Přejít na obsah

Co dokupit/nekupit vo vybave


velkepeni

Doporučené příspěvky

Právě že tady by to bylo "naopak" v paketu je LaneAssist, (spolu s Side Assist, Rear Traffic Alert, Traffic Jam Assist a Emergency Assist + ACC), tak zda to potom půjde. Vím že obráceně to lze.

 

EDIT: podle tohoto by to snad mělo jít u obou verzí kamer a tím že tam bude TJA, tak by tam mohla být ta MFK2. Je tak, nebo se pletu?

Screenshot_20190629-083702.png

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Každý si pri kúpe auta položí otázku, koľko je ochotný investovať do výbavy. Pri Škodovkách je výhoda, že sa dá dokúpiť prakticky všetko. Ja som sa pri kúpe Karoqa rozhodol nežgrlošiť. Vyplatilo sa. Teraz, po 20 000 km, keď to viem zhodnotiť, dal by som si facku za každú vec, ktorú by som vynechal: 

 

Automatická prevodovka - Hoci nepatrí do výbavy, dávam ju na prvé miesto. Od toho sa ďalej odvíja:

ACC tempomat do 160 km/hod – , ktorý naraz s automatom dostáva úplne inú logiku. Za 20 000 km zatiaľ bez zaváhania. 

Automatické prepínanie diaľkových svetiel – Pri dlhšej ceste to už nevnímam. Prepína to samé. Super.

Automatické stierače – Pri väčšom lejaku dokonca zvýši frekvenciu stierania. Stiera aj vzadu. A automaticky spúšťa aj ostrekovanie predných svetlometov. Super.

Sklápanie sedadla spolujazdca – Pre sedenie to má dve polohy, tretia poloha je úplné sklopenie. Nedá sa naklopenie sedadla regulovať plynule koliečkom, to tam nie je. Dve polohy na sedenie bohate postačujú, veľmi výhodné pre prepravu dlhých predmetov.

Vyhrievanie predného skla – Malo by sa to automaticky zapnúť aj pri rosení okien. Manuálne to často využívam. Ranné škrabkanie námrazy nehrozí, trošku si počkáte, ale potom to len zotriete kefou. Pozor, tým čo vadí tikot hodín v miestnosti doporučujem neobjednávať, pretože cez tie drôtiky v skle nebudú vidieť na cestu.

Vykurovanie zadných sedadiel – Tak z toho sa moje baby vytešujú, keď nasadnú premrznuté. Už zistili, že to tam majú.

Elektrické otváranie zadných dverí s podkopávaním – Elektrické otváranie som si vybral, aby som otváranie mohol zastaviť, aby mi to nebuchlo až do otvorených, dohora sklápateľných garážových dverí. Pri mechanickom otváraní by som tomu nevedel zabrániť ak by som to pustil z ruky. Podkopávanie (virtuálny pedál) je geniálny bonus, ktorého sa neviem nabažiť.

Kamera snímajúca značky – Ide hlavne o snímanie značiek rýchlosti. No, ono si môžete pozrieť obmedzujúcu rýchlosť aj na navigácii, ale keď ju nemáte zapnutú, a máte tú kameru, tak sa vám to zobrazuje aj na prístrojovom paneli. A ono to sníma a zobrazuje aj skutočné značky, ktoré v navigácii nie sú. Využívam to.

DAB rádio – V Bratislave a na západ od Slovenska počúvam len DAB, kde oceňujem príjemný rozdiel v kvalite. Inde zatiaľ na Slovensku nechytíte mimo veľkých miest nič. 

Audiosystém Canton – Pre poslucháčov s bežnými nárokmi nie je potrebný. Dá to aj 24 bit/96 kHz. Pre mňa je však úplne nepostrádateľný. Kvalita pri vyššej hlasitosti je výborná (ale určite nie s mp3).

Vyklápateľné ťažné zariadenie – Geniálne Simply Clever riešenie.

