Přejít na obsah

Klimatizácia - zápach


Sinister

Doporučené příspěvky

Me uz asi rok trapi zapach technickeho az chemickeho typu. Je to citit podobne jako barevne fixy ceskoslovenske vyroby. Chvili po tom co se zapne ventilace. Pak se to vyvetra a prestane to. Samotna zapnuta klima ani topeni nezapachaji.

Nejvice to dela kdyz je auto po nejakou dobu odstavene. 

Nemusi ani bezet motor.

Ventilace cistena nekolikrat sprejem, i primo na vyparnik, pak ozonem v servisu. Odtokva hadicka neni ucpana. Auto je v provozu 6 let.

Mate nekdo neco podobneho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V ‎1‎.‎3‎.‎2020 na 17:36, michal2009 napsal:

Chemii kterou používám tak nemá žádnou vůni, je neutrální.. Nejsou to ty "citronové bomby" co to vše jen převoní ?

A co teda používáš? Nerad bych kupoval citronovou bombu.

 

Pro MartinKo20 - bezprostředně po zapnutí mi "chemicky" na okamžik zasmrděly všechny auta, která jsem s klimou měl (Citroen, Kia, 2x Škoda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 22. 7. 2020 na 13:06, alex.333 napsal:

Pro MartinKo20 - bezprostředně po zapnutí mi "chemicky" na okamžik zasmrděly všechny auta, která jsem s klimou měl (Citroen, Kia, 2x Škoda).

Pred tim to celych 5 let nedelalo. Uz zacinam podezrivat i takovy ten mastny prach nalepeny na vostinach vyparniku a vubec v celem traktu (priziveny stopami po ruznych cistenich apod.). Ten kdyz zatuchne, tak muze smrdet az čpět. Dokud se to nevyvetra.

 

Dodavam ze kabinovy filtr rovnez vymenen.

 

Zkusim jeste tu bobtnajici penu s dlouhou hadickou.  Dam pak vedet M.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základem je pravidelně měnit filtry, ne podle plánu škody, ale i sám za sebe.. Dezinfekce systému tím, že dáš pod kastlík spolujezdce generátor ozonu nebo  podobný čistící systém je taky super. Jen pozor, během ozonování interiéru všechny věci pryč a hlavně voňavky, nebo je po nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filtr mam novy antibakterialni od Mannu a je opravdu vyborny. Klima je pravidelne dezinfikovana. Jen opakuji ze me trapil zapach technickeho nebo chemickeho typu jen chvili po rozbehu ventilatoru, bez ohledu na beh klimatizace. A smrdelo az čpělo to vsem kdo tam sedeli.

 

Celou ventilaci jsem o vikendu propenil v ramci toho kam se dostala hadicka. Padl na to cely 500ml sprej, coz jsem mozna trochu prehnal, protoze to pak dlouho odkapavalo v prostoru pro a neco i pod auto.

 

Vyndal jsem i ventilator, a penu aplikoval primo na vyparnik. Ventilator jsem rozebral (sundal "turbinu" je uchycena na gumovych silentblocich) Vycistil jsem prostor (pruduch v tele ventilatoru) kde proudi vzduch pri vnitrnim okruhu. Vycistil jsem co vycistit slo :-)

 

!!!!!

Kdyz jsem pak slozeny ventilator chtel nainstalovat zpet, vsiml jsem si malych chuchvalcu prachu ve statoru. 

Chtel jsem je lehce vyfouknout a vyvalil se obrak prachu. Asi 5 minut jsem pak dukladne vyfoukaval pumpickou (s slauskem na foukani balonu) z elektromotorku plno prachu, ktery pochazel z nejvetsi casti z kartacu (uhliku). Kdo ma stlaceny vzduch vyhral. 

 

Doporucuji vsem, kteri uz maji auto nejaky ten rok v provozu preventivne se tohoto prachu zbavit. 

 

Zatim se puvodni smrad neobjevil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...