Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

Mrkni se do dveřní průchodky u řidiče na kabely,z 90% to jsou popraskaný a utrhaný kabely. Já řešil spolujezdce zrovna předevčírem a po kouknutí do gumové průchodky jsem zjistil 5 slabých kabílků naprasklých a hlavní silný kabel hnědé barvy přetržený,takže jsem vše opravil a funguje. Diagnostika mi taky hlásila řídící jednotka spolujezdce vadná,ale nakonec to byl kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

Nefunkčnost stahování oken se mi projevila potřetí. Vždy při jízdě v dešti a při zaparkování v garáži bylo cítit poměrně velké teplé vlhko od vysýchajícího motoru a následující den byly okna mrtvé (mezi čalouněním a plechem dveří bylo sucho).  Stačilo několik dní nechat auto venku na sluníčku a vše zase fungovalo. Takže jsem sundal čalounění od řidičových dveří a odpojil přívodní konektor mezi dveřmi. Provedl kontrolu všech vodičů a jejich izolací (dva měly popraskanou izolací).  Po sundání motorku s elektronikou a odpojení dvou konektoru  (nejdou odpojit bez demontáže motorku s elektronikou) jsem prozvonil jednotlivé vodiče mezi přívodním konektorem a konektorem elektroniky motorku ( vše se jevilo v pořádku). Takže jsem prostříkal konektory Kontakt sprayem a protáhnul zubním kartáčkem jednotlivé kontakty. Následně jsem konektory vyfoukal stlačeným vzduchem. Jelikož jsem nebyl spokojený s touto opravou, tak jsem  pro jistotu přepájel všechny přechody konektorů a tištěného spoje elektroniky (pouze pro ty, kteří umí pájet – přechody jsou velice titěrné). Gumovou harmoniku mezi dveřmi jsem pro jistotu ještě přilepil na silikonový tmel.  Nyní už okna fungují  jak mají  (asi 14 dnů) a zatím jsem jel v dešti jenom jednou. Tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

taky  mám  problém  prosím  o  radu   nejdou mi  stahovat  okna přední   .   zadní jsou na  kličku roomster 2006  benzín 1.4  16v   . Ani  klíčkem  v zámku  když ho  podržím .  to  nic  nedělá    třeba  po  100x  sjedou   jednou  dolů  a zase  nejdou   nahoru   musím  u  pantů  odpojit  elektriku  restart  a  dostanu  okna  oboje  nahoru.  a zase to  nejde  .   KABELY  U  PANTŮ  JSOU  JAKO  NOVÝ   servis proměřil  a vše v pořádku.  Dal  jsem  za 3500 kč  nový  zámek  tím to  nebylo  jenom se vyřešilo  odemykání  dveří u  řidiče  dálkovým  ovladačem    který  nechodil ,    musel jsem  klíčkem odemykat   LP  zamykat dálkačem  šlo , ostatní dveře OK .   Bylo mi   ted  řečeno   NA STAHOVÁNÍ  OKEN  že je vadná  elektronika    v motůrku  LP dveří    .Stojí  ranec  asi  okolo 4000 km  číslo    6Y2959802    na LP  dveře. Na vrakovišti je  hodně  motůrků  ale ne  tenhle  typ s elektronikou  aspon u nás  , mě stačí  jen  ten  plošný  spoj prý je  vadný     nebo  celý  motůrek  . Proto prosím  zdali  ho někdo  doma náhodou  nemá   z bouračky atd. , nebo zdali  to  může  vůbec   tim  být  ,abych ho nekoupil     a nebylo to    zase něčím  jiným  . Jde stahování  oken  přes  konforku  nebo  ne  a  má ji  vůbec  Roomster   !! Proud  do  motůrku jde . Moc  děkuji  za  každou  radu  

zavody@seznam.cz  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Chci se zepat dnes mě přestalo  fungovat stahování oken na straně řidiče. Ani spolujezdcove okno nefunguje tlačítem na straně řidiče. Ale spolujezdcove straně to funguje. Vytáhl jsem pojistku ta je vporadku chvíli fungovalo. Teď už zase nic. Čím by to mohlo být. Nevím si rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
On 10/26/2015 at 10:24 AM, system44 said:

Ahoj :-)

Pročetl jsem to tu celé, ale nejsem si jistý jestli je tu odpověď na můj problém.

