Přejít na obsah

hluk od podvozku


Petr2212

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...
V 20. 11. 2020 na 17:57, Peťo 727 napsal:

Ja som objednával s Gafa auto, takže nejde o orginal ale značky Meyle, 

IMG_20201120_175631.jpg

Takže odhodlal som sa tiež na výmenu silentblok DSG a musím povedať že to pomohlo. Bol som to včera testovať v podzemných garážach a už to nepočujem 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všichni.

Tak i já jsem patřil do skupiny hluku při levotočivé zatáčce převodovka 7kval dq500.

Auto jsem měl na reklamaci 2x jednou přehrály soft a pak se závada neprojevila.

Když jsem byl na servisu posledně tak jsem si výměnu silentbloku nechal nacenit a vyšla na 4500Kč.

Proto jsem se rozhodl pro výměnu.

-Poznatky : hluk už neslyším a zdá se mě, že při startování nejsou takové vibrace do auta.

Bohužel i když byl silentblok "měkký" tak to na záruku nevyměnili. Sám technik mě potvrdil, že tuhý už nebyl....

-Mě taky nazývali poštelování silentbloku přehráním softveru :-D 

-tak jak vrzající uložení nápravy :-D vymačkali tam půl tuby vazelíny a bylo po servise ......

 

Jinak první reklamace hluku byla ve 43000Km teď jsem měnil v 80.000Km. Auto máme skoro od nova....

 

Ale abych jen nehaněl, tak na reklamaci vyměnili přední světla, startovací tlačítko, zámek řidiče a ochranu dveří u řidiče.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem po roce navštívil servis. "Drhnutí na kruháči" hned věděli o čem je řeč a "silentblok byl takový volnější" vyměnili za nový. Je ticho! Podotýkám, že jsem to slyšel od 0km, tedy po týdnu , co si na auto zvykneš. Tedy volnější už z výroby dávají, i když  o problému vědí roky....

Akorát jsem se silentblokem převodovky  spojoval i velmi podobný hluk, který nebyl slyšet při mírném rejdu doleva, ale při příčném houpání , např. při 10km/h přejedete víko kanálu bez tahu motoru. Auto se lehce  příčně zakývá a zavěšená soustrojí převodovka motor, kardan zapruží v gumovém zavěšení. A právě podobný drhnoucí zvuk (i intenzitou) se ozve při krajních polohách kývání (i malých) z místa někde okolo předního připojení kardanu do převodovky.

Až nyní po výměně silentbloku jsem poznal , že je to jiné drhnutí, do té opravy jsem myslel , že je to stejný zdroj zvuku.

Trochu divný pocit mám také z přejíždějí gumových příčných retardérů, kdy při přejetí přední nápravou je zvuk dosti jiný a nekomfortní oproti zadní nápravě. Je mi jasné, že motor (TSI 2,0) něco váží, ale u Octávky (bez 4x4) je to naprosto stejný zvuk  z obou náprav.

Zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Škodovky dávali tie nepodarky silenty. 

Da sa to zistiť tak, že chytíš motor a skúsiš a nim hýbať do strán. 

Ak to ide o viac ako pol cm je to na výmenu. 

Odmerať sa to da na ľavej strane je ľavý silentblok viditeľný a je aj medzera od výroby 1cm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 7. 11. 2020 na 21:46, Peťo 727 napsal:

Zdravim, dnes vymena držiaka prevodovky, a zatiaľ nechcem to zakriknut, zvuk zmyzol, ináč ten pôvodný drziak bol riadne vybitý. 

IMG_20201107_101056.jpg

Nazdar a čo všetko si musel odmontovať aby si ten držiak musel vymeniť?  Diky za odpoveď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Přidám se také s troškou do mlýna, ale z jiného soudku.

 

Dříve jsem měl krátkou Octávku a tam jsem tento zvuk nikdy neslyšel. Teď mám cca 3/4 roku Kodiaqa 2,0 tdi 110 kw 4x4 a to od nového, a pozoruji, že při vyšší rychlosti  ( 70 - 100 km/h ) je slyšet jakoby ( šustivý ) zvuk od zadní nápravy, nebo někde zezadu. Je to jakoby bylo slyšet odvalovaní zadních kol, nebo protáčení kardanu. Zvuk je podobný jako kdyby se protáčel orezlý brzdový kotouč mezi  brzdovýma destičkami ( ale jen v hodně menší intenzitě ). Kotouče to samozřejmě nejsou, kola se nehřejí a brzdy jsou v pořádku. 

Je možné, že na Kodiaqu nebo obecně u kombíku je slyšet více zadní náprava nebo to může být nějaká závada?

Pneumatiky mám Hankook Ventus S1.

 

Něco podobného jsem slyšel i když jsem měl půjčenou Octavii v kombíku. 

Editováno: , autor: xx30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím pánové,

 

V létě jsem kupoval kodiaqa 132kw tsi v.r. 2018, nechal sem měnit olej v převodovce, najel cca 4000km a poté se mi začal ozývat tento zvuk v pozadí

 

 

při levotočivých zatáčkách, shoduje se to prosím s tím zvukem který popisujete? Jen ať vím jestli nechat vyměnit silentbloky převodovky a zkontrolovat swft, už mě ten zvuk těžce nebaví. Momentálně najeto cca 60k km.

 

Editováno: , autor: bumshakalaka
Lepší popis zvuku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...