Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

Než budeš shánět nový, pořádně zkontroluj ten svůj. Jsem přesvědčený, že tam bude někde nějaký studeňák - přechodový odpor. Když ne v tlačítkách, tak někde po cestě, třeba v konektoru, nebo v samotné ř.j. (u motorku).

 

attachicon.gifOkna.jpg

 

Připojení ovládacích tlačítek je přes impedanční vstup, každá poloha má svůj odpor. A myslím si, že se do toho mísí ještě nežádoucí přechodový odpor a řídící jednotce neodpovídají požadované impedance, a neví co má dělat - nepracuje. 

A možná je to naopak (když to reaguje na vlhkost), že je špatná izolace, vlhkostí vznikají svody, ale ve výsledku je to stejné.

 

Než investovat tisíce, raději čistit a hledat. Na nákup nové je vždycky času dost.

 

Taky by to mohlo být špatné ukostření ovladače. Ve schématu označeno 205 v kolečku. To je ale napojeno někde ve svazku.

Moc dekuji, za radu. Co nejdrive se do toho pustim a doufam, ze se mi podari najit chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte. Mam svoju fabcu doma len od vcera no bohuzial som si dnes vsimol nepeknu vec. Pri stahovani okna spolujazdca vydava stahovacka zvuk ako keby preskakovali oseba plastove koliecka. Robia to len prave predne dvere a len pri stahovani pri vytahovani ide ako ma bez neziaducich zvukov. Okno vytahuje aj stahuje bez zasekavania len ten zvuk je dost neprijemny vzhladom k veku auta asi tyzden :/ . Nevie niekto co to moze byt ? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

chlapi mam nasledovny problem. Fabia Ambiente rv 2008. auto bolo sobotu na tepovani parou a odvtedy nejde ovladanie prednych okien. ani z vodicovej ani zo spolujazdcovej strany. vzadu su svihladla. obcas sa zobudi vodicove okno, ale je poblaznene. tlacim otvorenie a okno ide hore dolu.. vcera prestal aj svietit gombik vodicovych dveri a aj gombik na spolujazdcovych. ovladanie spolujazdcovho okna z miesta vodica svieti.

aky postup navrhujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že ta elektronika v tom hlavním ovladači u řidiče je hodně citlivá, pokud třeba někde vedle ovladačů pustili přehřátou páru, tak ho to mohlo poškodit- vlhkostí i teplotou. Zkusil bych ho nejdříve vysušit, třeba tím fénem a pak uvidíš. Nebo ho vyndat a dát na topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rkonf - a čo pomohlo, výmena spínačov?

ináč aké máte skúsenosti s reklamovaním takéhoto niečoho? okamžite ako som to zistil, som písal tepovačovi na čo mi odpovedal že on to testoval pred mojim odjazdom (čomu neverím) a zároveň mi povedal, že sa s týmto ešte nestretol. pri čom ako tak od soboty zisťujem, v mojom okolí nie som zďaleka prvý s touto skúsenosťou.

nakoľko nemám ani účtenku od čistenia, mám pocit že zodpovednosť za jeho neobratnosť si riešim sám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okej skúsil som vyfénovať a nepomohlo. keď dobre googlim tak treba objednať tieto 2 diely a hotovo?

http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1z0959858reh-spinac-ovladanie-okien-oe-17778.html

http://www.skoda-diely.sk/eshop/5j0959855reh-spinac-ovladanie-okien.html

je nejaká šanca, že robí šarapatu aj komfortka či to bude len v spínačoch?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...