Přejít na obsah

Otřesy motoru při volnoběhu projevující se pokašláváním výfuku


Doporučené příspěvky

V 20. 12. 2018 na 19:49, Autoelektro-Mechanik napsal:

Žádám o pomoc!

Dojelo mi na dílnu vozidlo rv. 2006 s motorem BUD 1.4 16v 63kw dovoz z Itálie předěláné na plyn.

 

Popis zavady:

Motor na volnoběh se po zahřátí třese. A z výfuku probubláva. Párkrát se stalo že to po prudkém přidání plynu zdechlo a nebo se motor zblaznil zvýšili se otáčky a začal tarokovat. Dále se stava po prudkém přidání plynu jakoby to nechtělo jít za plynem, jako by byl ucpany palivovy filtr.

 

V paměti závad není ani jedna chyba!

 

Dělá to jak na benzín tak na plyn.

 

 

Mam presne tie same zvukove symptomy, a robi to len pri aspon trochu zohriatom motore ked klesa okamzita spotreba na palubaku ku 1l/h. Ak je okamzita spotreba 1,2l/h alebo vyssia(napr. po zapnuti klimy ak bola predtym vypnuta), tak sa motor ukludni... Aj po pridani plynu nad 2000rpm a navrate na volnobeh este asi 2-3sekundy ide hladko a potom zacne vibrovat a pobublavat z vyfuku.
Prisli ste na to kde bola chyba ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím vespolek. 

Mám problém podobného rázu. Motor 1,4 63kw po přestavbě na LPG. Najeto 170k. Motor začal blbnou v létě, kdy po zahřátí začal cukat a pokud bylo venku více teplo, začalo to jet na tři válce a nakonec kontrolka motoru a muselo se znovu startovat. Pak byl klid a teď je to opačně. Motor jede vždy na tři válce za studena. Nakonec jsem zjistil že jede na tři válce POUZE na benzín a po přepnutí na LPG jede čistě bez problémů. Svíčky vyměněny. Mohl by to dělat vstřik? Nejsem si jist, jak LPG pracuje. Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...