Systém Kessy – Jaj, kľúče už nikdy viac.

Bočné airbagy pre sedadlá vzadu – No čo by som nekúpil pre moje baby.

Navigácia Amundsen – Má aj manuálne koliečka, čo je výhoda oproti drahšej navigácii. Ľavé na hlasitosť, a to nielen rádia, ale aj telefónu a hlasu navigácie. Pravé na zoom navigácie.

LED svetlá – Ja s okuliarmi to viem doceniť. 

Cúvacia kamera - Bez nej je život ťažší. Na služobných Octáviách sme šetrili a veru, chýba mi to. 

 

A tu sú veci, ktoré som nechcel a ani po 20 000 km nechcem:

 

Lane assist – Máme to na služobných Octáviách, pre mňa je to strašne otravné, až ma to vie nastrašiť.

Kožené sedadlá – Hoci v tej krémovej farbe je interiér nádherný, nepotrebujem ohurovať susedov. A navyše poznám tie štípance do zadku pri rozhorúčenom interiéri.

Varioflex – Už som o tom písal inde, zadné sedadlá Varioflex svojou veľkosťou vyhovujú pre deti, nie dospelých. Moje deti sú už dospelé a susedove nevidím dôvod voziť.

Editováno: , autor: ctiborB
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vším bych souhlasil ... mimo varioflexu ... to je totiž aktuálně asi jediný důvod, proč bych si opět koupil Karoqa, bo neznám jiné přibližovadlo stejné kategorie ... se kterým bych odvezl tunu dřevěných briket (400 kg na vleku a 600 kg v kufru po vyjmutí varioflex) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám taky svůj pohled na to, co je super a co lituju, že nemám a co je naopak zbytečné:

 

Super:

- suedia/kůže sedačky - vypadají hezky, jsou příjemné, dobře se udržují

- DSG - k charakteru auta se prostě hodí

- automatická dálková světla - fungují až na drobné výjimky dobře a je to hodně pohodlné

- elektrický kufr a návykový virtuální pedál

- traffic jam assist - funguje super v zácpách, jen kdyby se rozjel sám po zastavení po 3 sekundách stání se totiž deaktivuje

- virtuální kokpit - skvělá a hrozně praktická věc

 

Zbytečnosti:

- automatické parkování - pomalé a neohrabané, využil jsem to jen na vyzkoušení

- Columbus - navigace škodovky stojí za starou bačkoru, stačil by Amundsen a Apple Carplay

- bezdrátové nabíjení - vzhledem k absenci bezdrátového Carplay je stejně nutnost mít kabel

- asistent vyparkování, který mi neustále řve a při vyjíždění z garáže, protože vidí v dálce auto a už mi to i několikrát natvrdo zašlápnul

- DCC - rozdíly v režimech zcela minimální

 

Lituju, že nemám

- elektrická sedačka, měl jsem vzít kůži právě kvůli té elektrice

- 19" kola, 18" se mi Karoqu nelíbí, budu dělat upgrade, ale bohužel se zápisem do TP

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PavelB1011 napsal:

- Columbus - navigace škodovky stojí za starou bačkoru, stačil by Amundsen a Apple Carplay

Amundsen nemá video.

 

před 2 hodinami, PavelB1011 napsal:

- asistent vyparkování, který mi neustále řve a při vyjíždění z garáže, protože vidí v dálce auto a už mi to i několikrát natvrdo zašlápnul

Divný, u mě OK a taky zašlápnul, ale to už ten sloup byl hoodně blízko. Zkus nějaké změny v nastavení.

 

před 3 hodinami, PavelB1011 napsal:

- DCC - rozdíly v režimech zcela minimální

Divný, mně celkem ztvrdne posilovač řízení, odpružení a i reakce na plyn je jiná. Možná i další.

