Přejít na obsah

Správné chování přepínače světel


emsicz

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřeboval bych poradit, jestli je chování mého přepínače světel tovární. Mám originální přepínač světel v S1 FL, 2007, 2.8 vč. bixenonů. Nejsou mi známy žádné úpravy v řídících jednotkách, vozidlo má bixenonové světlomety z výroby. Přepínač má tři pozice:

 

  • 0 - Svítí obrysová i potkávací světla při otočení klíčku i po nastartování motoru.
  • Obrys - Svítí pouze obrysová světla při jakékoliv pozici klíčku nebo nastartování motoru.
  • Potkávačky - Svítí pouze obrysová světla při výchozí pozici klíčku. Po otočení klíčku a/nebo nastartování motoru svítí i potkávací světla.

 

Můj dotaz,

 

1. Je toto chování normální, zejména v pozici 0, kdy světla normálně svítí? Prakticky tak nejde svícení vypnout, přepnutí z polohy 0 do potkávaček pouze zapne podsvit v interiéru.

2. Umí elektrikáři nastavit, aby v pozici 0 skutečně nic nesvítilo?

 

Editováno: , autor: emsicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je určitě ono! Ano, zadní světla svítí i v poloze 0. Připíšu si odstranění této sady na seznam úkolů pro elektrikáře :)

 

Děkuji za radu.

 

Kdyby snad někoho zajímalo proč - koupil jsem si aftermarket přepínač světel, a ten prostě počítá s tím, že 0 je 0. Takže nemůžu třeba nastavit, aby se xenony nerozsvěcely před nastartováním a podobně, tahle sada podle schémata funguje v podstatě jako bypass toho přepínače.

Editováno: , autor: emsicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ja mám síce halogén rv 2007 facelift ale mám to iste pri pozícii 0 mi automaticky rozsvieti stretávacie plus zadne svetla ale inetrier nesvieti iba kontrolka svetiel na palubovke

pri prepnuti strednej polohy čiže pozicne svetla sa rozsvieti cely interiér a svietia len parkovacky 

pri zapnutí svetiel svieti vsetko tak jak má 

 

riesil som to vybraním relé denného svietenia plus pin na vypínaci svetiel dost často mi vypálilo žiarovky :( preto si to zapinam manuálne ešte sa mi nestalo aby som zabudol  :) Alebo ešte uvažujem o led dennom svietení 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...