Přejít na obsah

Problém s EGR Octavia 2/facelift/1.6TDI/77kw/r.v.2010/CAYC


Doporučené příspěvky

Zdravím. Ja by som potreboval poradiť. Po napaleni nového softwaru riadiacej jednotky asi po 17000 km začalo mi triasť s motorom ale aj s celým autom. Hneď po napaleni softweru mi zabíjalo filter pivných častic. S autom trasie stále. Kde môže byť chyba? Robí mi to len na voľnobehu. Keď mu pridám plyn netrasie 

Editováno: , autor: Ján Čandik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ťažko povedať,či je to spôsobené softwarom riadiacej jednotky a nesprávnym riadením všetkých akčných členov ktoré ovplyvňujú chod motora (regulácia komponentov pracujúcich s podtlakom alebo elektrické ventily,časy otvárania vstrekovačov,atď. ) alebo mechanickými časťami ako je napríklad nevyvážený zotrvačník a vybité silentbloky držiakov motora.Ale skôr to tipujem na ten software,vzhľadom na to,že porucha nastala po prehratí.Ja osobne by som to dal reklamovať,pokiaľ to bolo robené v autorizovanom servise.A pokiaľ nie,dal by som tam nahrať pôvodnú verziu alebo ako radia hore chalani max. SW 9972 alebo 9970. (pred DIESELGATE verziou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ked trasie motorom skontroloval by som vstrekovace ake maju korekcie.

Potom by bolo dobre ked maju vysoke, kupit original aditivum pre 1.6 TDI (ja som ho pouzil a fakt pomohlo).

A takisto existuje sposob adaptacie vstrekovacov.

Bud cez VCDS, alebo niekde tu bol postup, tusim, ze na 4ke vytocit auto na 3000otacok a nechat bez brzdenia po rovinke klesnut otacky na 1200.

Potom plny plyn, auto bude samozrejme triast (nizke otacky) do 3000ot a nechat do 1200.

Opakovat 6x po sebe.

Snad som to napisal dobre, nemam uz tu fotku.

 

Ked nic z toho nepomoze tak vymenit vstrek, ktory najviac pridava do plusu a skusat.

Celu sadu by som menil, len ked by si mal velky najazd a nic by nepomahalo.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...