 

před 3 hodinami, PavelB1011 napsal:

- automatická dálková světla - fungují až na drobné výjimky dobře a je to hodně pohodlné

Mám vypnuto, jezdím dost často přes malé kopečky, takže automat světla protijedoucího neviděl a neztlumil. Čili jsem oslňoval a v menu na to snad nastavení není. Holt rovné silnice (hor., vert.) u nás moc nejsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Columbus sice video má, ale já to nikdy nevyužil a asi ani nevyužiju. Od infotainmentu v autě očekávám dobrou navigaci, rychlé ovládání a přehrávání hudby ze spotify. Vzhledem k tomu, jak "dobrá" je navigace, tak Amundsen splní všechno stejně jako Columbus, protože mapa z Carplay nejde dát na virtuální kokpit ani u jednoho (ale proč, když u audi to tak mám?!)

 

U asistenta vyparkování jediné nastavení, které pomohlo je vypnutí. Z garáže vyjíždím přes chodník, který má cca 5 metrů. On ale vydí auto na hlavní už ve chvíli, kdy vystrčím zadek z garáže a rozmyslí-li si, že jedu moc rychle, tak to prostě zašlápne. A řve samozřejmě pořád.

 

Bavím se o DCC, posilovač je jasný, ten ztvrdne, odezva na plyn je diskutabilní, spíš dělá hodně sportovní režim převodovky. Ale zmenu u tlumičů sám těžko pozávám. Kdybys mi přepnul režim tlumičů bez toho, abych o tom věděl, myslím, že bych to těžko odhalil.

 

Mě ta automatická dálková fungují docela dobře. Je teda fakt, že nočních jízd s Karoqem mám za sebou docela málo, ale nemohl jsem na to říct půl slova. Delší trasy jezdím s audinou s matrixy a tam na mě blikají spíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, velkytom napsal:

Tak se vším bych souhlasil ... mimo varioflexu ... to je totiž aktuálně asi jediný důvod, proč bych si opět koupil Karoqa, bo neznám jiné přibližovadlo stejné kategorie ... se kterým bych odvezl tunu dřevěných briket (400 kg na vleku a 600 kg v kufru po vyjmutí varioflex) ...

Plně souhlasím. Supr věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, bouchy napsal:

Amundsen nemá video.

 

Divný, u mě OK a taky zašlápnul, ale to už ten sloup byl hoodně blízko. Zkus nějaké změny v nastavení.

 

Divný, mně celkem ztvrdne posilovač řízení, odpružení a i reakce na plyn je jiná. Možná i další.

 

Mám vypnuto, jezdím dost často přes malé kopečky, takže automat světla protijedoucího neviděl a neztlumil. Čili jsem oslňoval a v menu na to snad nastavení není. Holt rovné silnice (hor., vert.) u nás moc nejsou...

A na co potřebuješ jako řidič video?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, REALista napsal:

Celkem souhlas ale to, že chválíte automatické přepínání světel mě teda překvapuje. Za ty bych příště klidně ušetřil - už několikrát na mě blikali protijedoucí auta (hlavně kamiony).

Nezatracoval by som ten systém. Správa sa ako bežný účastník dopravy, ktorý sa občas pozabudne, alebo situáciu nevyhodnotí správne. Aj ja blikám na vodičov, ktorí sa pozabudli a oslepujú ma. Systém automatického prepínania svetiel, keď to nevyhodnotil správne, a zablikáte naň diaľkovými svetlami, sa okamžite stlmí. To platí aj pre tie kamióny na diaľnici. Áno, všimol som si to. Ale považujem to za úplne rovnaké správanie, ako keby tam nebol automat, lebo po prebliknutí automat svetlá stlmí rovnako ako normálny účastník dopravy, ktorý si myslí, že vás neoslňuje, lebo ho neoslňujete ani vy, pretože ste schovaný za zvodidlami.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, REALista napsal:

Celkem souhlas ale to, že chválíte automatické přepínání světel mě teda překvapuje. Za ty bych příště klidně ušetřil - už několikrát na mě blikali protijedoucí auta (hlavně kamiony).

