Přejít na obsah

Klimatizácia - zápach


Sinister

Doporučené příspěvky

Ahojte, na mojej rok starej Octavií 3 pred FL mám už od leta taký malý problémik.. Vždy keď zapnem klimatizáciu, tak síce chladí ale s chladom sa valí aj taký "ťažký, vlhký, prachový" zápach. Lepšie to neviem popísať. Je to asi niečo také ako zvykne robiť u starších aut práve keď sa klima vypne. Už som dal vymeniť aj peľový filter no absolútne bez zmeny. Má niekto ideu čo by to mohlo spôsobovať, alebo prípadne či tam niekde nie je ešte nejaký iný filter o ktorom neviem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

niečo na tom bude. Našiel som neďaleko mňa jedného maníka čo sa na to špecializuje tak som mu to tam rovno odniesol na nejaké hĺbkové čistenie či čo...Asi pol hodinu tam okolo toho niečo nacvičoval s nejakým ozónom a ja neviem čo ešte a výsledok je že naozaj to pomohlo.. Nevravím že je to ako nové no rozhodne mi to oveľa menej udiera do nosa ako predtým. Viac posúdim asi zajtra lebo dnes už som mal aj celkom rozdráždený nos z toho ale skôr ma zaujalo to že sa to vôbec stalo...Čo mam golfana 2012 tak tam nebola klima čistená asi nikdy a keď ju zapnem tak úplne v poho...na tejto octe to začalo robiť hneď po prvom lete :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten odtok se hlefá pěkněna hovno.

Věř tomu že ho máš průchozí a neřeš to, jestli nejsi nadšenec.

Spíš v létě hledej loužičku resp. mokro pod autem a uvidíš že odtok funguje. 

problém bude v nedostatečné dezinfekci výparníku. 

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Páni tak len pre zaujímavosť nové info, možno bude niekoho zaujímať. Ako som už spomenul po tom prvom vyčistení ozónom to bolo síce 100x lepšie, no stále tam bolo niečo cítiť. Potom ale prišla opäť zima tak som klimu nezapol asi 2 týždne a teraz ako sa oteplilo tak reku dobre idem si pochladiť v očakávaní že to zasa ucítim..No čuduj sa svete NIČ! Neviem či to ešte nejako dodatočne pracovalo alebo čo sa udialo no teraz keď zapnem klimu tak ani náznak po nejakom pachu alebo hoc čom inom..Takže moja malá rada ak si dáte čistiť klimu a nie ste úplne spoko s výsledkom dajte tomu trocha času :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, nicméně kontakt s ozonem nehodlám podstupovat. Generátor zabouchnu do auťáku, nejlépe, aby foukal do útrob klimy na výparník. Po 20. min. vytahnu prodlužku ze zásuvky a otevřu všechny dveře u auta, nechám vyvětrat..... fertik. 

 

Sinister: Jasně, je to dodělej doma. Za tu cenu ale dobrý. Kámoš už ho má a nemůže si vynachválit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupil nejaky v tescu za 4 eura a po tyzdni konecne ten sprej necitim - nebola to zla vona, ale ani extra prijemna. Z klimy som necitil zapach ani predtym, ani teraz, ale preventivne som kupil a pouzil ten cistic. 

 

BTW, pouzivate spreje, ktore treba polozit na nejake miesto v interieri a par minut nechat vyfucat alebo take, ktore su s hadickou do vyduchov? Zaujima ma to z toho hladiska, ze ten s hadickou som este nikdy neskusal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...