Přejít na obsah

Výměna motorového oleje


s-tony

Doporučené příspěvky

Mám od 10/2019 najeto teprve 11600km a při 15000km plánuji první servis . Olej+ olej. filtr + vzduchový filtr + kabinový filtr. Psal jsem do dvou servisů v mém okolí a oba mi napsali, že cena bude kolem 7000Kč což mi přijde jako dost. Ještě jsem jim psal, zda si mohu zakoupit extra originál olej sám. Tak uvidím co napíšou. Kolik může stát samotný olej? 1500Kč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dvou letech mám za sebou třetí výměnu oleje při cca 28.000km. První dvě včetně oleje za 3.200 kč. Třetí povinná "prohlídka", vlastní olej+filtr a kabinový za 1.200 kč. Dálší bude už 15.000 nebo rok. Takže ty ceny jak kde. Taky nevěřím, že v AS nebudou mít co dělat, "soukromníci" je neuživí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No olej stojí cca 1300Kč + 3x filtr kdyby po 500Kč? takže materiál řekněmě 3000Kč cca. jako vzít si za práci 4000Kč je brutální. S mým olejem mě poslali do háje. Prý kvůli tomu, že na trhu je spousta padělků olejů. No záruku mám, tak tam budu bohužel muset jet. Ještě jsem poptal cenu za aktivaci zadních světel při denním svícení, abych přes léto šetřil xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Deawon Origo olejový filtr koupíš za 180kč. Koukni na stránku č. 6 tohoto tématu, je tam můj příspěvek ohledně domácí výměny vč. odkazů, cen, apod. 

 

Jinak samozřejmě litr oleje v AS stojí násobně více, než co seženeš někde na e-shopu. V servisu se litr oleje pohybuje běžně okolo 600-700kč/litr. To je v první řadě důvod, proč málokteré servisy akceptují vlastní olej. Přišli by o snadný peníze. Kord, když si člověk uvědomí, že servisy ty oleje nakupují v sudech s ještě lepší cenou, než běžný člověk někde na netu. 

 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litr oleje vychází automobilku obvykle do 100 kč na litru.

Na druhou stranu mají pravdu, že eshopy často prodávají padělané oleje, je to prostě problém...

Na druhou stranu v AS ho často ani nevymění i když ho účtují, tak si vyberte potom :-D

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec nemusí znamenat problém. Najdi si v okolí rozumný servis, který ti výměnu udělá v pohodě do 4 tisíc max. Pak lihovkou udělej čárku na filtr a při přebírání auta zpět se na něj zase koukni. Jestli tam bude nový filtr bez čárky, bude na 99,99% vyměněný i olej. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 minutami, Deawon napsal:

Teď nějak nechápu k čemu mi to bude. Kvůli záruce musím měnit olej v originálním servisu. Max. si můžu ověřit, zda mi ten olej vážně vyměnili.

Přesně tak jsem to myslel. Někdo se vážně bojí a někomu se to stalo, že si to servis naúčtoval, ale olej nevyměnil. Anebo vyměnil jen olej, ale filtr nechal původní. To co jsem napsal, že čistě pro tvůj klid na duši, pokud jedeš do neznámého, neozkoušeného servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 3. 2021 na 10:09, Deawon napsal:

Mám od 10/2019 najeto teprve 11600km a při 15000km plánuji první servis . Olej+ olej. filtr + vzduchový filtr + kabinový filtr. Psal jsem do dvou servisů v mém okolí a oba mi napsali, že cena bude kolem 7000Kč což mi přijde jako dost. Ještě jsem jim psal, zda si mohu zakoupit extra originál olej sám. Tak uvidím co napíšou. Kolik může stát samotný olej? 1500Kč?

Asi tomu nerozumím, auto máš od 10/2019 takže do servisu tě PP pošle +/-  09 až 10/2021, tedy po dvou letech a ty chceš měnit olej až při 15.000km do kterých ti navíc ještě chybí 3.400km. Připadne mi to celé jako nesmysl, proč jsi olej nevyměnil s tvým nájezdem do 10.000? Ještě si upřesni co ti ukazuje PP, já auto kupoval 15.3.2019 a dle ukazatele PP jsem měl jet na prohlídku už cca do konce února, tedy když auto už "aktivovali" k prodeji a já žil v iluzi že pojedu až kolem 15.3.

Zjebat můžeš koho chceš a z ostudy si nic dělat nebudou, buď v klidu 😀. Já sice bydlím na vidlákově, ale v okolí 50km mám 4-5 AS a vždy dám na osobní jednání než na nějaké to dopisování. Nakonec už víc jak 10 let jezdím do toho nejbližšího, kde se už dobře známe, ale v jejich mateřském AS jsem musel být jednou lehce nepříjemný při reklamaci Sandenu, ale nakonec mi vyšli vstříc.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ve středu se mi na služebním Rapidu rozsvítila nízká hladina oleje. Měsíc před plánovanou výměnou v 28tisících km. Zajel jsem do Škody ve Zdicích a musel koupit litr oleje za 700Kč. Ptal jsem se na první servis s výměnou oleje + filtry a prý cca 5-6tisíc Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Rapid1.0 napsal:

Nějak nechápu, proč tebe, správce vozového parku ve firmě nebo rovnou servis nenapadlo ten olej rovnou vyměnit. Takhle tam pojedeš za měsíc znovu.

A nebo dolít na tu chvíli i olej za pár peněz mimo AS, ten motor se z toho nezblázní. 5-6 tis.? slušná pálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím Vás, jen se chci ujistit, pač jsem byl na výměně oleje před 2 roky takže si už nepamatuji kolik bude potřeba na výměnu oleje. PP mě posílá na výměnu do servisu o cca. 3 měsíce dříve. Kupoval jsem tehdy celkem 5 litrů s tím, že to bylo 4+1 l a ten 1 l mi zůstal. Takže by mě mělo stačit objednat jen 4 litry? Ptám se pro jistotu :)

Editováno: , autor: mbrazdil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...