhé varianty vychází o něco málo lepší spotřeba a o dost větší pohodlí, pružnost a plynulost jízdy, navíc je to lepší pro motor, dvouhmotu..... Bavíme se o běžných okreskových rychlostech 80-110 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu ďalšia cesta... prvý obrázok je cesta tam so zapnutou klimatizaciou, druhý cesta naspäť v rýchlejšom tempe (vid. priemerna rychlost) bez klimatizacie a pripájam aj výškový profil. Zlozenie nasledovne: 30km okresky s dedinami s rychlostnym priemerom 60 az 65km/h, 50km dialnica s rychlostnym obmedzenim max 100km/h a zvysnych 100km klasicka dialnica Vmax130km/h. Dokopy sedi zhruba tych 180km na obrazkoch. V aute 3 dospeli ludia plus 3 mensie tasky. Vsade plynula jazda na limit + 5km/h. Este dodavam informaciu ze moj PP ubera oproti vypoctom z tankovania priblizne 0.3l/100km. 

IMG_20190525_190418.jpg

IMG_20190525_205906.jpg

Capture.JPG

Editováno: , autor: Shorty193
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

A co tam chcete zabehavat? Pneumatiky? 

Tie 3 piesty velky odpor nekladu, na miesto oleja je tam mastna voda, a kruzky maju vole jak na motore po 100tkm.

 

Motor bol konstruovany na minimalne straty trienim. Tak ze o nejakom zabehu hovorit neda. O znizeni spotreby uz vobec. Ta klesne preto ze to prestanete drzat na 2000ot,a budete vyuzivat motor pod 2000ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...