Přejít na obsah

Výměna motorového oleje


s-tony

Doporučené příspěvky

Nevítě někdo jaký patří olej do 1.0 TSI 81kw. Co tam dali od výroby? Chtěl bych si koupit litr na dolívání. Protože servis je až za dva roky a podle měn se tam něco ze začátku ztratí. A nepojedu kvůli dolití do servisu.

Nebo kde se to na autě dočtu. Ještě se to někde lepí?

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam O3 FL 08/17 a taky podle vseho jsem mel od vyroby 0W20, ale nikdo mi to nepotvrdil ... Tak, jsem udelal vymenu pri cca 3tis km a dal 5W30 original VAG ... Aspon vim co tam mam ... A nechci byt nejaky pokusny kralik, ktery testuje 0W20 ... moc duvery jsem nemel k tomu oleji po precteni par clanku ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A kdy teda poprvé vyměnit olej mám interval 30000 ale to se mi zdá hodně Chtěl bych ho vyměnit minimálně v poločase ale nechce se mi s tím do autorizovaného servisu olej si zvládnu vyměnit sám ale bojím se že na to pak v servise přijdou a přijdu o záruku Nerad bych něco podcenil plánuji auto mít delší dobu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měním po roce, jednou sám a jednou v servisu...

Mám LL interval a dávám Q8 podle požadovaný normy, viz. uživ. přiručka k vozu.

 

před 3 hodinami, Clerfayt napsal:

V servise na to přijdou když budou chtít. Ale nemají proč te buzerovat.

A jak na to prosimtě přijdou? VW má preventivně nastavenou takovou normu na spotřenu oleje v motoru že ho tereticky můžu za jeden LL interval vyměnít (postupným dolíváním) minimálně 3x ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, LiveBomb napsal:

 

A jak na to prosimtě přijdou?

Z prvovýroby má ol. filtr jinou barvu. Nemohl jsem takový prostě sehnat ani v autorizacích. Při dalších výměnách asi šanci nemají.

Ještě, z prvovýroby je pod šroubem podložka pevná, nevyměnitelná. Tento šroub s podložkou máš po vyšroubování vyhodit a nahradit ho jiným s výměnou podložkou, dutou, deformovatelnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Clerfayt napsal:

Z prvovýroby má ol. filtr jinou barvu. Nemohl jsem takový prostě sehnat ani v autorizacích. Při dalších výměnách asi šanci nemají.

Ještě, z prvovýroby je pod šroubem podložka pevná, nevyměnitelná. Tento šroub s podložkou máš po vyšroubování vyhodit a nahradit ho jiným s výměnou podložkou, dutou, deformovatelnout.

- o výměně šroubu vím, ale jednak se dá koupit, jednak se dá odsávat a jednak ho občas ani autorizák nemění a používá ten původní. A třeba na plastových vanách se má měnit kvůli možnosti poškození při demontáži

- barva oleje, jsou do něj přidávány fosforeskující látky, ale jak sem psal - norma spotřeby oleje je tak šílená že do první prohlídky ho můžeš několikrát vyměnit dolívacím způsobem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...