Přejít na obsah

V létě motor netáhne


jolly007

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém se svým motorem 1,2HTP 47KW. Najeto 197 000km. Přečetl jsem již skoro celé fórum, a našel jsem i podobné závady, ale nikdy žádný výsledek. Můj problém spočívá v tom, že motor v teplém venkovním počasí (asi přes 20 st.) při rozjezdu nebo při přeřazení na vyšší rychlostní stupeň (kdy se sníží otáčky) přestane táhnout. Motor je bez výkonu. Dá se s ním chvíli jet, ale někdy se skoro nerozjedu a při jízdě do kopce už je pak problém. A také stoupla spotřeba a to asi o 2 i 2,5L. Začalo to loni na začátku léta. Ráno nebo když bylo chladno jel motor jako nový. S autem jsem v létě i s touto závadou dojezdil. Závada se, ale koncem léta projevovala stále častěji. Poté přišel podzim, zima a motor jezdil jako nový. Najel jsem s ním spoustu kilometrů a bez závad. Zkoušel jsem ho po dálnici na max. a klidně i 160km/h bez problému a s průměrnou spotřebou 5,7L. Motor jel jako nový. Teď když se v dubnu přehoupla venkovní teplota přes 20 st.  motor zase netáhne a je problém se sním rozjet. Startování je OK. Jen když se motor zahřeje je problém. Proč se to děje jenom když je venku nad cca 20 st.?

Prosím o radu. Svíčky vyměněny, zapalovací cívky vyměněny, katalyzátor měněn v cca 50 000km. Svítí mi kontrolka motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...