 

Občas se stane. Děje se to speciálně na dálnicích, kde je vysoký střední "plot" ... díky kterému kamera nevidí světla kamionu, ale kamionak je oslněn dálkáčema.

 

Krom těchto situací funguje perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě:

aut.světla - vcelku fungují dobře, kromě dálnice, kde to občas blbne díky keřům apod.ve dělícím pruhu

DCC - zkoušel jsem auto s ním i bez něho a nakonec neobjednal neb jsem nepoznal rozdíl. Raději jsem vzal tažné zařízení...., nechal jsem však volič jízdních režimů, hlavně kvůli změněn nastavení posilovače řízení na dálnici.

Varioflex - za mě super věc, kdy jde udělat z auta dodávka :-), jinak jezdíme karoqem i ve 4 dospělých po Evropě a zatím si nikdo ani vzadu nestěžoval, takže to asi nebude tak hrozný. Navíc prostřední jde nechat doma, což pro "nomádování" po kempech v Evrope je další plus - každý prostor navíc se hodí...

Když jsem já objednával 2/2018, tak navíc normální sedačky neměli průvlak na lyže, což byl pro mě problém, varioflex to řešil sklopnou/vyndavací střední sedačkou

Asistent parkování - to jsem nebral, parkovat umím sám....

Columbus/Amundsen - bral jsem Columbus ve spojení s virtual cocpitem a je to super, po pravdě v OIII jsem nechal Amundsen a ten je zatraceně "zabrzděný". Dneska u nové verze je to snad už lepší, ale tenkrát jsem litoval že jsem si nevzal Columbus. Opatlaný displej mám u obou aut jak Amundesen v OIII tak Columbus v Karoqu. V Karoqu je ale pod sklem, které se dá snadno čistit a většinu věcí stejně ovládám na volantu.

El.sedačky - to jsem volil z důvodu používání auta manželkou, kdy nemusím pořád hledat polohu. Navíc zvyk z OIII, která je L&K a má el.obě přední sedadla.

suedia/kůže sedačky - když jsem objednával nebylo to v nabídce, takže mám látka/kůže, ale je to OK, ta látka je velmi pevná a sedadla drží tvar OK. Dnes bych bral suedia/kůži, mám v OIII Alcantara sedačky a jsou super na údržbu. Po 120 kkm vypadají OK

Vyhřívání předního skla - drátky mi trochu vadí, zejména v přímém slunci. Asi bych to příště oželel, pokud by to nebylo řešeno folií, jako má Kodiaq

ACC - za mě super věc a auto bez toho bych už nechtěl. Pro někoho kdo jezdí delší trasy je to podle mě jasná volba.

Canton - není to nic moc kvalita, ale rozhodně lepší jak základní audio, které bylo hrozné (tedy tenkrát když jsem objednával 2/2018)

Kessy - zvykne se na to rychle, snad už dneska budou senzory i na zadních dveřích, to mi trochu vadí. Pozor však na to, že dle chlapíka od operáku, odkud mám auto, je to jedna z velmi poruchových částí (senzory v klikách) na autech koncernu.

Kamera na značky - blbost ale docela funkční, využívám zejména když nevím jestli jsem náhodou nepřehlédl značku :-)

 

za mě ještě rezerva - nikdy bych nejezdil po Evropě jen s lepící sadou, ta je na nic

 

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak hlavní věc, která mě štve, že jsem neobjednal je úplně jiný výbavový stupeň. Měl jsem vzít Sportline. Je to mnohem hezčí auto. Nechal jsem se ovlivnit prodejcem, který říkal, že to vychází z Ambitionu a cenově se to nevyplatí. Jo, je to pravda, ve sportline mi auto vycházelo cca o 100k dráž při stejné výbavě. Ale pokud bych vyhodil věci, které se mi neosvědčily (s Columbusem na prvním místě), tak by to vyšlo skoro nastejno. 

