Přejít na obsah

hluk od podvozku


Petr2212

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

o problému jsem zde referoval naposledy cca před rokem.

K řešení jsem se vrátil minulý týden v rámci servisní prohlídky (aktuálně najeto cca 45tis.). Aby se hluk začal projevovat, je třeba mít zahřátý celý agregát, takže jsem se projel zhruba 15km s šéfem servisu (Hlaváček, Olomouc), který konstatoval, že se hluk skutečně projevuje, ale není jej schopen nahrát (např. na mobil - výrobce to při podobných problémech od nich vyžaduje). Garanční technik Škodovky to následně sepsal a bude posílat referát výrobci; aktuálně ještě potřebují přiložit sériová čísla SW všech komponent (motor, převodovka, ...), takže to chvíli zabere.

Budu referovat další postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 2. 2020 na 15:34, TomiTT napsal:

Zdravím,

o problému jsem zde referoval naposledy cca před rokem.

K řešení jsem se vrátil minulý týden v rámci servisní prohlídky (aktuálně najeto cca 45tis.). Aby se hluk začal projevovat, je třeba mít zahřátý celý agregát, takže jsem se projel zhruba 15km s šéfem servisu (Hlaváček, Olomouc), který konstatoval, že se hluk skutečně projevuje, ale není jej schopen nahrát (např. na mobil - výrobce to při podobných problémech od nich vyžaduje). Garanční technik Škodovky to následně sepsal a bude posílat referát výrobci; aktuálně ještě potřebují přiložit sériová čísla SW všech komponent (motor, převodovka, ...), takže to chvíli zabere.

Budu referovat další postup.

 

Ahoj, moc diky za info. Jezdime do stejneho servisu :-) Letos me ceka taky garancka, takze to budu resit pri tom. Dej prosim vedet, jak jsi dopadl, diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar borci,

jak to tu všechno čtu mám stejný problém.

Při sebemenším zatáčení do leva se ozývá drhnutí (doprava to nedělá)-servis ve Žďáře Nad Sázavou neví co s tím.

Při vyšlapnutí spojky nebo vyřazení rychlosti to nedělá-prostě ticho.

Taky při 1500 - 2000 otáčkách se ozve dost hlasité zacinkání kdesi od motoru-převodovky.

Mám Oc 3 FL 2.0TDI 110Kw  rv. 11/2017 najeto 48tis a právě nevím zda už to není pořešené po tom faceliftu (no zdá se že ne).

Už sem z toho docela vytočenej pač to jak magor poslouchám každou jízdu do práce a už mě z toho jebe a nemůžu se dobrat řešení.

Za každičkou radu budu vděčný

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 19. 2. 2020 na 15:34, TomiTT napsal:

Zdravím,

o problému jsem zde referoval naposledy cca před rokem.

K řešení jsem se vrátil minulý týden v rámci servisní prohlídky (aktuálně najeto cca 45tis.). Aby se hluk začal projevovat, je třeba mít zahřátý celý agregát, takže jsem se projel zhruba 15km s šéfem servisu (Hlaváček, Olomouc), který konstatoval, že se hluk skutečně projevuje, ale není jej schopen nahrát (např. na mobil - výrobce to při podobných problémech od nich vyžaduje). Garanční technik Škodovky to následně sepsal a bude posílat referát výrobci; aktuálně ještě potřebují přiložit sériová čísla SW všech komponent (motor, převodovka, ...), takže to chvíli zabere.

Budu referovat další postup.

 

Ahoj, rad bych ozivil tema. Jak jsi dopadl v tom servisu?? Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2020 na 23:25, pabloescobar napsal:

 

Ahoj, rad bych ozivil tema. Jak jsi dopadl v tom servisu?? Diky za info.

Zdravím, v březnu jsem to urgoval (jen telefonicky), garanční technik přislíbil, že to už opravdu pošle do Boleslavi a do týdne se mi ozve. Je květen a nic ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 2. 5. 2020 na 12:13, TomiTT napsal:

Zdravím, v březnu jsem to urgoval (jen telefonicky), garanční technik přislíbil, že to už opravdu pošle do Boleslavi a do týdne se mi ozve. Je květen a nic ...

