Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
chobott

Vnitřní osvětlení

Doporučené příspěvky

Těch 5V pro proužky vyřešíš měničem, jedna součástka, vyber nějaký rozsah vstupního napětí 9-36V (nebo 9-18V), výstup 5V natvrdo a proud podle odběru těch proužků + cca 20-30% rezervu (zejména číňani mají u těch svých světýlek odběr dost podhodnocenej).

Tak bych to asi řešil já.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

jj díky, tak nějak jsem uvažoval, někdo tu dával odkaz na měnič na 5 V orig VW , tuším od Milocaru za slušný peníz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jenom bacha na to vstupni napeti... V aute klidne muze bejt i 14.5V...tak aby to ten menic unesl... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je super...

Ja shanim ty kabel Fakra USB porad za ne chteji za ty obyc nekde kolem 10usd ty s pomocnym napajenim ke swingu pak za 30usd...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 30. 11. 2018 na 22:20, Joseamigo napsal:

Jenom bacha na to vstupni napeti... V aute klidne muze bejt i 14.5V...tak aby to ten menic unesl... 

umí to Vstup: DC 8 - 20 V a výstup: DC 5 V, 3 A, 15 W.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

poradí někdo jak zapojit ten ambient, aby to svítilo za jízdy (klidně trvale i ve dne) a současně již při otevření dveří?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mno tak jsme to resili s @danikd a mas moznost to zapnout na

1) klasika lampicka interieru tedy bude svitit kdyz otevres dvere

2) na zapalovac bude svitit porad s klickem v zapalovani

3) udelat nejakou elektroniku pokud ten tvuj pasek umi nejake stmivani tak pri otevreni dveri aby svitilo vice, jak zavres dvere preplo by se na mensi intenzitu a napajelo ze zasuvky 12V

ale dle zjisteni BCM pro PQ25 nemaji samostatny vystup na osvetleni, @danikd to nema ani Multivan? to by mohla byt stejna jednotka BCM ??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mně by stačilo to ad 1 a ad 2 současně, ale jak toho dosáhnout?, jsem strojař a elektro jde trochu mimo mě...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Takze jsem to sepsal

Všeobecně jak se tu nekde psalo ruzne cinske vyrobky muzou mit vstupni napeti 12V v aute je i 14V proto není nahodou že se chytré hlavy daly dohromady a :-)

image.thumb.png.2836a74a5e612e37cebd3bfd4b596c8a.png

kód 5Q0 035 726 L je original 12/5V prevodnik pouzivany pro nabijeni na zadních sedačkách, vyhoda je, ze je to urceno pro automotive a navic original VWAG díl a tedy predpokladam ze kvalitni, vstup je pomocí konektoru 8K0 973 754 B, pripojis na 12V a na vystupu mas 2x USB vhodny napriklad pro napajeni kamery nebo mozna i ten tvuj pasek ma USB :-)

image.thumb.png.6dd87a38190764a07e56a699e456e01c.png

kod co jsi posilal ty tedy 5G0 035 954 je vhodny napriklad pro pripojeni nabijeni USB nabijecky u radici paky nebo na drzaku v Citigo páč ma na sobe výstup 5V v kabelu Fakra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX

Chces tedy aby ti nohy svitili pri otevrenych dverich nebo porad kdyz mas klicek v zapalovani ? :-)

Editováno na chobott

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    1. pripojeni na lampicku (moje volba) - sviti na otevrene dvere
      1. koupil jsem tyto konektory na Aliku do páru a vložim před lampičku zde
      2. Nejaky ten kabel podle spotreby 1.5mm dle delky a pod (jeste nemam namereno) treba zde dobrej shop
      3. Konektory zapojit, nakrimpovat, natahnout A sloupkem dolu a zapojit prevodnik nekde kde lze pridelat
      4. pripojit LED pasku a jedu na osvetleni dveri....

2. pripojeni na zasuvku 12V - sviti po zapnuti klicku
      1. pripojit nejaky kablik z bodu 1.2. primo na kabely zasuvky pred radii pakou....jeste nemam zjistene konektory jako v bodu 1.1.
      2. natahnout nekam k prevodniku
      3. pripojit LED

Jeste musim projet ELSU jake jsou tam kabely, pojistky a pod kazde auto to bude mit trosku jinak ty pojistky, ja jsem pro metodu kdy zadne kabely neřežu a napojim to tak aby to slo pripadne odpojit...pak jsou zde nazory ze misto tahani kabelu k lampicce se muzes napojit na kabely u pojistek nebo v A sloupku....to ja nemam rad.