 

A na sportline mi při objednávce vadil taky obří příplatek za kůži, ale teď se na to koukám jinak a vzal bych ho místo style.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se líbí Karoq jedině ve Sportline. Ale pro prakticky smýšlejícího člověka jsou to zbytečně vyhozené peníze navíc, což respektuji. Tak samo to mám i u Kodiaqu.
Aktuálně ladím konfiguraci pro objednávku a rozhoduji se, jestli dávat Canton, nebo ne + asistent změny pruhu. Naopak se rozhoduji, že přidám tažné zařízení, protože i když to auto má přípravu v základu, slyšel jsem, že případné dodělání vyjde docela draho. Taky mě štve, že Mobilita Plus (záruka 5let/100000km) se už musí platit za 13000,- a není to jak kdysi za 2000,-

Editováno: , autor: PetriCZECH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asistent změny pruhu určitě ano, teda pokud si správně pamatuji tak je to hlídání mrtvého úhlu a to je hlavně na dálnici dobrým pomocníkem.

SportLine vypadá z venku hodně dobře, no ten interiér je už hodně tmavý. Škoda ze není něco jako LK u Karoqu, kde by byl exteriér SportLine a interiér v béžové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asistent mrtvého úhlu je ve zpětném zrcátku...nově z boku.Dobrá vychytávka...indikuje přijíždějící vozidlo.

Line asistent je v panelu...hlídá překročení čar...případně vrátí zpět mezi ně.Někdy až brutálně cukne volantem?....lze dokodovat.

Canton prý hraje parádně....osobně lituji ,ze jsem ho nevzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojím svůj pohled starého embéčkáře na některé prvky výbavy, pokud bych nyní objednával Karoqa. Pokud by nebylo v základu, rozhodně bych si připlatil:

vyhřívaný volant, čelní sklo a sedačky - v zimě nemá chybu (parkuji v garáži), pokud bych parkoval na ulici, určitě nezávislé topení

varioflex - o tom už jsem zde básnil dostatečně

asistent vyparkování - ve městě při šikmém parkování v řadě aut k nezaplacení, stejně tak na parkovištích u nákupních center, kde někteří nakupující bezmozci jsou schopni s košíkem vstoupit před vyparkovávající auto. Pravda, jednou mě to na benzínce zabrzdilo při vyjíždějí od stojanu s dofukováním, bo to zaregistrovalo manželku, která stála 2 metry šikmo za embéčkem. V prvním okamžiku jsem myslel, že jsem sejmul ten stojan ...

přepínání dálkových světel - užitečná vychytávka, pracuje celkem spolehlivě, někdy problém na dálnici a když je úplněk, tak při přejíždění horizontu na okresce považuje měsíc za protijedoucí auto ...

volba jízdních režimů - režim sport oživuje auto s 1.5 TSi při rozjezdech a částečně koriguje poskakování při rozjezdech v kolonách

automatická světla, stěrače a sklopná zrcátka s osvětlením nástupního prostoru - to považuji za samozřejmost

sklopné tažné zařízení - to se embasofirmě povedlo, tažné připravené i demontované, aniž by člověk musel sahat rukama, stačí dokopnout nohou

automatické otevírání kufru - návykovka, kdo v dešti, nebo s plnýma rukama nevyzkoušel, nepochopí

škoda connect - pokud zrovna funguje spojení, dobrá vychytávka, takže jsem si i připlatil prodloužení ... jednak mám informace o embéčku a nejčastěji využívám, že si předem v pc najdu a zkontroluji cíl cesty a pak si to pošlu jako on-line cíl do auta

kessy - taky návykovka, byť jsem si původně říkal, že je to další pí.ovina na autě

elektronická parkovací brzda a autohold - člověk by neřekl, jak to dokáže zpříjemnit život. Na auto s klasickou ručkou už bych si těžko zvykal.

