Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

vyskusaj tukanim zavriet okno hore, ale velmi kratkym tukanim by ti malo ist hore a ked ho das hore tak odpoj bateriu na 30 sekund a pripoj naspat, malo by to potom uz bezat normalne. asi sa ti podarilo nastavit mu novu dotiahnutu hranicu. nemal si vybitu bateriu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite nie, baterka je v poho, auto nove. skusal som kratkym dotukavanim, ale vzdy ako je v max.hornej polohe, tak sa znova spusti dole a zastavi sa asi 10-15cm od uplneho spustenia. a neviem ako by som nastavil tu polohu, normalne som iba stlacil uplny dojazd hore. ale pojdem skusit to s tou bateriou, dik za radu

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no stym tukanim by to ist malo aspon podla mojich skusenosti, s dotiahnutim automat urcite nie, mam odskusane. raz sa mi to tiez stalo ked som lepil zakaakaznikovi folie a nechcelo sa mi rozoberat dvere koli odpojeniu konektora od motorceka tak som to vyriesil baterkou a bolo. inac ako tak citam tak mas dost problemy so svojim autom co . tak moje pride az 20.septembra tak sa zacinam obavat. tiez mam mat vybavu activ a 77kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som to skusil a okno uz ide. len neviem dokedy to pojde. a ist s tym do servisu,...co im poviem, neslo mi okno a riadne blbo...ukazte? a pojde to. a nemusis sa bat, je mala sanca ze tvoje bude vadne, tie auta su inak super. vzdy sa totiz musi najst niekto kto si to odskace za inych a v tomto pripade som to ja

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, občas se mi stane, že když zavírám okno u spolujezdce, tak místo toho aby jelo nahoru se splaší a jede dolů. Nevíte, v čem je problém? A ještě jeden dotaz, má ovládání u řidiče k oknu spolujezdce taky druhou polohu, že se okno stáhne či vytáhne samo jen jedním cvaknutím o ovladač? Mám eleganci a u spolujezdce to musím držet. Mám takový pocit, že u F1 Elegance jsem to držet nemusel, ale už si nejsem jist. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež ma to vie vytočiť. Tie spínače u FII sú napikaču. Poprípade môžeš skúsiť urobiť nastavenia dorazov. Hoď kľúč do zámku v dverách stiahni okna nadoraz dole, podrž cca 5 sekúnd v zámku, potom vytiahni okna hore a tiež to tam podrž. Možno to máš len rozladené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nesplaší se Ti náhodou jen když je velká kosa ?? Elektronika v řj dveří hlídá proud, který odebírá motor pro posuv okna, a pokud je při uzavírání okna , větší než předepsaný, změní směr otáčení. Je to z bezpečnostních důvodů aby nedošlo k nějaké újmě na zdraví přiskřípnutím oknem....... No a pokud je to všechno ztuhlý mrazem, namrzlý sametky , pak se může stát, že to nahoru jde ztuha, proud přeroste přes nastavenou mez, a okno frčí dolů, nastavení koncových poloh na to nemá žádný vliv pomohla by pouze parametrizace řj aby hlídal o něco vyšší proud :palec2:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mal som tiez problem s prednym oknom spolujazdcovim.Raz si tak idem chcem ho otvorit a nic neslo to ani z mojej strany ani so spolujazdcovej strany.Neriesil som to nechal som tak.Bol som v lese vratil som sa a okono fungovalo zas normalne.Potom som mal dalsiu zastavku asi 5 minut co som vypol motor a isiel do obchodu.Po varteny a nastartovani zas okno nefungovalo.Prisiel som do garaze a pozrel som poistky pre okna vytiahol som ich a zasunul spat su dve pre obe strany a od vtedy mi to nespravilo okno funguje ako ma.

Teď se objevil stejný problém i u mě, Room. r.v. 2007. Okna u řidiče a spolujezdce nejdou, a pouze když při běžícím motoru vytáhnu a vrátím pojistky od oken, tak jdou. Pak vypnu motor, nastartuji a okna nejdou. Pojistky vytáhnu, vrátím a opět jdou. Nevěděl by někdo jak toto pořešit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U FI mi občas nešly stahovat okna, a přišel jsem na to, když zamknu a hned zas odemknu dveře (tlačítkem, u ovládání oken - nevím kde je to u R, ne dálkovým ovladačem), tak opět fungovaly. Něco jako by se nějak vzpamatovala komfortka ve dveřích. Stávalo se mi to velmi zřídka, ale tohle vžycky pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslite, ze vubec nejdedou, nebo jen nejedou sami a musite drzet tlacitko? To se totiz stavalo u miho rumika. Naprosto nelogicky, nekdy jeli sami, jindy ne. Ale neresil sem to, je to jen trocu otravne.

Malo by to fungovať tak, že keď stlačíš tlačítko naplno, spustí sa (príp. zavrie) až na doraz, keď ho stlačíš trochu, ide pokiaľ tlačítko nepustíš. Ale najskôr myslíš niečo iné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U mě se objevoval problém s oknem spolujezdce. Občas (nevysledoval jsem žádnou souvislost s počasím, mokré vs suché auto, zima nebo léto, atd. apod) se prostě stávalo, že najednou (i během jízdy) přestalo fungovat ovládání spolujezdcova okna. Někdy to nešlo vůbec, tzn. ani ovladačem spolujezdce ani ovl. řidiče a někdy to nešlo tak, že to nešlo ovl. řidiče, ale šlo ovl. spolujezdce, ale jen tak, že to musel držet, tzn. u spolujezdce nefugnovala ta krajní poloha spínače - automatické dovření okna. V těchto případech nešly okna zavřít (ani otevřít a týkalo se to obou oken) klíčem v zámku.

Někdy pomohlo otevření dveří (podezření na kabeláž), ale jindy ne. Prostě si to občas dělalo, co chtělo. Každopádně se nepodařilo zjistit, kdy to udělá a jak to "opravit".

Tak jsem s tím zajel do servisu v rámci záruky. Samozřejmě, že při předvedení se závada neprojevila. Tak jsem se tam zastavil v momentě, kdy se závada objevila (poštěstilo se a podařilo se to ukázat servismanům).Píchli to na diagnostiku, PC nic neukázal. Tak napsali do Škodovky a jakmile obdrželi odpověď, objednali mě na opravu.

Měli to tam dva nebo tři dny. První den měli za úkol zkontrolovat motorek okna, potom volali, že to nepomohlo a že zkouší další postupy dle rad ŠA.

Po těch 2-3 dnech jsem už auto potřeboval, tak jsem si jej vyzvedl, že to dokončí až později.

Každopádně se už tato závada neprojevila, je to už asi měsíc a půl, tak jsme to se servisem uzavřeli s tím, že to vlastně opravili, ale pořád nevíme, čím to vlastně bylo.

Sám mám podezření na ten hnací motorek okna ve dveřích spolujezdce, který jen potřeboval čas po profylaxi, aby se uzdravil :)

Tož tak! A klepu na dřevo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...