Ahoj, to je zvlastni. Uz to jsou cca 3 mesice, nechapu, co jim na tom tak trva. O.k., budeme trpelivi. Diky a dej vedet!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny, také od začátku pozoruji zvlastni zvuk "seveleni" pri zataceni doleva. Zvuk jde slyset jen pod plynem, a je závislý od otacek motoru. Myslim ze je zbytecne to reklamovat u skodovky, nikdy to nevyresi a akorat ztracite cas. Stejne tak kdyz jsem si nechal opravit neco co rezonovalo pri jizde v levych dverich, za tyden to zaclo delat i v pravych a ted cca po najetych 7000km rezonuje v aute snad vse. Madla u dveri, kaplicka tachometru, vsechny vydechy klimatzace,schranka na bryle. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pratele, tak mam za sebou reklamaci ve stejnem servisu, jako psal kolega TomiTT. A vysledek? Velmi pozitivni. Nechci to zakriknout, ale mel jsem to hotove na pockani a vypada to, ze problem je vyresen. Prijel jsem na objednany termin, technik si to ode me nechal odvykladat a pak neco hledal v pocitaci. Na muj dotaz, zda pojedeme auto projet, aby si to poslechl, odpovedel, ze neni treba, ze asi vi, v cem je problem. Rekl, ze to vyresi nahrani noveho softwaru pro DSG. Auto slo na dilnu na diagnostiku a po cca hodine bylo hotovo. Dostal jsem auto, at si to vyzkousim, at jezdim a ze jakmile dojdou objednane dily (reklamoval jsem toho vic - napisu pozdeji do sekce reklamace), tak prijedu a reknu, jestli ty zvuky zmizely. Jezdim s autem uz treti den a ten hroznej zvuk je proste pryc. Zmizel. Ani se nepresunul do vyssich otacek, jak se tu drive psalo, proste je pryc. Zatacim doleva jako blazen, vyhledavam kruhace, pridavam, ubiram, na dvojku, na trojku a nic, ticho. Celkove se mi to DSG zda ted takove kultivovanejsi a tissi. Mozna je to jen placebo efekt toho, ze odeznel ten neprijemny pazvuk. Dulezite ale je to, ze je pryc. Vypada to, jakoby ten problem uz koncernovi inzenyri vyresili. Za me velka spokojenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím vespolek, výměnu software v DSG jsem absolvoval někdy začátkem léta. Subjektivně to nijak nepomohlo. Nicméně při pojíždnění po Česku jsem to příliš neřešil. V srpnu jsem pak absolvoval delší trasu (1200km) s plně naloženým autem ve velkém vedru (30-35°C) a při akceleraci v mírné levé zatáčce (cca 1600ot.) jsem vážně myslel, že nedojedu. Dost mě to naštvalo, tak jsem se hned po návratu objednal do servisu, kde se mnou 3 servisáci projeli asi 20km trasu - a nic. Takže jsem vypadal jak zákazník-prudič, co vymýšlí problémy. Příčinou byla podle mne vnější teplota (pod 20°C). Teď už venku zuří podzim a při nižších teplotách to vždy dalo pokoj. Takže čekám na příští léto a budu doufat, že se to nějak vysype a konečně mi tu převodovku vymění :).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 30. 9. 2020 na 21:10, TomiTT napsal:

Zdravím vespolek, výměnu software v DSG jsem absolvoval někdy začátkem léta. Subjektivně to nijak nepomohlo. Nicméně při pojíždnění po Česku jsem to příliš neřešil. V srpnu jsem pak absolvoval delší trasu (1200km) s plně naloženým autem ve velkém vedru (30-35°C) a při akceleraci v mírné levé zatáčce (cca 1600ot.) jsem vážně myslel, že nedojedu. Dost mě to naštvalo, tak jsem se hned po návratu objednal do servisu, kde se mnou 3 servisáci projeli asi 20km trasu - a nic. Takže jsem vypadal jak zákazník-prudič, co vymýšlí problémy. Příčinou byla podle mne vnější teplota (pod 20°C). Teď už venku zuří podzim a při nižších teplotách to vždy dalo pokoj. Takže čekám na příští léto a budu doufat, že se to nějak vysype a konečně mi tu převodovku vymění :).

 

Já mám naštěstí onboard kameru, která veškeré podivné zvuky nahrává, pak jim to předkládám jako důkaz. Popř použij jako záznamové médium mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, rád bych téma oživil. Mám stejný problém u Tiguanu, 2.0TDI 110kW, DSG, rv. 2017, najeto 30tis. km - tj. zvuk lehkého drhnutí při zatáčení doleva v nízkých rychlostech (typicky jízda po kruhovém objezdu). V autorizovaném servisu se vada při zkušební jízdě projevila, servis dohledal, že má přehrát SW v DSG. Je pravda, že po přehrání SW je zvuk méně výrazný, méně rušivý, ale stále se tam zvuk určitého drhnutí projevuje (v nízkých rychlostech jako dojíždění ke křižovatce, semaforům, pomalá jízda ustálenou rychlostí). Příčinou zvuku je tedy DSG. Podařilo se někomu z vás úplně vyřešit výměnou uložení převodovky? Hluk nevydává uložení (to by se projevovalo jinak), ale chápu, že úprava uložení může hluk odstranit... Řeším, jestli výměnu uložení zkusit, nebo se s uvedeným rušivým zvukem smířit jako s vlastností auta... Jen doufám, že to něco neodírá v DSG, co by pak třeba zanášelo olej a mělo vliv na životnost DSG... Případně prosím o typ na servis, či konkrétního servisního technika, který s tím má zkušenost a umí vyřešit. Děkuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...