 

Co bych nemusel, nebo mě s.re:

Hlídání mrtvého úhlu - mám ještě verzi v zrcátku a nějak mě nenadchlo, jak jsem se původně domníval

ACC -nepochybně dobrá vychytávka, zvláště s DSG - ale s manuálem je někdy na dálnici spíše k vzteku, stačil by mě obyčejný tempomat

Automatické brždění před překážkou - to je věc, která mě připravila o mnoho vlasů, protože reaguje pokaždé jinak a nepředvídatelně. Párkrát mě připravilo horké chvilky, když usoudilo, že jedu příliš rychle a nedobrzdím za autem přede mnou. Člověk v první chvíli neví, jestli vzal nějaký kanál, naboural do zdi, nebo co se vůbec děje ... ale to už je asi povinná součást vozidel, tak s tím člověk nic neudělá

Amundsen s navigací - byl v základu, tak neřeším, navigace celkem svižná, dobře si poradí i v místě nové výstavby, která není v mapě (výstavba dálnice, obchvaty), občas je ale zmatená, když tvrdí, že úsek je neprůjezdný (on byl, ale třeba před týdnem) a to i přestože jsem on-line, výhoda možnost posílání cílů on-line ... pokud by ale nebylo v základu, nepřiplácel bych, využil bych navigaci v mobilu a zrcadlení na infotaimentu

 

Editováno: , autor: velkytom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě drobné upozornění pro ty, co si chtějí koupit rezervní kolo, u Karoqu je malá prohlubeň, takže tím hodně ovlivňuje velikost kufru.

 

FWD

Dojezdové - vejde se do prohlubně, podlaha v nejnižší poloze

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2018_11/sparewheel.jpg.61a68bc339ecb7fa904b823c4244ec19.jpgobrazek.thumb.png.1730e799889f361ff6262b3e87c2965d.png

 

Neplnohodnotné - Celé kolo se nevejde do prohlubně, kolem je navíc výplň a podlaha je výše (toto nelze kombinovat s dvoujtou podlahou, už základní podlaha nad kolem je výrazně výše)

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2018_12/DSC_1547.JPG.def7fc597608ee0fc6965fc4e38118ef.JPGobrazek.thumb.png.8394c8ecf60ffa4a000df9a4bf4f0368.png

 

4x4

Dojezdové - už se nevejde pod podlahu

https://www.briskoda.net/forums/uploads/monthly_2018_09/20180801_170423.jpg.f44c3cd388e4dfeb95f276681c56b994.jpgobrazek.thumb.png.df12739c446bc5960a347d4b05215d76.png

Neplnohodnotné - nelze

 

Velikosti kufru jsou potom náskedovné

Bez rezervy

4x2 Pevná sedadla 521 l.

4x2 VarioFlex sedadla 479-588 l.

4x4 Pevná sedadla 500 l.

4x4 VarioFlex sedadla 458-567 l.

 

Dojezdové

4x2 Pevná sedadla 500 l.

4x2 VarioFlex sedadla 458-567 l

4x4 Pevná sedadla 426 l

4x4 VarioFlex 384-493 l

 

Neplnohodnotné

4x2 Pevná sedadla 426 l.

4x2 VarioFlex sedadla 384-493 l.

 

Dále neplnohodnotné rezervní kolo u FWD a dojezdové u 4x4 nelze kombinovat s dvoujtou podlahou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné shrnutí,

Mám 4x4 Varioflex a navíc Canton, takže tam uprostřed mám subwoofer, a tak tam je jen ta čínská dojezdová rezerva (šetřit se musí - u O3 (2015) mám ještě Michelin :-))

Okolo je ten plastikový "pořadač" kam jsem nacpal takový ty věci co furt vozím v autě - gumicuky, litr oleje, hadr, smetáček, trubku na doplnění z kanystru, WD40 a nějaké to nářadí navíc.... - stejně bych to měl v kufru v nečem....

Já bych se bez rezervy docela bál jezdit jezdit s rodinkou po Evropě a pak nemoci dojet ani k servisu a shánět odtah.....

Editováno: , autor: TWiDY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...