Jump to content
s-tony

Výměna motorového oleje

Recommended Posts

Nic proti, ale kdybych vyrabel auta, tak bych nechtel opravovat na svoje naklady motory, kam nejaka socka nalila pancovanej olej z Ruska v originalnim obalu. Na druhou stranu by ale meli prodavat za cenu ve vysi 150% a ne vic.

A votom to je, když ho prodávat za cenu 500% tak lidi co to platí ze svého hledají jinou cestu...

• Upvote 2

před 2 hodinami, vormen napsal:

Nic proti, ale kdybych vyrabel auta, tak bych nechtel opravovat na svoje naklady motory, kam nejaka socka nalila pancovanej olej z Ruska v originalnim obalu. Na druhou stranu by ale meli prodavat za cenu ve vysi 150% a ne vic.

Já bych řekl, že je snažší a produktivnější pančovat olej v sudu než ve flašce. A taky to je odběrateli víc jedno, když to neleje do svého auta.

před 2 hodinami, zwan napsal:

A votom to je, když ho prodávat za cenu 500% tak lidi co to platí ze svého hledají jinou cestu...

Přesně...kdyby si nadhodili 100% ceny, tak nebudu ztrácet čas zjišťováním, kde co koupit. Jenže AS jsou zvyklé, že jim tam jezdí celé fleety, u nichž to nikdo neřeší. Já si pak přijdu, jako bych hodil 2 litry do krbu. Zajímalo by mě, jestli jsou takové ceny běžné i u jiných značek.

To je pořád dokola to stejné, takže debatu o cenách a jejich přiměřenosti zde končím - toto je technická sekce, ne hospoda.

• Like 1

Zdravím, nedávno jsem pořídil nového Rapida a dnes jsem kontroloval (poprvé) hladinu oleje po prvních 1000 km. Při prvním vysunutí šla měrka vytáhnout s mírným odporem (takovým, jaký bych standardně očekával). Po zkontrolování oleje jsem ovšem měrku zasunul úplně bez odporu, což mi přišlo zvláštní. Zkusil jsem tedy měrku znovu vytáhnou a tentokrát ZCELA bez odporu. Stejně dopadl i 3., 4. pokus, abych se ujistil, že ji vracím správně (byť nevím, co by se na tom dalo dělat špatně). Otázka tedy zní, je to v pořádku? Poměrně mě to vyděsilo, jelikož je tam zcela na volno a představuji si co to může udělat za neplechu při prvním startu. Díky!

Edited by Rapid1.0

Podla mna ju mas iba nespravne otocenu.Vrchna,ta zlta cast je totiz prave tak prisposobena,ze pri spravnom zasunuti sa oprie o kryt motora a je tam akoby zafixovana a ide pomerne tazko,s odporom von.Skus ju teda pootocit.

před 5 minutami, Patrik1971 napsal:

Podla mna ju mas iba nespravne otocenu.Vrchna,ta zlta cast je totiz prave tak prisposobena,ze pri spravnom zasunuti sa oprie o kryt motora a je tam akoby zafixovana a ide pomerne tazko,s odporom von.Skus ju teda pootocit.

To jsem samozřejmě zkoušel, jak píšu (více pokusů). Navíc vím, ze jsem ji vrátil stejně natočenou, jako byla původně. 

@Rapid1.0 já to Fabie mám tak, že když vytáhnu měrku poprvé od vypnutí motoru, tak jde ztuha. Každé další vytažení už zlehka (pokud nenastartuju). Zkus si zase vytáhnout, až někam s autem pojedeš a už by měla jít zase ztuha. 

Edited by Bikes
  • Upvote 2

před 13 hodinami, Bikes napsal:

@Rapid1.0 já to Fabie mám tak, že když vytáhnu měrku poprvé od vypnutí motoru, tak jde ztuha. Každé další vytažení už zlehka (pokud nenastartuju). Zkus si zase vytáhnout, až někam s autem pojedeš a už by měla jít zase ztuha. 

Díky za informaci. Konzultoval jsem to ještě se známým, prý je to normální. Při prvním startu po vytáhnutí měrky se v motoru vytvoří podtlak, který jí opět "přitáhne" a při další kontrole půjde opět ztuha. Pro mě novinka, u služebního 2.0 tdi je to řešeno jinak - jsou tam takové 2 pacičky, které se při zasunutí zaháknou, tak jsem to nemohl porovnat.