@Aleš_BX budu take delat to svetlo na nohy ale ted neni cas, mozna si promysli co vse by jsi chtel a treba se jednou nekde potkame a muzeme to cele udelat :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jak jsem psal, chtěl bych, aby osvětlení pro nohy (to je na 12 V) svítilo za jízdy (klidně trvale v noci i ve dne - tedy napojení např na zásuvku ve středovém panelu a současně aby osvětlení pro nohy svítilo již při otevření dveří... tedy co mě napadlo, buď přes diodu nebo spíš přes nějaké relátko

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX tak je možnost natáhnout kabel přímo z lampičky

Lampička ve stropě má tři vodiče

1) Kostra

2) trvale po odemčení - BCM T73a/65 (stmívání vnitřního světla)

3) spínané dveřmi - BCM T73a/4 (sv. 30 vnitřní světlo/30G)

takze staci natahnout dle me z te lampicky...jestli jsem dobre cetl mas tu lampicku na 5V USB? tak staci sehnat to USB co jsem posilal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@chobott, to osvětlení pro nohy je na 12 V takže tam měnič netřeba, ale úplně nechápu (nejsem až tak elektro zdatný) jak to zapojit, aby za jízdy svítilo osvětlení pro nohy a nesvítilo stropní osvětlení

jinak na 5 V je ambientní proužek do dveří, už mám koupeny dva měniče, napojím ve dveřích na trvalých 12 V co vede ke stahování oken...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aleši pokud to dobře chápu, tak bys rád aby to svítilo od chvíle odemčení auta do té doby než ho zase zamknes ? Prostě pořád když jses ve vozu. Napadá mě pouze napojit to na dvě relé - první by spinalo když odemknes auto kabelem od vnitřního osvětlení  a druhé by spinalo když otočíš klíčkem v zapalování (a ten strop ti zhasne) třeba od rádia. Takže by to vlastně svítilo pořád protože buď by ti šlo napětí signálem z lampičky nebo signálem z rádia (nebo z jiného zdroje který se spouští při startování). 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@kaaka ono 

1) Kostra

Dvojka +12V se ti zapne hned po odemčení dveří....a Trojka sviti jen pri otevrenych

Jak pise Ales, do dveri da stalych +12V a ty nohy at napoji na lampicku viz foto

image.thumb.png.685ce02562ba564a3ae88a0ca1faf68b.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 3 hodinami, kaaka napsal:

Aleši pokud to dobře chápu, tak bys rád aby to svítilo od chvíle odemčení auta do té doby než ho zase zamknes ? Prostě pořád když jses ve vozu. Napadá mě pouze napojit to na dvě relé - první by spinalo když odemknes auto kabelem od vnitřního osvětlení  a druhé by spinalo když otočíš klíčkem v zapalování (a ten strop ti zhasne) třeba od rádia. Takže by to vlastně svítilo pořád protože buď by ti šlo napětí signálem z lampičky nebo signálem z rádia (nebo z jiného zdroje který se spouští při startování). 

ano přesně tak to chci

Před hodinou, chobott napsal:

@kaaka ono 

1) Kostra

Dvojka +12V se ti zapne hned po odemčení dveří....a Trojka sviti jen pri otevrenych

Jak pise Ales, do dveri da stalych +12V a ty nohy at napoji na lampicku viz foto

image.thumb.png.685ce02562ba564a3ae88a0ca1faf68b.png

:disgust:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mám tuto, dvě žárovky na čtení po stranách a jedna uprostřed za/před kolečkem pro otvírání střechy

351608317_WP_20180122_22_48_16_Rich(2).thumb.jpg.b140206769ee9ac53d8ada97d4a0e6fa.jpg

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak zkouska :)

Rozsvit si jednu postranni lampicku zavri a zamkni auto a zhasne.

Pak odemkni a rozsviti se...tak na tento okruh muzes mit i nohy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne, nezhasne, sviti dale. Manzelku za to peruji neustale.

Oprava: zhasne. Manzelku peruji za to, ze zmackne ten sdruzeny vypinac na trvale sviceni a jde pryc...

Editováno na Šutrák
    Jsem to ale popleta mystifikator.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se