Přejít na obsah

Měkký lak na Rapidu


Host maxnuke

Doporučené příspěvky

Taky máte tak měkký lak na autě? Dvakrát mě protijedoucí auto ohodilo štěrkem ze silnice a pokaždé to skončilo sekancem do laku. Má celkově Škoda tak měkký lak nebo se na Rapidu šetřilo.

Editováno: , autor: maxnuke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 měsíce starý auto. Lak navoskovaný a používá se pouze kvalitní chemie. Max co 14 dní ruční mytí i s předmýtí pomocí aktivní pěny PH neutrální  Co jsem jako zanedbal a víc pro auto můžu udělat?

 

Editováno: , autor: maxnuke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě má auto minimální vrstvou laků což  je dnes standart, ale na vrstvě krycího čirého laku nemuseli šetřit. Mám celkem 3 místa kde kamínek odsekl lak. Na jaře to nechám lokálně opravit a rozleštit. Následně dám fólii čirou. Člověk má strach potka auto když jede po cestě kde byl použit štěrk místo soli.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, maxnuke napsal:

Za mě má auto minimální vrstvou laků což  je dnes standart, ale na vrstvě krycího čirého laku nemuseli šetřit. Mám celkem 3 místa kde kamínek odsekl lak. Na jaře to nechám lokálně opravit a rozleštit. Následně dám fólii čirou. Člověk má strach potka auto když jede po cestě kde byl použit štěrk místo soli.

 

Mám RS245 4 dny starou jedno projetí štěrkem už mám na kapotě sekanec, takže asi tak,  jediným řešením bude asi opravdu fólie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle známého detailera patří škodovka k tomu ještě lepšímu průměru, takoví "asiati" Hyundai, Mitsubishi apod, jsou opravdoví měkouši. Pro tvrdý lak bys musel k BMW třeba. Kamarád má 3 roky staré ASX u prahů už solidně načaté. Taky jsem nakoupil spoustu kosmetiky z detailingshopu, ale pak jedeš s autem ven a těch štěrkových úseků, čekajících na asfalt je u nás poměrně dost. Takže na to z mého pohledu prdím a auto má sloužit mně, ne já jemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já má z tohoto důvodu Rapid  barvu Bily Laser.   Protože když mirně škrábene bílou, tak pod tím je zase bílá a dobře se to dá rozlěštit. A když auto co tři měsíce ručně voskujete, tak na tom není nic vidět. Kvalitní vosk  to auto dost ochrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přírodní vosk cca ty 3měsíce. Pokud teda nejsi fanoušek, doporučuji použít Soft99 Fusso Coat nebo AngelWax vosk. Ty přežijí i zimu a agresivní chemii z wapek a myček. Výrobci udávají výdrž až rok, ale to je jen za dokonalých podmínek. Realita je cca 6-9měsíců, dle mytí a výkyvů počasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave jenze ten prirodni vosk prave toho tolik nevydrzi a az zas tolik to neochrani. Hlavne na odletujici kaminky je kratkej jakoliv vosk, mozna keramika by to trochu ochranila. A v zimnim obdobi a denimu pouzivani auta bych neveril ze by i ty 3 mesice vubec dal. Ja pouzivam synteticky vosk finish.. a ten dava tak 8-9 mesicu tak ze se pak prizivi bsdckem a je klid :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl na sarém autě navoskovaný nárazník a dost drsně mně na parkoviští někdo odřel. Mám šedě auto a na něm byly na 15 cm dlouhé modré škrábance a 10 cm široký pruh.  No vzaljsem Tempo pastu a začal jsem leštit. A nastěstí to vzalo jen ten vosk a na nárazníku po vyleštění a vyčištění nebylo nic poznat.

Takže podlě mně vosk zachrání dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na Soft99 Fusso Coat dark, na mojí černé metle udělalo mapy, které byly na slunci dost vidět. Musel jsem s tím na strojní rozleštění k detailerovi. Zřejmě tam bylo od výrobce nějaký quick vosk nebo detailer a ten fusso špatně reagoval. Chce to mít dobrý odmaštěný podklad.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem měl chvíli po zaparkování před zaměstnáním a tak jsem trochu koukl na Píďu, mimo to že ho mám špinavé jak prase, čekalo na mě další nemilé překvapení na kapotě. Jeden větší a jeden menší zásek do laku a to pakrticky až na plech. Mám to nějak ošetřovat? Taky jsem názoru že auto má sloužit mi, ne já jemu, ale spíše ať to nechytne skořici. Chtěl bych to nějak pořešit za jedno, když půjdu na jaře pro lak, abych zakryl, jak mi někdo drbnul dveře na parkovišti. Viz fotky, první dvě je kapota, poslední je fotka dveří. 

 

Jsem taky docela překvapený,  abych pravdu řekl, stará F1 s Candy lakem, to vydrželo všechno. 

IMG_20180321_125211.jpg

IMG_20180321_125206.jpg

IMG_20180116_130837.jpg

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže příspěvky mě utvrdili, že vrchní lakování stojí za prd. Nejvíc mě, ale dostane, když vystupuji v podzemní garáži a jen si velmi lehce opřu dveře o sousedova Jagoše, aby nevystřelili a neudělali mu důlek do dveří. Mě se odloupne z hrany dveří barva a z jeho auta to otřu prstem. To jsem opravdu neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...