Jump to content
s-tony

Výměna motorového oleje

Recommended Posts

Ahoj, já jsem objednán na příští týden na první garančku po dvou letech. Cena odhadovaná 5500kč, při donesení vlastního oleje cena cca 2000 + poplatek 300kč+dph za ten vlastní olej. Tak uvidím jak to nakonec bude. 

Ještě dotaz k mému předchozímu příspěvku, odkud / jaký olej kupujete? Ze servisu napsali, že to musí být 0W20 Longlife 4, ale mám docela problém ho najít a kolik by ho mělo být? 4 nebo 5 litrů?

Je to např. tento? 

CASTROL EDGE TITANIUM FST, LL IV Motorový olej

Případně

TOTAL QUARTZ INEO LONG LIFE

Díky moc

Edited by SamotCZ

@SamotCZ to ti odpověděli zvláštně. Předepsaná je jen norma, pro prodloužený interval 508.00 nebo 504.00, což bys měl najít i v manuálu. 0W20 to být nemusí, ale dávají ho ve výrobě kvůli emisím. Oba tvoje oleje normu splňují.

Já odpověděl, tak jak jsem odpověděl, z prostého důvodu. Teď, když jsem byl na první prohlídce, ano, již mám 30k najeto, servis se cukal s vlastním olejem. Tak jsem sehnal originální VW 0w-20, a bylo po cukání 😁

@petercheco měl jsem na mysli ten servis. :-) Jo, to je paradox...koupíš u nich origo olej a hned ušetříš hromadu peněz.

Taky žvažuji, co bude TSI chutnat víc, jestli 0W30 nebo 0W20. V SM testu to nevypadalo, že by motor trpěl.

PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00

PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00

Longlife III je vysoce výkonný lehkoběžný motorový olej se syntetickými technologiemi. Je speciálně vyvinut pro benzínové a dieselové motory vozů skupiny VW s prodlouženým intervalem údržby.
Longlife III je vysoce výkonný lehkoběžný motorový olej se syntetickými technologiemi. Je speciálně vyvinut pro benzínové a dieselové motory vozů skupiny VW s prodlouženým intervalem údržby.
Vlastnosti:
Snižuje spotřebu paliva a tvorbu emisí.
Dlouhá životnost motoru díky výjimečné ochraně proti opotřebení
Lehký běh motoru a rychlé dodání oleje při nízkých teplotách.
Vhodné také pro vozidla s filtrem pevných částic.
Mísitelný se srovnatelnými motorovými oleji s příslušnými specifikacemi.
Specifikace a schválení: ACEA A3/B4-04/C3-04; VW 504.00 a 507.00

• Kód zboží: 2204070
  • Výrobce: NĚMECKO
  • Cena s DPH: 160,-  (6,22 €)
  • Cena bez DPH: 132.23 Kč
  • Dostupnost: skladem
Ceník poštovného

NOVÝ DÍL

KS

PLNĚ SYNTETICKÝ MOTOROVÝ OLEJ CARTECHNIC LONGLIFE III 5W-30 (1 L), SPECIFIKACE VW 504.00/507.00(24919)

Taky mám tento měsíc první garančku s Rapidem 1.0 TSi 70 kw. Jsem upřímně zvědav co tam dají, zda 5 nebo 0-W30. Je možnost výberu, nebo to mají servisy jasně dané? Jinak pokud tam dají 0-W30, je asi lepší pak po roce sám vyměnit a dát 5-W30 ???

Dají to co budou mít dle předepsané specifikace VW a mě dali 5w30.