Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení


chobott

Doporučené příspěvky

Aleši pokud to dobře chápu, tak bys rád aby to svítilo od chvíle odemčení auta do té doby než ho zase zamknes ? Prostě pořád když jses ve vozu. Napadá mě pouze napojit to na dvě relé - první by spinalo když odemknes auto kabelem od vnitřního osvětlení  a druhé by spinalo když otočíš klíčkem v zapalování (a ten strop ti zhasne) třeba od rádia. Takže by to vlastně svítilo pořád protože buď by ti šlo napětí signálem z lampičky nebo signálem z rádia (nebo z jiného zdroje který se spouští při startování). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kaaka ono 

 

Lampička ve stropě má tři vodiče

1) Kostra

2) trvale po odemčení - BCM T73a/65 (stmívání vnitřního světla)

3) spínané dveřmi - BCM T73a/4 (sv. 30 vnitřní světlo/30G)

 

Dvojka +12V se ti zapne hned po odemčení dveří....a Trojka sviti jen pri otevrenych

 

Jak pise Ales, do dveri da stalych +12V a ty nohy at napoji na lampicku viz foto

 

 

image.thumb.png.685ce02562ba564a3ae88a0ca1faf68b.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2018 na 15:29, chobott napsal:

@kaaka ono 

 

Lampička ve stropě má tři vodiče

1) Kostra

2) trvale po odemčení - BCM T73a/65 (stmívání vnitřního světla)

3) spínané dveřmi - BCM T73a/4 (sv. 30 vnitřní světlo/30G)

 

Dvojka +12V se ti zapne hned po odemčení dveří....a Trojka sviti jen pri otevrenych

 

Jak pise Ales, do dveri da stalych +12V a ty nohy at napoji na lampicku viz foto

 

 

Zdravím, nevím jestli u mého auta není nějaký problém, ale těmi 12V bych si nebyl tak úplně jistý. Zde je má zkušenost.

Měj jsem na stálý + k lampičce zapojený měnič na microUSB napájení kamery. Kamera s tím blbla. Tak jsem ji zapojil přímo do auto zapalovače a ok.

V lampičce jsem místo žárovky měl dva malé kulaté LED moduly s paticí tuším G4, to bylo ok. Pak jsem je musel použít doma do světel v podhledech a tak jsem tam dal 2 pásky s LED. Tyto pásky svítí podle napětí, což jsem věděl, ale jaké bylo moje překvapení. Po nastartování úplně nezhasnou, malinko pořád svítí, po zamčení auta taky úplně nezhasnou ale problikávají malou intenzitou, skoro to není vidět. Asi to není prachsprosté 0V/12V. Tož takto to je u mého CG.

 

Edit: Tak jsem šel kolem cca 3 hodiny zaparkovaného zamčeného auta a lampička stále "pomrkává"

Editováno: , autor: HWSpeedy
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Aleš_BX napsal:

stačí si někde přečíst (i tady na fóru) jak se chovají LEDky v porovnání se žárovkami...

Tak samozřejmě mně je to jasné, ale překvapilo mě že v zamčeném autě tam asi celou dobu posílá řídící jednotka nějaké nízkonapěťové pulzy. Vůbec mě nenapadá, k čemu je to dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...