Přejít na obsah

Ofuky - deflektory oken


JendaII

Doporučené příspěvky

Ahoj lidičky. Jelikož jsem toto téma nikde nenašel, tak jdu s dotazem zda už někdo z vás má na oknech ofuky a jaké máte s tím zkušenosti. Pokud ano, tak kde je dobré je koupit. Pokud toto téma již někde je, tak mi řekněte kde a a pak prosím Pawouka o vymazání, pokud už je toto téma jinde zmíněno...:ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zkušenost s tím mám takovou, že po namontování jsem měl pocit, že mám dvakrát tak tlustý A sloupek. Takže to po dvou hodinách na autě letělo do popelnice. Chci prostě z auta co možná nejvíce vidět ven. Nevím kterej magor by si dobrovolně nechal omezovat výhled na chodce při odbočování. A jestli někdo bude říkat, že je to normálně průhledný, tak není. Je to jak koukat přes v akvárium.

 

Edit: A z toho Pawouka nebuďte furt tak vyplašení, nebo to fakt smaže :-).

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téma tu asi není, ale všude možně se o tom zmiňovalo už několikrát a vždy to bylo zameteno pod koberec, že doba ofuků je už dávno pryč tak proč se vracet do středověku. Po zástěrkách a černých kolech je to asi další věc na kterou jsou někteří alergičtí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám "ofuky" na jedničkovej fábce. Pouze na předních dveřích. Je pravda, ze výhled to trošku omezí. Kupoval jsem je ale hlavně z tohoto důvodu - auto nemá klimu a tak se muselo nějak větrat. Ať už z důvodu horka, nebo za vlhkého pocasi, zamlžovaní oken. A jezdit s pootevřeným oknem bez "ofuků" rychlostí nad 70 km/h znamená výrazné zvýšení hluku a jeho rezonanci. Další výhodu vidím v možnosti nechat pootevřené okno po odstavení vozidla při stání na slunci. Instalace je sice snadná, pomoci takových roztahovacích plíšků. Později jsem je ale prilepil lepidlem. Plíšky nedrželi. Jinak na autě s klimou jsou použitelné pouze u kuřáků, pro pohodlné větrání. Na svou F3 jsem je už nedával, protože klima a nekouřím v ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu tedy proč jsem se zeptal. Vozím v kufru psa - německého ovčáka. Když jedem na návštěvu, tak ho tam musím nechat zavřeného. Přiotevíráme mu zadní boční okna. Když prší,tak je problém. U starý fábky mi to nevadilo,když tam zateklo,ale teď mi to bude vadit, ještě nepršelo B) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho ale nevozíš každý den a ty ofuky by jsi měl nonstop. Takže třeba vymyslet něco jiného co tam dáš během pobytu psa v autě ;) Možná aji mít ty dva zadní ofuky a strkat je tam jen když je potřeba. A kde je koupíš je uplně jedno, všechno to bude nejspíš z jedné fabriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám s tím zkušenost, ale možná něco takovéhoto by mohlo být řešením: http://www.miocar.cz/cz/produkt/solarni-ventilator-do-auta.html ale chce to vyzkoušet jak moc to funguje. Popřípadě něco takového na baterky.

 

Jinak ofuky do auta s klimou nemají význam dle mého, ale pokud necháváš psa v autě a potřebuješ větrat, tak na zadní okna by to mohlo být řešením, ale na přední nee (ale zase jenom na zadních to bude vypadat divně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvůj účel je to podle mě nesmysl. 

Už jsem v autě spal, protože byla bouřka a nechtělo se mi na jednu noc rozbalovat stan v dešti. Měl jsem pootevřená všechna 4 okna, sjetá cca o 2 cm a ano, pár kapek se dovnitř dostalo, ale nic, co by stálo za řeč. V zimě na botách do auta natahám vody mnohem víc a taky to uschne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zalezi, jestli prsi "kolmo" nebo fouka vitr. Spim v aute celkem casto a kdyz "zahani", tak dovnitr prsi.

Ale spis mam jiny poznatek. To auto ma pruduchy a i kdyz v nem spime dva, tak je tam normalni vzduch i pri zavrenych oknech. Sice rano aby clovek vzal na okna hadr a kbelik, ale podle me je nemozne se tam udusit. Kdyz lezim, tak mam i pocit, ze tam "protahuje"...

Problem spis bude pres den v lete. To ale bych mel o psa strach i pri pootevrenych oknech.

Sorry, ze to neni uplne k ofukum...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ofuky mám a to z těchto důvodů:

 

U aut v cenové kategorii Fabie jsou tenká skla. S ofuky se mi jeví aerodynamický hluk jako nižší. 

