Přejít na obsah

Horší podřazování; 6° manuál; TDI 110kw


Neonik

Doporučené příspěvky

Zdarec, mám 2.0TDI, 110kw, 180tkm,

 

a zpozoroval jsem dnes problém při podřazování. Nejprve při podřazení z 5 na 4, pak i při 6 na 5 (tam to ale není tak markantní).

 

Chová se to tak, že rychlost tam prostě (někdy) nechce padnout (netlačím to silou). Ve chvíli, kdy zjistím, že bych to tam musel narvat silou, tak povolím tlak (nechám páku zklouznout do neutrálu) a na podruhé už to tam padne. Jenže je to prostě dost nepříjemné, když chci podřadit a trvá mi to 2 sekundy.  

 

Spojka mi přijde, že zabírá v pohodě, neprokluzuje, neškube, neozývá se. 

 

Jinak mám i problém s dvojkou, která jde čas od času přes zuby (zmíněno níže - bez řešení), to s tím ale asi nesouvisí, protože to už pozoruji posledních 50tisíc km.

 

Je mi jasné, že mne v tomto případě servis nemine. Než tam pojedu, tak bych ale měl rád nějakou představu o tom, co tomu je.

 

Díky za reakce!

 

 

EDIT: Tak dnes za studena mám pocit, že problém pozoruji i při podřazování 4>3 a 3>2. Mohl by být problém někde ve spojce? 

 

 

EDIT2: Tak opravdu je to nejhorší 6>5, 5>4. Stačí chvíli počkat (2s) a rychlost tam pak padne bez problémů...

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...