Jump to content
Ady2410

CITIGOe iV

Recommended Posts

Přesně. Já povídám, hele neřadíš, odpich oproti 44kW MPI, výhřev sedaček a hlavně čelního skla - nemusíš ráno škrábat. A ona - ty zadní světla se mi nelíbí :)

Jj, klasika zensky ... ale vysvetli ji take ze to sklo treba v -10 neni rozmrazene za 10 vterin ... ani za 2 minuty ...

O zvýšení ceny se už psalo, že nynější cena je spolu s nabíjením zdarma u ČEZu jen pro prvních 500 ks.

Tak je to již venku, cena elektrického Citiga se navýšila na 479.900,- Kč. 

Výsledná cena je totožná jako před úpravou. Pokud nechcete Wallbox s instalací, odečtou Vám 30 000 Kč, tedy výsledná cena 449 900 Kč. Základní výbava současně obsahuje doplňkovou výbavu, za kterou se dříve připlácelo 20 000 Kč, tedy výsledná cena dle starého ceníku by byla také 449 000 Kč.

Edited by Martin747
  • Upvote 1

https://www.skoda-auto.cz/novinky/novinky-detail/2019-11-06-citigoe-iv-vstup-na-trh

Dnes jsem se stavil v ŠA, měli tam ten nový ceník, kde je již WallBox. Nejvíc mne překvapila otázka technika (člověka co přebírá auta od zákazníků a řeší servis): "Co je to ten WallBox?"...

• Upvote 2

Odkládací police na klíčky od auta, co jiného by to mělo být?

Je mi jich líto, ale osobní auta to je ještě malina, ale kamiony a autobusy, to je teprve katastrofa, tam to možná v servise jeden dovede vyčíst z dokumentace, ale ostatní ani náhodou a ruce mají levé jako práce a to se bavím o autobusech za 200 tis. éček, to je pak katastrofa, ale pozor, nejen u nás ale i zahraničí, myšleno na západ od nás.

před 3 hodinami, Martab napsal:

Dnes jsem se stavil v ŠA, měli tam ten nový ceník, kde je již WallBox. Nejvíc mne překvapila otázka technika (člověka co přebírá auta od zákazníků a řeší servis): "Co je to ten WallBox?"...

Tak to mně vůbec nepřekvapuje. Někdy  jsem měl v servisu pocit, že za přejímacího technika zaskakovala uklízečka s aprobací na létající koště.

No Up! už se dá objednat a ceny jsou velmi podobné jako Citigo. Jinak již jsou na webu první recenze elektrické Mii, reálný dojezd bude kolem 200km, spotřeba cca 14kWh/100km

Jo jako vážně. Kdo normální si bude v CG iV ohřívat zadek? Možná ten, který v tom pojede 20 km do práce a pak zase zpět. Ale určitě ne nikdo, kdo s tím bude jezdit dál. Protože co si budeme povídat, bude potřeba za jízdy i vytápět interiér. A to určitě v mrazu pěkně zkrátí dojezd. 

Sám mám vyhřívané sedačky ale spíš jen kvůli tomu, že v tom autě které bylo kupované jako roční už byly. Použil jsem to párkrát. Ale možná nejsem normální. :-)

Tak zrovna u EV to má smysl, díky tomu se nemusí tolik vytápět celý interiér a dají se ušetřit km (idea je taková, že v interiéru bude o pár stupňů méně, ale díky vyhřívání sedadel bude posádce stále příjemně, což stojí méně energie, než vytopit interiér na vyšší teplotu). A ano, asi na každý jiné preference, já používám vyhřívání sedaček pravidelně od podzimu do jara.

• Upvote 4

Přesně tak, beztak to je auto předurčené na městské či příměstské popojíždění. A vůbec bych se nedivil, že topení zrovna nebude jeho doménou, nehledě ke zmiňovanému zkracování dojezdu, takže proto jsou tam výhřevy všeho možného včetně čelního skla.

• Upvote 1

Tak tak, proto i vyhrivane sklo u e-up v zakladu ... vyplati se vyhrat jen okno a zadek a intros nechat studenejsi ...

• Upvote 2

Něco na tom bude klucí, já mám takovej divnej krevní oběh, že celej rok chodím v krátkým rukávu a v těchto dnech a celou zimu v citigu hřeju jen zadek a po odmlžení předního okna(pokud je třeba), stahuju topení někde na 1/4 - 1/3 a je mi fajn. Dovedu si teda představit, že s vyhřívaným sklem a zadkem topení nepotřebuju. Ale nezkoušel jsem takhle jet třeba 200km a co to udělá s nohama... esi mi nezcepení :)

Muzete mi nekdo vysvetlit jak to na dalku pozna ze jsou zavrena okna? Jednotky ve dverich dle Etky nejsou, respektive tam jsou jako u normalniho Ciga jen motorky, tudiz vse silove pres spinane napeti a  klasicke silove spinace oken.  Tak jak to je udelane? Vsude o tom pisou ze to jde pres apku na dalku zjistit. ( Poloha a stav zamceni vozu je jednoduche ) Diyk za info.

Video o e-CitiGo od Electro Dad:

https://youtu.be/JMjsnG95xoo

Nie iba samotné auto, ale aj krátke rozhovory s ľudmi čo to tvorili.

Edited by TTRapid

Všechno zjistit nepůjde....Zase tak vybavené to nebude...Aspon tet při zahájení prodeje. Co se bude zlepšovat, to je dojezd. Tet tam jsou tuším LG baterie. Do pěti let to bude dvojnásobek Km.

Kdo je z Prahy a má zájem se svézt u je možnost

https://www.tipcars.com/skoda-citigo/hatchback/elektro/skoda-citigo-iv-style-36-8kwh-47680677.html

V 5. 12. 2019 na 11:18, TTRapid napsal:

Video o e-CitiGo od Electro Dad:

https://youtu.be/JMjsnG95xoo

Nie iba samotné auto, ale aj krátke rozhovory s ľudmi čo to tvorili.

Takový šikovný svazák, mluvčí rodiny... jen kromě nekritické adorace a dalšího např. neví, kdy bylo Citigo uvedené na trh.

• Upvote 1