Jsem další z řady, kterému zlobí druhá poloha na ovladačích oken. Závada se projevuje na všech oknech, ale jen při zapnutých světlech. Tedy když vypnu světla, ať tlumené nebo jen parkovací je vše v pořádku. Poradíte? Díky

 

On 3/28/2016 at 2:43 PM, KennyMc said:

Od vypínačů vedou vodiče přímo do řídící jednotky ve dveřích. V kabelovém svazku do dveří tedy samostatně přítomny nejsou. Pro každé okno vede od spínačů do řídící jednotky jeden vodič. Sepnutá poloha se vyhodnocuje podle připojeného odporu na kostru.

Konkrétně:

1. poloha zavírání - 1800 ohmů

2. poloha zavírání - 540

1. poloha otevírání - 160

2. poloha otevírání - 0 (přímo na kostru).

 

Mně dělala problémy ta druhá poloha (automatický dojezd) pro otevírání. Domnívám se, že se zvyšuje přechodový odpor u ukostření v některém konektoru, a pak řídící jednotka nevyhodnotí to správné sepnutí spínače. Dělalo to při rozsvícených světlech, a tedy rozsvíceném podsvětlení vypínačů. Domnívám se, že kvůli přechodovému odporu ukostření a zároveň napájení podsvícení, na vodiči, kde má být 0V (kostra) bylo nějaké nízké napětí. Zkusil jsem změřit odpor na konektoru pro ovladače oken a jinou kostrou (zkusil jsem to proti zásuvce na tunelu) a byl tam rozdíl téměř 2 ohmy. Rozdíl může dělat i ukostření té zásuvky ale nechtěl jsem něco víc rozdělávat abych se dostal na nějaký kostřící bod. Protože jsem proměřoval všechny polohy všech snímačů na panelu, tak jsem očistil kontakty toho propojovacího konektoru a zatím to vypadá, že to stačilo. Zatím to funguje.

 

2. Celý panel se posune dozadu jak to jde, předek se nadzvihne a pak trochu vysune dopředu. V montážní příručce je to napsané jinak, ale podle ní se mi to nepodařilo vyndat. Ten kryt madla jsem zbytečně nesundaval, nechtěl jsem ho nijak poškodit.

 

Demontáž a montáž spínačů elektrického spouštění oken (list z dílenské příručky) - Elektrická-zarízení.pdf

Řídící jednotka dveří řidiče, ... spínače oken ve dveřích řidiče (schéma) - Základní-schéma---Fabia-II-(od-prosince-2006).pdf

Mám stejný problém - zlobí mi druhá dolní poloha obou předních tlačítek (u řidiče všechny 4 + u spolujezdce) při zapnutých světlech (dálková i tlumená) vč. ovládání zadních oken z místa řidiče. Zadní okna ovládaná ze zadních dveří fungují správně, ovládání oken dálkově přes klíček i přes vložku zámku fungují též jak mají. Doplním informaci, že u mě je to navíc proměnlivé - někdy to funguje, někdy ne. Např. teď už mi to zase asi 14 nefungovalo a dnes mi to zase začalo fungovat poté, co jsem přes noc měl na baterce připojenou nabíječku...
Ještě pro úplnost - mám na autě svépomocí dodělanou řadu věcí z elektroinstalace a kódování - zadní elektrická okna, Climatic místo manuální klimatizace, XDS, HCA, BTHF, multifunkci na volant, corner mlhovky, senzor hladiny ostřikovačů... Bohužel si nepamatuji, po které z těchto akcí se tento problém objevil poprvé a pochopitelně ani netuším, jestli to s tím může nějak souviset (teoreticky může)...
Informace, že by to mohlo souviset s odpory vedení a že cesta by mohla být ve vyčištění kontaktů spínačů mi přijde jako zajímavé vodítko, takže to zkusím a uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to má spojitost se zapnutími světly, tak bych hledal příčinu v podsvícení tlačítek.

Ovládání oken je založeno na připojování odporů různých veličin, přes polohy tlačítek. A rozsvícení podsvícení může mít za následek rozhození toku proudů od ovladače k ŘJ. V dnešních deštivých dobách bych to viděl, že zateklo do tlačítek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...