Přejít na obsah

CITIGOe iV


Ady2410

Doporučené příspěvky

Ahoj. Tiež som to tuším niekde čítal. Pri jazde som si to nevšimol, respektíve som sa sluchom na to nezameral. Môžem to niekedy vyskúšať... Alebo skúsiť napísať email na Škoda Auto s touto otázkou. Ale dúfam, že by nevpustili do predaja auto, ktoré by nemalo takéto veci technicky doriešené... Či skôr tento hluk nevydáva posilňovač riadenia v krajnej polohe... Ak niečo zistíš, daj prosím vedieť. Vďaka! Ondrej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.? Môžem Vás poprosiť o Váš názor? Mám cca mesiac CITIGO e iV. Trochu ma hnevala pri tomto aute skutočnosť, že pri každom naštartovaní sa klimatizácia automaticky zapla na 22C a zbytočne brala energiu z batérie, aj keď to nebolo potrebné. Vždy som ju teda musel vypnúť, znížiť teplotu, ventilátor a až potom som vyrážal na cestu. Dnes som prvý krát zistil, že klimatizácia sa dá úplne vypnúť (zhasne displej) a pri ďalšom naštartovaní už ostáva klimatizácia úplne vypnutá. Možno to je len moja neznalosť, že som o tom nevedel, ale v návode som sa o tom nikde nedočítal, že klimatizácia a kúrenie sa dá úplne vypnúť. Nemohol výrobca na diaľku to nejako upraviť (zmeniť)? Ešte sa mi stalo aj to, že mi najprv displej blikal, čo som si tiež pred tým nikdy nevšimol... Ak môžte, podeľte sa s Vašimi skúsenosťami. Vďaka za každý poznatok?... Ondrej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skrtat o tyc riadenia to asi nebude, je tam trosku medzera. 

 

Co sa tyka nazoru nizsie, tak klimatizacia zacina na 22C a vzdy ju nastavujem po nastartovani pred jazdou. Samotna klimatizacia sa da asi vypnut, ale nezhasne displej, ale len AC zhasne. Na dialku to asi zmenit nepojde, trosku sa obavam, aby zhasnuty displej neznamenal nejaky problem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za odpoveď. Ak by si bol niekedy pri aute, skús prosím Ťa vypnúť klimatizáciu tak, že dáš ventilátor úplne na minimum a ešte raz ho zoslabíš a mal by sa celý Climatronik vypnúť, resp. zhasnúť celý displej. Keď pridám znova ventilátor, Climatronik sa zapne a nastavý sa na pôvodnú hodnotu 22C. Ak Ťa to nebude príliš zaťažovať, budem rád, ak mi dáš spätnú väzbu... Vďaka?! Pekný deň... Ondrej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, denial napsal:

https://www.youtube.com/watch?v=wK20vyOEl1c

 

The car always starts at 22C and does not remember what was the previous set temperature.

 

 

Tedo Nash má původní model (s 18 kWh baterkou)...

 

Nové (současné) UpMiGo (s 36 kWh baterkou) má o trochu jiný firmware s obecně jinými možnostmi nastavení.

V některé diskusi (nevím, zda německé nebo české) jsem četl příspěvek majitele, že mu to už při převzetí nového vozu u prodejce (oficiálně) přenastavili originální koncernovou diagnostikou tak, aby si vůz pamatoval poslední nastavení klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som vyskusal to vypnutie displeja a ano, displej sa fakt vypne pri urcitej kombinacii vypnutia klimatizacie a znizenie ventilatora. Ale skor mi to pride ako chyba, lebo ventilacia sa da vypnut aj so zapnutym displejom a to vypnutie displeja neurobi uz nic navyse.

 

A este k tomu zapamataniu nastavenia klimatizacie, ked ubehne od vypnutia motora malo casu, tak si to zapamata, pri dlhsom case si to nezapamata. Aky je na to kluc, neviem. Ale je to najmenej natukat manualne pred jazdou pozadovanu hodnotu. Este si stale neviem zvyknut, ze nie je treba vypinat stop start :-) Ale uz sa to lepsi.

Editováno: , autor: xxc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pamatování topení/klimatizace funguje takto:

- zapnutí/vypnutí (vyplý displej) si pamatuje vždy

- nastavenou teplotu, zvolene vyduchy si pamatuje po dobu poslední jízdy tak jako jízdní data pod č. 1 (jízda s max 1 h přestávkou (tou 1 hodinou si nejsem uplně jist, je to v navodu a je to jako u ostatních škodovek))

 

V servise by to měli umět upravit tak, aby paměť nastavení byla trvalá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz to suchanie je lepsie, mozno aj uplne zmizlo. Auto ma 1300 km. 

 

Tak auto vydrzalo presne 19 dni a 1337 km. Po zastaveni na parkovisku sa uz nerozbehlo, ostalo zablokovane. Nedalo sa s nim pohnut ani na neutrali. Musela prist druha odtahovka a nalozit a budu to riesit od pondelka. Riesil uz niekto nieco take? Co to moze byt? Preco auto neukazuje v Skoda Connect aktualnu polohu, ale iba polohu, kde naposledy zaparkovalo? 

Editováno: , autor: xxc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este ani v oprave nie je, len niekde v odtahovacej spolocnosti. Aktualizaciu som myslel, ze aktualizujem udaje auta v Skoda Connect. Proti zlodejom, alebo pri pripadnom odtiahnuti to asi nepomoze. To je len ako zaujimavost. Dakujem za podporu a nechalo to zenu v obchode, este som doma dostal, co za auto som kupil a uz do toho vraj nesadne :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...