Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj lidičky prosím o radu.Mám Roomstera r.v. 2007 1.9. TDI 77 kW.A přestali mi fungovat okna.Nefunguje ani jedno a ani jeden ovladač na ani jedněch dveřích prostě mrtvo/všechna  4 okna v elektrice/.Občas to blblo ale vždy to třeba den nešlo a pak to zase šlo. Teď už to asi odešlo definitivně. Diagnostika žádnou chybu nehlásí,kabely ve dveřích jsem zkontroloval,přeměřil jsem pojistky v pojistkové skříni a i jsem zkusil vyměnit hlavní ovládací panel u řidiče a výsledek pořád stejný.Okna prostě nejdou.Máte někdo nějákej nápad co bych mohl ještě zkontrolovat?Díky za jakoukoliv informaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím pánové,taky mi postupně přestaly okna fungovat,prvni věc odpojení baterky(restart jednotky)samozřejmně kontrola pojistek no žádná změna k lepšímu,pak rozebrání spínače u řidiče taky nepomohlo,nakonec jsem udělal poslední věc co mě napadla před odvozem do servisu rozebrání dveří a rozpojení všech konektorů (kromně tenkého kábliku k diodě),krycí molitan u zámku drží dobře ,ten jsem roztrhl ,abych se dostal k zámku  a opětovného spojení (udělal jsem to pro jistotu třikrát) a od té doby okna fungují perfektně,možná můj postup "opravy "někomu pomůže.

Editováno: , autor: Kimber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Z ničeho přestaly jit obě přední okna(zadni jsou švihadla),ani zevnitř ani z venku kličem.Napajeni na jednotky 30 a 15 ok.Na co se zaměřit,žeby obě jednotky.Ty jednotky komunikuji mezi sebou přez LIN ale s komfortem ne.
Alespon to tak vidím v el.komfortka je nakodována 19 takže jen centrál.
Má někdo skušenost,nějaká bolest těch aut.Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim mam takový problem nejde spolujezdcovo okno stáhnout od spolujezdce, ale od řidiče ho stahnu v pohodě nevite někdo něco ?  

 

Použil jsem translaror, a tak jsem si to přeložil a asi pochopil. Vypadá to jen na vadný ovladač ve spolujezdcových dveří. Možná stačí jen vyčistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj :-)

Pročetl jsem to tu celé, ale nejsem si jistý jestli je tu odpověď na můj problém.

Jsem další z řady, kterému zlobí druhá poloha na ovladačích oken. Závada se projevuje na všech oknech, ale jen při zapnutých světlech. Tedy když vypnu světla, ať tlumené nebo jen parkovací je vše v pořádku. Poradíte? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mám problém s oknem u řidiče. Když jej dám spustit dolů, sklo se nahne ze šikma a pak až se srovná, nebo se srovná až jede nahoru. Nahne se směrem k palubní desce. Proč ? Co je příčinou? A dá se to lehce samo doma opravit? Rozdělat tapec? Je tam dobrý přístup? Nebo něco složitého ? Bude to vyskočene ? nebo něco zlomené? Děkuji pokud se s tím někdo setkal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny Roomsteráky, dnes se mi podruhé objevil problém, že mi nejdou stáhnout okna vpředu (vzadu mám švihadla). Když to bylo poprvé, tak jsem kontroloval pojistku 7,5A a ta byla v pořádku. Zapnul jsem zapalování a okna nešly. Po nastartování zase okna fungovaly a dnes opět nic, ale zrcátka se natáčí, takže pojistka bude dobrá. Čtu tady co všechno to může být a jsem zděšen co jsem si to koupil za krám. Mám najeto za 8 let 70 000km a už mi nejde motorek v levém světle, odešlo relé denního svícení, někdy svítí rádio, ale nejde zvuk (asi spínačka) pak zase bezp. pás u spolujezdce přestal navíjet a nyní okna. Že by ten kabelový svazek, jelikož denně minimálně 4x otevřu dveře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mam ROOMSTERa a podobný problém jako ostatní. Přestalo mě fungovat jak stahování oken spinačema ve dveřích tak klíčkem (klíček pak dokonce ani nezamkne celé auto). Občas, když vyndám pojistky a dam je zpátky tak to funguje normálně. Kabely ve dveřích řidiče sem kontroloval, u spolujezdce ještě ne. Mám tedy vyndat obě řídící jednotky a propájet? Když vyndám u spolujezdce bude fungovat u řidiče? Ale tau řidiče je master ne? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...