Přejít na obsah

Rachotící motor 2.0 TDI 135KW RS


Doporučené příspěvky

Kontrolka nesvietí, DPF regeneruje po 350-400km ale bol som v sobotu na meraní výkonu a výsledok je taký, že chýba 10koní a 20Nm. Priebeh taký ako má byť. Ale nechcelo to pri servisnej regenerácii zregenerovať na 0g skončilo to na 2,5g a bol tam veľký rozdiel medzi tlakom pred a za DPF. Keď už svieti kontrolka tak je podľa mňa zapchaté úplne a nevie regenerovať už. Voda sa mi tratila kvôli prasknutému IC. 

 

DPF mi vyčistia vo Vrbovom. Cena 150€ s tým, že si to DPF musím vymontovať sám inak cena 350-400€. 

 

 

Som zvedaví či sa zmení aj zvuk motora po vyčistení, niekto tu v téme písal, že sa to rachtanie vytratilo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie hodnoty km ktoré udávaš mi absolútne nesedia. Dpf Ko a regeneruje po 350-400 km mne to regeneruje po 120-130 a zatiaľ som to ani neriešil ale cítim po plyne že sa tomu nejak nechce asi to rozoberiem a dám to vyčistiť len ako sú na tom vstreky ani boh nevie.Už som sa za tie roky naučil jedno nejeb do toho dokiaľ to nehryzie.

Editováno: , autor: marian.marcin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam aj passat b7, keď som bol v servise vw ponúkali mi prehriatie nového softvéru, vraj to zvýši trosku výkon, ale bude dpf regenerovať každých cca 500km, tak koli tomu to trosku viac zožerie, ale vraj to nepostrehnem... teraz to robí až keď sa zaplní na určité %.. Ten SW som. Si nedával, keďže auto je chipnute a nechcel som ten chip zrušiť.... Pravdepodobne O3 uz ma ten novší SW lebo aj kamošovi na 1.6tdi to tak vypaluje po cca 450-500km...nieco na tom urcite bude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marian.marcin skúsim to teraz presnejšie sledovať podľa VAG DPF a napíšem sem. Ale objem olejového popolčeka mám 0.16l a gramáž aktuálne na 64,5. 

 

Ako som písal, možno nieje KO úplne ale je tam väčší rozdiel tlaku pred a za DPF a preto to nasvedčuje, že ten motor to trocha dusí. Preto aj nižší výkon pri meraní.  

 

Inak mal tam potom po mne Skoda Octavia 3 Scout rovnaký motor a ten mal tiež menší výkon 177k a 372Nm a tiež mal zasraté DPF, výkon po úprave ale pekný 213k a 440Nm. 

 

Ja si myslím, že u mňa to robí tá "voda" čo sa mi strácala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite sem napíšem svoju skúsenosť. Dávajú na to pol roka záruku. 

 

Stále aj tak mám obavu, že po vyčistení to DPF nebude mať takú účinnosť. Ak to bude OK tak potom nemám obavy kúpiť ďalšiu Octaviu aj s 300tkm. 

 

Filter na skoda-dieloch majú za cca 1100€ čo by som v prípade nutnosti akceptoval a tak isto aj cenu vstrekov 200€. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj filter ma objem olejoveho popola akutalne 0.14l pri vyse 205t km. Aktualne som menil snimac odchylky tlaku vyfukovych plynov. Podla VCDS sa filter regeneroval po vyse 600-650km (100-150km som najazdil s chybou snimaca). 

Inak nie je DPF v skoda servisoch za nizsiu cenu? Nejaky economy diel alebo cosi podobne...kedysi som cital o tom, ze tieto filtre by mali mat cenovku okolo 400 eur. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marian.marcinano, ale na pristrojovke svietil "vrtulnik", tak som to napichol na diagnostiku a chyby boli tieto. V sekcii superb som nasiel na toto temu a symptomy aj chyby boli totozne. Takisto som si to potvrdil aj z inych zdrojov. Kable boli ok, hadice tiez, tak nic ine neostavalo.

 

Address 01: Engine (J623-CKFC)       Labels:. 04L-907-309-V1.clb
   Part No SW: 04L 906 021 DT    HW: 04L 907 309 D
   Component: R4 2,0L EDC   X22 8127  
   Revision: 83X22---    
   Coding: 111D003A036401090000
   Shop #: WSC 92521 052 00000
   ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01104L906021DT 002008
   ROD: EV_ECM20TDI01104L906021DT_002.rod
   VCID: 7AFB47EFFDDF509FD7-802F

2 Faults Found:
5158 - Diesel Particulate Filter; Differential Pressure Sensor 
          P2456 00 [096] - Intermittent
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

5253 - Diesel Particle Filter; Differential Pressure Sensor 
          P2452 00 [172] - Elect. Malfunction
          MIL ON - Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 44
                    Mileage: 205037 km
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 00:00:00

                    Engine speed: 0.00 /min
                    Normed load value: 0.0 %
                    Vehicle speed: 0 km/h
                    Coolant temperature: 60 įC
                    Intake air temperature: 59 įC
                    Ambient air pressure: 980 mbar
                    Voltage terminal 30: 12.140 V
                    Unlearning counter according OBD: 40
                    Particle filter: air pressure sensor 1 bank 1: raw value: 1057 hPa
                    Particl.filt.: different.press.sensor 1 bank 1: adaptat. value: 129 hPa
                    Par.fil: diff.pr.sens.1 bank 1: offset: -129 hPa
                    Particl.filt.: differential pressur.sensor 1 bank 1: dyn.offset: -150 hPa
                    Extern.temp.sens.1 bank 1: raw value: 8.0 įC
                    Particle filter: soot mass measured: -13.77 g
                    Particle filter: soot mass calculated: 21.08 g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...