 

Dále mohu nechat pootevřená okna v případě nouzového přespání a nebo v případě kdy potrebuji od auta odejít a nenápadně pootevřít okna z důvodu ventilace abych předešel přehřátí interiéru v létě.

 

0.1% větší intimita uvnitř auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj Škodováci,

 

rád bych znal Váš názor. Sundaval jsem deflektory oken (po zkušenosti už je dávat na auto nebudu ) a zjistil jsem, že vedení okna je deformované, vyboulené. Na pravé straně se dokonce prořízlo, bohužel mojí šikovností a to bolí ještě víc. :D Nevíte kolik stojí výměna tohoto dílu i s prací v AS? Otázka možná druhá... řešil by to vůbec někdo? Mám pocit, že na funkčnost to nemá vliv, protože vlhko nebo rosení v týhle oblasti nepozoruji. Jediný co mě straší je to, že ta prsklina se časem nějak ohne. Díky za názory! 

IMG_6675.JPG

IMG_6676.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 4. 2018 na 21:38, Galaxy64 napsal:

Ano, zkušenost s tím mám takovou, že po namontování jsem měl pocit, že mám dvakrát tak tlustý A sloupek. Takže to po dvou hodinách na autě letělo do popelnice. Chci prostě z auta co možná nejvíce vidět ven. Nevím kterej magor by si dobrovolně nechal omezovat výhled na chodce při odbočování. A jestli někdo bude říkat, že je to normálně průhledný, tak není. Je to jak koukat přes v akvárium.

 

Edit: A z toho Pawouka nebuďte furt tak vyplašení, nebo to fakt smaže :-).

 Ja si felektory neviem vynachváliť. V daždi, v horku cez leto nechať pootvorené okno v práci na parkovisku a vetrať. Cez zimu keď sadne do auta viacej ľudí a sneží, prší tak sa nerosia okná. A mnoho iných situácii kedy sa to osvedčilo. Super vec. A k tej priehľadnosti, žiadny problém (viď foto), to by som musel mať problém aj so slnečnými okuliarmi. Ale tak každého vec. Píšem to len ako protiváhu preto (+foto) nech zlé skúsenosti jedného neznamenajú jednoznačné odsúdenie deflektorov.

def l.jpg

def r.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@domingoPT v škodovke mi menili tie tesnenia v rámci záruky kvôli odtrhnutému rohu, ale na reklamačnom liste nie je uvedená cena. Sú tam však uvedené čísla dielov, ktoré menili:

6V0837431L 5AP - TESNENIE OKNA PL

6V0837432L 5AP - TESNENIE OKNA PP

Na skoda-diely chcú za ne nejakých 900kč/ks + si prirátaj prácu (demontáž+montáž tapecov dverí + tesnenia). Možno podľa dielenskej príručky by sa to dalo vymeniť aj svojpomocne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhou dobu, co jsem začal používat klimatizaci v autě, jsem neotvíral okna. Po nějaké době jsem však došel k závěru, že v některých situacích a při nízkém horku nemá větrání auta klimatizací smysl. To způsobuje zbytečné zvýšení spotřeby paliva, chladiva v klimatizaci a otravu životního prostředí. Navíc vzduch z klimatizace je strašně suchý a to mi taky ne vždy vyhovuje. Z tohoto důvodu jsem se vrátil k otevírání oken. A teď přemýšlím, jestli si mám koupit ty staré dobré deflektory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

@Bubaq Jen na okraj, všechny Fabie 3 před FL stejně jako úplně všechny Rapidy nemají možnost otvírání/zavírání oken klíčkem. Tohle nemístné škudlení výrobce bylo zcela nečekaným trestem pro většinou nic netušící kupující těchto aut, kteří brali tuto funkcionalitu jako samozřejmost všech Škodovek, vždyť do měly už první Octavie a Fabie... S hořkým odplivnutím pak hledali všemožná dostupná aspoň částečná řešení. Jedním z nich i tyhle ofuky a různý mřížky jak z dob Favoritů a 120-tek 🙈. Naštěstí F3 FL i Scala, už se navrátily ke standardnímu řešení stahování oken, jak jsme všichni zvyklí.

 

Píši to sem jen proto, že kdyby výrobce neudělal tuhle pitomost, pak by o tyhle věci, jejichž vzhled ať si každý přebere po svém, nebyl mezi lidmi zájem 😁. Je to jen moje zamyšlení v širší souvislosti s tímto tématem, které je věnováno ofukům, nikoli funcionalitám ovládání oken, to je mi jasné. Takže další debata zde jen k ofukům 😉

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...