Přejít na obsah

Vymena anteny


chobott

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mam dotaz, v praci se me nevejde do parkovaciho zakladace origos dlouha antena, tak premyslim zda mam koupit jen maly prut anteny nebo jde vymenit za "ploutev" ?

 

Nasel jsem z Octavie a pod ale nevim zda to neni aktivni/pasivni antena a pod....napajeni a tak

 

na mem radiu je zezadu 2x bily konektor a snad ma radio i DAB....

 

Dikes

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, originálna plutva z O3/S3 atď nepodporuje FM/DAB!!! Podporuje iba GPS/GSM/nezávislé kúrenie. Po experimentovaní s touto plutvou na svojej F3 som sa nakoniec vrátil k originálnej anténe, len som vymenil prút za maličkého neoriginálneho pindíka Foliatec Fact XS. Signál FM/DAB prijíma v pohode a s menšou úpravou vyzerá na aute dokonale. Prípadne je možné použiť lacnejšie riešenie z aliexpres/ebay za 1-3€.

 

:)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Aleš_BX tak do toho bych snad i šel.....za 12USD to jde....jen otazka jakou barvu...ja mam žlutou barvu a je otazka jaky odstin bude mit ta cinska....pak lepsi cerna...

 

jinak @brrrrm tato antena ma vse....asi :-) zkusenejsi asi poradi...kazdopadne ta je pro citigo k nicemu....takze bud jak psal Aleš tu přelepovací nebo kratší prut....

 

tady maji pak FM+DAB

 

1K0035501J.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@korcaka v mojom prípade som sa snažil nájsť čo najkoncernovejšie riešenie. Tie veľké nalepovacie plutvy osobne vôbec nemusím.. taktiež ten postarší hybrid plutvo-prút je podľa mňa už mimo a na auto ako Fabia/Citigo sa takéto veci vôbec nehodia. Ale každému sa páči niečo iné.. takže ak si za tie plutvy, smelo do nich.. potom hoď fotku, ako to bude vyzerať na Citigo.. ;)

 

Ja som ponúkal takéto nejaké decentné riešenie.. ;)

59bd3e03d26f5_2017-09-1611_44_48.thumb.jpg.8ed8f667d4b40b6bc4947281e0d57f31.jpg5a91c9555fa0d_2018-02-2415_06_56.thumb.jpg.6f0597c54575e4ba1034b3264fbf31c7.jpg

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem aká tam je oficiálna podpora, ale DAB mi s týmto pindíkom hraje rovnako ako s originálnym prútom. Nemám ho však dôkladnejšie otestované, keďže s DAB vysielaním je v mojom okolí veľká bieda. Máme jeden vysielač v kraji, ktorý za hranicou mesta už poriadne nechytám. Ale nechytal som ho tam ani s originálnym prútom.

 

Určite sa však dajú zohnať aj iné podobné pindíky, hlavne lacnejšie. Tento Foliatec trebalo trochu prispôsobiť.. konkrétne som doplnil akýsi O-krúžok medzi pôvodnú anténu a samotný prút.. inak by tam bola medzera.

https://forum.skodahome.cz/topic/137704-fabia-combi-style-12tsi-81kw-brmov-strieborný-šíp/?do=findComment&comment=2265093

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste pro upresneni...

 

ja mam na tom radiu vzadu tri konektory viz foto

 

s tim ze ty dva bile jsou antena a jsou dva pro diverzitu? tedy pokud tam mam ted jeden kablik musim sehnat redukci? ze dvou na jeden?

 

v tomhle se moc nevyznam, stejne tak jako ctu fora kde se pise ze antena je aktivni....tak az vymenim antenu at neco nepokazim....

 

 

swing2.jpg

fakra.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeby RDS-TMC ? :)

Redukci das do radia ... Proste predFL maji jen jednu FM antenu, FL radia 2 ... jako drive u O2, obyc jednu, navi 2 FM anteny - z toho jedna naparena na zadnim bocnim skle ... Nevim teda kde ma FL Citigo tu druhou, ale predpokladam ze take nekde tam ... Jina zapojit muzes jen jednu, ta fakra jde upravit ... Diagnostika pak bude jen hlasit vadnou jednu antenu ... I primo skoda dela podobnou redukci ... Nebo lze do druhe fakry napojit opravdu druhou antenu, treba druhy prut schovany kdekoli rozumne v aute, pripadne si udelat svoji antenu, spocitat a udelat treba pomoci alu prouzku v narazniku ... jak tu delali chlapi pro TV ... Pak by to melo krasny prijem FM ... kdo to posloucha a ma problem se signalem ... ja to neresim, tech par minut radia kdyz zapomenu Navi preziju, ty sracky co tam davaji neposloucham ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@danikd hehe tak se udelalo pekne a rozebral jsem auto...a u radia jsem jeste zjistil ze zamena za novy Swing MIB2 entry nese i vymenu Quadlock konektoru :-)

 

takze nejen antena a redukce ale i dalsi.....

 

takze po FL by ten Quadlock mel byt kod 8X0035444

 

Editováno: , autor: chobott
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No strecha myslim dobry, ja jsem to teda jeste nenalepil, ale kdyz jsem to polozil nikde nebyla zadna mezera.

 

V baleni je 3M nalepka, osobne premyslim zda tam nedat jeste trosku lepidla....

 

@Aleš_BX s tim DAB bude problem myslim ze ten swing to nema??? Maximalne konecne prijedu za tebou a pujcis me svoje radio :))))))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze prvni zkusenosti s tou malou antenkou jsou spatne.

Resp. auta co ma dve anteny tedy rekl bych asi ty co jsou po FL a maji Swing + predpokladam ze je nekde v aute schovana budou mit signal fajn. U jinych je to bida.

Testoval to kamos na Yeti kde ma dve anteny a tam rozdil diky druhe nepoznate.

Za me tedy na pred FL tato nepouzitelna :(

Vyjedete za v Praze na Chodov a radio City uz sumi.....po cestach v CR chytam max ČRo s dobry signalem ostatni sumi...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...