Přejít na obsah

Dodatečná montáž zadní kamery ?


Zicar

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem.Neresil nekdo dodelani zadni kamery v Rapidu ?Mam zadni senzory a kamera by nebyla spatna.Hledal jsem ale vse bylo okolo Octavie.Nevim zda to podporuje moje radio a jestli by sla kamera napojit.Dekuji

IMG-20180319-WA0002.jpg

IMG-20180319-WA0003.jpg

Editováno: , autor: Zicar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, brrrrm napsal:

To je Bolero, že? Na tom by to malo fungovať.

 

A otázka mimo tému.. pozerám tvoju verziu softvéru.. funguje ti Škoda Surround? :D

Hele vubec netusim,ja stim autem nejezdim to je pouze manzelky :-) jak to zjistim :-) dojdu a mrknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri túto tému:

https://forum.skodahome.cz/topic/139128-škoda-surround/

 

ale viac sa to riešilo pri Fabii tu:

https://forum.skodahome.cz/topic/131139-škoda-surround/

 

V skratke.. ak manželka počúva iba rádio, nemusíš nič riešiť. Ak manželka zvykne počúvať aj iné zdroje hudby (USB, SD karta, Bluetooth), potom sa to oplatí riešiť.. treba ísť do servisu a pýtať aktualizáciu 365 alebo 366. Po tejto aktualizácii začne fungovať Škoda Surround (zadné repráky začnú basovať) a taktiež cez Mirrorlink by sa mala rozbehnúť aplikácia OneApp.. teda ak máte vo výbave Smartlink. :)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím konferu,

 

mám Rapid Spaceback 1,6 TDI 85 kW Style plus, 8/2018. Má přední a zadní couvací čidla a chtěl bych ho dovybavit o couvací kameru. Rádio tam mám Swing. Co vše se bude muset dokupovat a je to nějak pracné zapojit? 

 

Pokud by měl někdo nabídku origo kamery a kabeláže, sem s ní. Jsem od MB.

 

Díky Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

 

Musis  pripravit se, ze madlo s kamerou kupis az v unore nebo breznu. Pokud tehdy bude se vyrabet.

Ptal jsem o kameru k fabie 3 v Skodovce a takovou informace jsem dostal. Kamery pro fabie 3 budou vyrabet kolem unora brezna. Kamera stoji kolem 7000 kc.

Jiny pripad, kdy nekdo ma to skladem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je celá kamera + kabeláž za 4400kč..

http://www.skoda-parts.cz/produkty/parkovaci-kamera-rapid/

..k tomu však ešte treba kúpiť vodárenské veci na zapojenie ostrekovača za cca 20€ + práca za zapojenie toho všetkého.

 

Samotné kamery bez kabeláže dostať na bazoši za cca 2000kč, kabeláž sa dá spraviť alebo kúpiť hotový originál cez ebay za cca 50€ + vodárenské veci za spomínaných 20€ = cca 140-150€ + práca.

Postup by mal byť približne rovnaký ako na F3: http://wirer.sk/f3_rear-camera/

 

Ešte treba preveriť rádio, staršie Swingy to vraj nepodporovali všetky. Ale mám pocit, že ak na Swingu vieš prezerať fotky, mala by ti fungovať aj kamera... ale je to info bez záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, ja mam 5Q0035819A:

Hardware: H24

Software: 0245

 

Pisal som do SA a odpoved:

 Ve svém voze bohužel kameru nemáte a ve značkovém servise ji nemůžete k vozu ani připojit jako dodatečně pořízené příslušenství.

 Stejnou odpověď by Vám měl dát i značkový servis.

 Zvolíte-li pro přestavbu nějaké nestandardní řešení, je nanejvýš pravděpodobné, že obraz z kamery na displeji Vašeho infotainmentu neuvidíte.  

Bude to tak urcite, nakolko po nakodovani mi to neslo, iba cierny obraz. Viac k tejto teme pisal aj majster Wirer, nemame video cip. Chcem ho skusit kupit a letovat na dosku radia, no zatial som sa k tomu nedostal.

 

To ze to nejde mne alebo Wirerovi neznamena ze to nepojde tebe @Zicar minimalne by som skusil od niekoho pozicat kameru a nakodovat, ci zobrazi obraz. Ak hej, mas vyhrate ;-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, tebe podľa mňa nešla kamera preto, že máš ešte MR2016, kedy ešte oficiálne neponúkali parkovaciu kameru do Fabie. Tú začali ponúkať až od MR2017, teda Bolero H3x, sw 3xx... to je môj odhad. Ale teraz nové Swingy sú akoby náhrady za staré Bolerá, podľa mňa Zicarovi na 99% obraz pôjde v jeho Rapidke, ale zase ruku do ohňa za to nedám. Ideálne zistiť v nastaveniach Swingu číslo dielu a hodiť do googla, aký názor na to bude mať on. Prípadne ako bolo spomínané, požičať kameru a vyskúšať.

 

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

to že je rádio z výroby neznamená, že nepodporuje kameru, mam o3 rs a taky neměla z výroby kameru a rádio ji podporuje (dodělával jsem ji).. kamera je příplatková, takže si ji plno lidí nedá...

 

nevyznám se v rádiích rapida, tak nevím které je které (nikde jsem nenašel výpisy podle HW), proto píšu přesné číslo jednotky + HW, takže @kvetosm z tvé odpovědi si beru akorát to, že se domnívám, že rapidu je Swing+ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jake to je radio..pokud jsi mel v octavii bolero ci amundesn tak tam to mozne je..Ale tady se bavime o Rapidu a radiu Swing +. Pokud se bavis o radiu ktere je na fotce v prispevku vyse, tak ano je to swing+ . 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...