Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Mám Roomster 1,9 TDI, 2007, 110 t. km  a již asi tři roky mi nefungují přes zimu obě okénka a na jaře zas začaly běhat. Letos ještě běhat nezačaly a mechanik zjistil, že drátky ve dveřích jsou totálně přelámané. Po výměně svazků asi za 4500 Kč taky nic, jen po vytažení svazku v pravých dveřích ze zásuvky po zapnutí běhá pravé okno pár minut ,tak jsem si dal auto k autoelektrikáři. Po třech dnech mi auto vrátil, nic nechce zaplatit, protože to neopravil ale začlo běhat denní svícení. Diagnostika ukazuje, že tam není kostra /15/, ale je tam. Poradí mi někdo, co s tím? Pro doplnění- okna běhala minulý veekend , když byly teploty přes 25°C.

Děkuji Javedu

Editováno: , autor: javedu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Dobrý den,

 

potřeboval bych radu. Mám Škoda Fabia II r.v.2007 a nejde mi elektrické stahování oken(ani zevnitř, ani klíčem zvenku). Mám stahování jen předních oken. Zkoušel jsem prolézat různá fóra, ale zatím mi žádná rada nepomohla. Jediné co mám vypozorováno je, že pokud vytáhnu pojistky od oken, tak někdy začnou na chvíli fungovat. Občas obě, občas jen okno u spolujezdce(a při tom jde ovládat jen od spolujezdce). Dle vyjádření opraváře byla vyměněna jednotka komfortu - nepomohlo. Vyměněn motorek stahovačky u řidiče - nepomohlo. Kontrola kabeláže - prý je ok. Sám jsem jí kontroloval a nevypadá přelámaná(zkoušel jsem tahat za jednotlivé dráty a drží). Jen podotýkám, že jedotka komfortu a stahovačky na vyzkoušení byla sehnána na vrakovišti. Jinak elektrické ovládání zrcátek funguje normálně a dioda ve dveřích bliká normálně. Už si nevím rady.

 

Předem díky za Vaše rady.

Ondra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Vyzerá to tak, že máš zvláštny druh dažďového senzora. Teraz už iba stačí napojiť stierače na okruh elektrických okien a máš nadštandardnú výbavu, stierače s dažďovým senzorom. :D

:-D nevadilo by mi to :-D ale stvou me ty okna. Nevim si s tim rady uz. Dratky nebyly polamane. Z jednoho par "vlasku" trcelo, tak jsem je zapajel a to je vse. Nevim, prijde mi to jako blbost, ale nemuze to byt jeste tim, ze jsou nektere dratky v urcity mistech trochu obnazene od izolace?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, pročetl jsem to tu, ale nenašel jsem tu můj problém... MR 2006,

Přední fungy normálně... ale obě zadní otevírání i zavírání oknům trvá skoro minutu, než vyjedou nebo sjedou... Prostě se plazí hrozně pomalu. Nevíte, čím by to mohlo být?

Nevíte někdo ? Pojistka proti přivření nezasahuje, jen prostě ty zadní okna lezou pomalu... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem podobnou závadu u Roomstera. Nesouviselo to ale s vlhkostí. Okna prostě nepracovala, někdy se vzpamatovala a pár dní fungovala, pak zas nic. Byla vadná řídicí jednotka ve dveřích řidiče 6Y2959802.

asi to bude tím. Kolik to stálo, ať vím, co mě čeká. Jinak děkuji, za radu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než budeš shánět nový, pořádně zkontroluj ten svůj. Jsem přesvědčený, že tam bude někde nějaký studeňák - přechodový odpor. Když ne v tlačítkách, tak někde po cestě, třeba v konektoru, nebo v samotné ř.j. (u motorku).

 

post-64141-0-81507800-1401816882_thumb.j

 

Připojení ovládacích tlačítek je přes impedanční vstup, každá poloha má svůj odpor. A myslím si, že se do toho mísí ještě nežádoucí přechodový odpor a řídící jednotce neodpovídají požadované impedance, a neví co má dělat - nepracuje. 

A možná je to naopak (když to reaguje na vlhkost), že je špatná izolace, vlhkostí vznikají svody, ale ve výsledku je to stejné.

 

Než investovat tisíce, raději čistit a hledat. Na nákup nové je vždycky času dost.

 

Taky by to mohlo být špatné ukostření ovladače. Ve schématu označeno 205 v kolečku. To je ale napojeno někde ve svazku.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...