Přejít na obsah

Výměna motorového oleje


s-tony

Doporučené příspěvky

Ještě dotaz k mému předchozímu příspěvku, odkud / jaký olej kupujete? Ze servisu napsali, že to musí být 0W20 Longlife 4, ale mám docela problém ho najít a kolik by ho mělo být? 4 nebo 5 litrů?

 

Je to např. tento? 

CASTROL EDGE TITANIUM FST, LL IV Motorový olej

Případně

TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE

Díky moc

Editováno: , autor: SamotCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00

PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00

Longlife III je vysoce výkonný lehkoběžný motorový olej se syntetickými technologiemi. Je speciálně vyvinut pro benzínové a dieselové motory vozů skupiny VW s prodlouženým intervalem údržby.
Longlife III je vysoce výkonný lehkoběžný motorový olej se syntetickými technologiemi. Je speciálně vyvinut pro benzínové a dieselové motory vozů skupiny VW s prodlouženým intervalem údržby.
Vlastnosti:
Snižuje spotřebu paliva a tvorbu emisí.
Dlouhá životnost motoru díky výjimečné ochraně proti opotřebení
Lehký běh motoru a rychlé dodání oleje při nízkých teplotách.
Vhodné také pro vozidla s filtrem pevných částic.
Mísitelný se srovnatelnými motorovými oleji s příslušnými specifikacemi.
Specifikace a schválení: ACEA A3/B4-04/C3-04; VW 504.00 a 507.00

  • Kód zboží: 2204070
  • Výrobce: NĚMECKO
  • Cena s DPH: 160,-  (6,22 €)
  • Cena bez DPH: 132.23 Kč
  • Dostupnost: skladem
Ceník poštovného

NOVÝ DÍL

KS
 
PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00(24919)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky mám tento měsíc první garančku s Rapidem 1.0 TSi 70 kw. Jsem upřímně zvědav co tam dají, zda 5 nebo 0-W30. Je možnost výberu, nebo to mají servisy jasně dané? Jinak pokud tam dají 0-W30, je asi lepší pak po roce sám vyměnit a dát 5-W30 ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak už mám asi měsíc po garančce. Olej dali 5-W30 longlife. Zeptám se (možná hloupě) na otázku. Plánuju po roce nebo max. 15 tisících km vyměnit olej sám (protože do další garančky za dva roky se najede víc jak 30 tisíc km).

 

Zajímá mne, zda je longlife olej v něčem jiný o proti běžnému ? Nebo je longlife špatný ? Trochu si říkám, že asi ne, když tam bude max. 15 tisíc km.

 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně se chystám na první výměnu oleje, ještě před prohlídkou. AS bere vlastní, ale že prý "když je to první výměna, tak by bylo lepší, aby tam dali jejich." A při dotazu na záruku měli celkem kecy, že když vznikne vada související s olejem, tak za ni neručí.

Je nějaký relevantní důvod nechat to poprvé na nich, nebo je zbytečné to řešit a když si pohlídám, aby poznačili přinesený typ, tak se nemám čeho obávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První nebo 3ti pořád je to to same...

Snaží se jen lidem prodat 3x předražený olej a ostatní ND máj taky 2x předražený....

To co se snaží bych nazval snahou o přivlastnění si cizích věci mimo noc...

Řešením je dovézt do asi

všechen předvídatelný matros a platin jen práci.... 

 

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nosil vlastní oleje ze spolehlivého zdroje poměrně dlouho a u více Škodovek, co jsem měl a dělal bych to tak dále, kdybych se s majitelem servisu nedohodl na přijatelnější ceně. Je ale pravda, že s motorem jsem nikdy problém neměl, takže netuším, jak hodně by se Škoda cukala skrze to, že jsem měl vlastní olej. Počítám, že takové věci se ale dají dobře prokázat. Servis, kam jsem jezdil kdysi, vždy značil do zakázky, že byl vlastní olej a jeho specifikaci. Servis, kam jezdím teď, mi nikdy žádné poznámky do faktury ani zakázkového listu nedával, nevím, jak do informačního systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...