Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení


chobott

Doporučené příspěvky

jo udelam to tak

 

koupim to obyc svetlo s lampickama pro ridice a spolujezdce

 

co je dulezite ze tam potrebuji jeste natahnout mikrofon :-) k radiu :-)

 

Jinak diky za info k LED, zkusim je sehnat....

 

Jo cetl jsem nekde ze se dodelavalo vnitrni osvetleni kufru, je to tazene ze stejneho kabelu, resp mohu natahnout drat z tohoto svetla do kufru?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jo ty pásky mám taky v autě, akorát na nohy jsem vůbec nepřišel, kam je dát pod palubní desku, aby to hezky svítilo... Takže jsem strčil dva mezi kolejničky sedaček a dva zasunul pod přední sedačky až do zádu :D. Kabely se krásně dají vést středovým panelem a nikde nic není vidět krom 5cm za řadičkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove BCM v Citigu nema footwell, u ostatnich aut s podobnou BCM to je reseno zapojenim na vnitrni svetlo ... BCM kon A, pin 65 a stmivani pin 4 ... kuchnout kdekoli na ceste ke svetlu ... draty natahane mam, ale svetla tam jeste nemam ... u ridice bude treba neco maleho, ty klasicke footwell tam tezko nekde pridelate ... kouknete pod nohy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koho by zajímalo dodělání osvětlení kufru do starších modelů, viz moje auto:

https://forum.skodahome.cz/topic/122121-red-kid-citigo/?page=4

a nějaké foto a podrobnější info i v tématu o stahování oken, dělal jsem obojí naráz:

https://forum.skodahome.cz/topic/132630-stahování-oken-citigo/

 

Lampička je připojená na stejné dráty jako podle orig. schématu, jen na dostupnějších místech, abys nemusel vyndávat BCM a rozebírat tapec střechy a zadních sloupků. Připojuje se na napájení stropní lampičky a na spínanou kostru od zadního zámku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Těch 5V pro proužky vyřešíš měničem, jedna součástka, vyber nějaký rozsah vstupního napětí 9-36V (nebo 9-18V), výstup 5V natvrdo a proud podle odběru těch proužků + cca 20-30% rezervu (zejména číňani mají u těch svých světýlek odběr dost podhodnocenej).

Tak bych to asi řešil já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno tak jsme to resili s @danikd a mas moznost to zapnout na

 

1) klasika lampicka interieru tedy bude svitit kdyz otevres dvere

2) na zapalovac bude svitit porad s klickem v zapalovani

3) udelat nejakou elektroniku pokud ten tvuj pasek umi nejake stmivani tak pri otevreni dveri aby svitilo vice, jak zavres dvere preplo by se na mensi intenzitu a napajelo ze zasuvky 12V

 

ale dle zjisteni BCM pro PQ25 nemaji samostatny vystup na osvetleni, @danikd to nema ani Multivan? to by mohla byt stejna jednotka BCM ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem to sepsal

 

Všeobecně jak se tu nekde psalo ruzne cinske vyrobky muzou mit vstupni napeti 12V v aute je i 14V proto není nahodou že se chytré hlavy daly dohromady a :-)

 

image.thumb.png.2836a74a5e612e37cebd3bfd4b596c8a.png

kód 5Q0 035 726 L je original 12/5V prevodnik pouzivany pro nabijeni na zadních sedačkách, vyhoda je, ze je to urceno pro automotive a navic original VWAG díl a tedy predpokladam ze kvalitni, vstup je pomocí konektoru 8K0 973 754 B, pripojis na 12V a na vystupu mas 2x USB vhodny napriklad pro napajeni kamery nebo mozna i ten tvuj pasek ma USB :-)

 

 

 

image.thumb.png.6dd87a38190764a07e56a699e456e01c.png

kod co jsi posilal ty tedy 5G0 035 954 je vhodny napriklad pro pripojeni nabijeni USB nabijecky u radici paky nebo na drzaku v Citigo páč ma na sobe výstup 5V v kabelu Fakra

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1. pripojeni na lampicku (moje volba) - sviti na otevrene dvere
    1. koupil jsem tyto konektory na Aliku do páru a vložim před lampičku zde
    2. Nejaky ten kabel podle spotreby 1.5mm dle delky a pod (jeste nemam namereno) treba zde dobrej shop
    3. Konektory zapojit, nakrimpovat, natahnout A sloupkem dolu a zapojit prevodnik nekde kde lze pridelat
    4. pripojit LED pasku a jedu na osvetleni dveri....
       
  2. pripojeni na zasuvku 12V - sviti po zapnuti klicku
    1. pripojit nejaky kablik z bodu 1.2. primo na kabely zasuvky pred radii pakou....jeste nemam zjistene konektory jako v bodu 1.1.
    2. natahnout nekam k prevodniku
    3. pripojit LED

 

Jeste musim projet ELSU jake jsou tam kabely, pojistky a pod kazde auto to bude mit trosku jinak ty pojistky, ja jsem pro metodu kdy zadne kabely neřežu a napojim to tak aby to slo pripadne odpojit...pak jsou zde nazory ze misto tahani kabelu k lampicce se muzes napojit na kabely u pojistek nebo v A sloupku....to ja nemam rad.

 

 

@Aleš_BX budu take delat to svetlo na nohy ale ted neni cas, mozna si promysli co vse by jsi chtel a treba se jednou nekde potkame a muzeme to cele udelat :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Aleš_BX tak je možnost natáhnout kabel přímo z lampičky

 

Lampička ve stropě má tři vodiče

1) Kostra

2) trvale po odemčení - BCM T73a/65 (stmívání vnitřního světla)

3) spínané dveřmi - BCM T73a/4 (sv. 30 vnitřní světlo/30G)

 

takze staci natahnout dle me z te lampicky...jestli jsem dobre cetl mas tu lampicku na 5V USB? tak staci sehnat to USB co jsem posilal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...