Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

Tak dnes mi mlada oznamila,ze nejdou obe predni okna. Vypinace svitej. Po odpojeni baterie na 10min zacalo jit okno u spolujezdce opet. Ale lze ovladat jen od spolujezdce. Po 30min jsem odemknul auto a okno u spolujezdce opet nejde a ani ovladacem od spolujezdce. Vypinace nevyjdavaji zadny zvuk. Je mozne,ze odesla dverni jednotka Pouze u ridice a tim nelze ovladat ani okno u spolujezdce? Nereaguje ani na otevrenim klickem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Pročetl jsem to tady a o závadách oken je napsáno spousta. Jen ne přesně moje. Jde o to, že mi začalo před nějakou dobou blbnout přední okno od řidiče. Sekalo se vestou dolu i nahoru. Vždy popojelo a zastavilo se. Pořád dokola. Musel jsem s ním na několikrát bojovat, než se mi podařilo otevřít nebo zavřít. Teď ale problém postoupil. Otevřít jde, ale nahoru už jen okno krokuje po milimetru. Když dam druhou polohu tak zastaví. Jakoby šlo ztěžka. Zkoušel jsem mu pomoct potažením rukou, ale bez výsledku. Okno od spolujezdce jede úplně v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešen. V ovladači to nebylo. Sundal jsem tapecír abych koukl jestli neuvidím nějáké mechanické poškození. Taky nic. Nakonec jsem vzal silikonový olej, promazal jsem boční těsnění, které okno vede nahoru/dolu a teď okno frčí mnohem lehčeji a bez jediného zaseknutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

dobrý den nefunguje mi stahování oken na roomster 2007.vyměnil jsem svazek kabelů v řidičových dveřích a vůbec to nepomohlo když vytáhnu pojistky tak to někdy funguje a někdy musím pojistky vytáhnout a vložit spět několikkrát aby se to chytlo pak okna fungují asi 10-15min měnil jsem i ovládání u řidiče a nic moc prosím o radu děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přidávám se do klubu, zaseklo se mi pravé přední okénko. Už pár týdnů zlobilo při ovládání od spolujezdce (zasekávání nebo stahování vždy jednodotykově). Před pár dny najednou nestahovalo vůbec ani jedním tlačítkem, ale pomohlo nastartování. Teď nepomáhá ani odpojení baterie, vypadlo i stahování oken klíčem. Možná stojí za zmínku, že dlouhé roky blbne jednodotyk na obou oknech.

 

Vrhnu se na pročtění diskuse, až bude čas, zatím mě napadl motorek. Ale vzhledem k ceně nového bych rád doufal v nějakou banalitu.

 

EDIT: Vyřešeno pročištěním kontaktů, aspoň prozatím.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taktéž se přidám do klubu blbnoucích oken. Moje podezření je na říící jednotku dveří řidiče, tedy pokud je má úvaha správná, vesměs bych to asi potřeboval potvrdit nebo vyvrátit nebo navést někam jinam. Bohužel nemám diagnostiku.

 

FII, 2010 facelift.

 

Zcela nefunčkní okno u řidiče, u spolujezdce funguje bezproblémů a to včetně komfortu, tedy nastavení dojezdů.

 

1. Pomůže odpojení a připojení baterky, to se to okno rozjede ovšem asi tak na 5 minut. Když to jde, nejde nastavit u řidiče dojezd do krajních poloh..

2. Vyměnil jsem spínače u dveří řidiče - bez úspěchu

3. Ani po připojení a odpojení baterky - tedy ve stavu, kdy to okno řidiče jde nikdy nejde spínačem ve dveřích řidiče ovládat okno spolujezdce.

4. Zajímavé je, že když to v servise připojili na diagnostiku tak po tom připojení okno u řidiče šlo - jakoby se tím připojením něco probralo - ovšem asi na stejnou dobu jako při připojení  a odpojení baterky.

 

Podle mě je v háji ta dveřní jednotka u řidiče, která se po připojení a odpojení baterky na chvíli probere - ale tak nějak napůl protože ovládat spolujezdcovo okno stejně nejde. Zkoušel někdo tu dveřní jednotku rozebrat, vyčistit a proletovat. Přijde mi to v první fázi shůdnější než jí za 3.500 kupovat, pokud ano s jakým úspěchem?

 

Možná to bude kombinace vícero závad (jednotka+kabely), zkusím to zkontrolovat. Zda-li to jde přes klíč v zámku nemám možnost zjistit, mám záslepky, pokud si ale dobře pamatuju tak kdysi šla okna vytahovat a zatahovat skrze dálku a to taky teď nejde. Díky pokud mě někdo navede na co se zaměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Po deviatich rokoch bezproblémovej prevádzky mi začalo blbnúť vodičové okno. Mám ovládanie len predných okien. Spolujazdcovo okno funguje normálne aj s automatikou. Okno u vodiča funguje, len keď tlačidlo držím. Ak sa pokúsim o automatické stiahnutie alebo dojazd, tak vtedy začne skackať. Musím znova dať tlačidlo do prvej polohy a okno normálne funguje. Vyskúšal som odpojiť baterku, vymenil som spínače, nepomohlo. Pomôže výmena riadiacej jednotky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skackať znamená to, že sa pohybuje v krokoch po 1 mm a vrčí pri tom. Keď spínač uvoľním, tak okno zastane. Možno to skúsim natočiť. Programovanie dojazdov som skúšal ako prvé aj po odpojení baterky a aj po výmene spínača. Pripomínam, že v prvej polohe spínača okno normálne plynulo funguje hore aj dole. Ale už si pomaly zvykám, až tak často to okno nepoužívam, len raz za čas, keď idem do hypermarketu, ktorý má parkovisko so závorou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar chlapi. Mam Roomster II a lehnul motor stahovani na ridicovych dverich. Jenze ted badam po bazarech a vrakovistich a potrebuju vedet, jaky je rozdil v oznaceni. Original cislo je jasne, to mam 6Y2959802 , ale nevim, jak se lisi ty ostatni udaje. Na vrakacich to maji oznacene orig cislem plus nejake SK3, SK5, SK6 a podobne. Ja na tom motoru mam jeste mimo orig cisla i tyto - SK258D2DLS a MR6. Jaky je v tom rozdil ? Neresil to nekdo? Dikes !

Editováno: , autor: Strapal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

A jaký máš rok výroby? A je to tak už z výroby?

Před FL byl rozdíl podle výbavy. Bez el. oken šlo vedení od zámku do komfortky, s el. okny vedení šlo ještě přes okno. Tak mě napadá, že byl univerzální svazek, a podle výbavy dodatečně nepotřebný vodič přecvikli.

A jestli máš po FL, tak možná krátce po začátku výroby, ještě dojížděli staré svazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...