Přejít na obsah

Opakované odpojování USB po zapojení telefonu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

neřešil někdo problém, že po připojení iPhonu k přednímu USB se telefon opakovaně odpojuje? Konkrétně se děje to, že připojím telefon. Objevíce se načítám USB a po chvilce se telefon začne nabíjet. Pár vteřin na to se telefon přestane nabíjet a opět se objeví načítám USB na columbusu.

 

Někdy to jde bez problému hned na poprvé - spíše vyjímečně, ale většinou musím telefon třeba i 10x odpojit od kabelu a připojit znovu aby se to chytlo. Je to dost pruda.

Nepomohl by například nějaký ten silnější kabel nebo je to běžné chování? Někde jsem zde četl, že první serie SIII neumí dokonce nabíjet. S tím problém nemám. Když už se to chytne, nabíjí to i se zapnutým Wazem.

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Tak jsem zkusil obojí. Jiný kabel, jiný mobil a bohužel bezúspěšně. Z mobilu tedy jen iPhony. Pokud povezu někoho s androidem, zkusim to i s nim. Nicméně, je to pěkne otravné. Hlavně, když přehrávám ze Spotify hudbu a podobně. Někdy se to chytne hned a někdy to trvá i desítky kilometru po opakovanem pripojení a odpojení. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani s iPhonom 7 (CarPlay) a ani HTC M9 (Mirrorlink, AA) nemam problemy s odpajanim USB a to ani pri dlhych jazdach. so starym HTC M7 som vsak nevedel AA ani len pripojit (pri rovnakom kabli ako M9)... pre iPhone pouzivam aktualne v aute kabel A-DATA kupeny v Alze niekedy pred rokom...  

 

kolegovi, ktory sa na padanie pripojenia AA stazoval, pomohlo vymenit kabel... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezne se mi stavalo, ze mi vypadavalo USB treba i 3x za ctyrhodinovou jizdu. Vymenil jsem usb kabel, koupil jsem kratky, poradny kabel (usb-c 5Gbps s pozlacenymi konektory a odolny proti mechanickemu vlivu). Situace se vyrazne zlepsila, ale jednou za cas se to zopakuje. Vyskoci hlaska (priblizne) "Zkontrolujte pripojene usb zarizeni" a pokud auto nevypnu, nezamknu a nenecham ho chvili tak, tak nejsem schopny telefon znovu pripojit (v seznamu zarizeni je (zaskrtnuty), ale nejde odskrtnou ani nic - jako bych ten kabel vubec nepripojil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

uplny ideal by bol vyskusat s mobilom a kablom, ktory v inom aute funguje bez problemov... a ten tvoj mobil v druhom aute, kde ten iny mobil fungoval bez problemov...

teoreticky moze ist o problem v mobile (ci uz softverovy alebo hardverovy - pri dlhej jazde sa nieco prehreje) alebo v aute (kde by som ako najpravdepodobnejsie miesto chyby videl USB hub)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, Shaarky said:

Tohleto mi dělalo, když aplikace AA padla... máš nejnovější Android Auto popř. i nejnovější Waze ? Doporučuji se přihlásit do Waze Beta programu.

Android Auto jsem mel vzdy aktualni, waze taky.

 

Kdyz tahle situace nastane, tak:

* kdyz restartuji mobil a pripojim ho zpet do auta - nema vliv, auto mobil nevidi a je to cele zaseknute (nejde ani odskrtnout zarizeni v seznamu zarizeni)

* kdyz vypnu auto, necham ho chvili zamcene - zacne fungovat normalne (i bez restartu mobilu)

Z toho vyplyva, ze ... nevim, co zpusobi tento pad, ale kazdopadne se to zasekne "v aute".

 

 

10 hours ago, PistaTT said:

uplny ideal by bol vyskusat s mobilom a kablom, ktory v inom aute funguje bez problemov... a ten tvoj mobil v druhom aute, kde ten iny mobil fungoval bez problemov...

teoreticky moze ist o problem v mobile (ci uz softverovy alebo hardverovy - pri dlhej jazde sa nieco prehreje) alebo v aute (kde by som ako najpravdepodobnejsie miesto chyby videl USB hub) 

To by bylo, ale nekdy se to na 4h jizde ani neprojevi (a nekdy po 3h hned 2x za sebou), takze by se to testovalo dost blbe. Dva mobily bohuzel nemam, abych to otestoval :-|. Taky bych tipoval, ze se tam neco prehreje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to takto neodpojuje. U mě se to spíše stále připojuje :-/. Viz obrázek. Ale mám iPhone a nepoužívám CarPlay... car play mě ani tak neštve, stejně je téměř nepoužitelný, ale to nabíjení se pořád zapíná a vypíná a hlavně přehrávání ze Spotify.

 

 

IMG_8936.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 9. 2018 na 11:39, uxx napsal:

Vyfotil jsem screen, když ta chyba nastane. Pak už musím auto úplně odstavit, nechat ho chvíli zamčené atd.. To je jediná "vada", všechny ostatní vyřešil USB kabel.

 

Dělá to někomu? Budu to reklamovat.

DSC_1018-01.jpeg

presne toto sa deje aj mne v aute....  napiše zkontrolujte nastaveni... ak odpojim alebo pripojim kabel nefunguje nič.... mobil reštartujem a tiež nic.... a radio ako keby zaseknute bolo... neda sa odškrtnut telefon... stale ho vidi ako pripojeny ale nic nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/19/2018 at 9:37 AM, Martin Bednář said:

Nestačí jenom restartovat rádio? Ale nestačí vypnout a hned zapnout. Ovladač zapnutí je potřeba držet alespoň 10 vteřin.

 

Reset jsem nezkousel. Vyzkousim a doufam, ze to pomuze - alespon by to nebylo tak obtezujici ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

V posledných mesiacoch sa mi to stáva tiež. Výmena káblu nepomohla, telefón sa kvôli odpájaniu nedá ani nabiť cez ten port. Niekedy to týždeň nerobí, inokedy môže byť telefón pripojený aj 2 hodiny a nepripojí sa. Dosť ma to štve, lebo denne používam Waze cez Carplay. Našiel na to niekto nejaké riešenie? Je problém v aute alebo v iOS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes mi zhavarovalo CarPlay kompletne. restartol som mobil, k autu sa neviem pripojit - chyba USB...

rano vsetko bez problemov, este cez obed tiez...

vcera vecer som aktualizoval na najnovsiu beta verziu iOSu, co moze (no nemusi) mat s tym spravanim nieco spolocne.

 

uz sa mi to raz stalo, vyskusal som 3 rozne kable a 2 rozne iPhony, zrusil som CP profil z mobilu, aby sa spojenie vytvorilo nanovo - nic nepomohlo... 

na druhy den vsetko fungovalo... tak dufam, ze aj toto bude iba docasny problem...

vyzera, ze vtedy zblbol columbus a kym sa uplne nevypne, tak CP nebude fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iný kábel u mňa nepomohol, dokonca som kvôli tomu kupoval nový kábel, jeden originál a jeden iný (v podobnej kvalite a cene ako originál). Skúšal som podobne ako @PistaTT - zrušiť carplay a vytvoriť nové pripojenie, reštart Columbusu, dokonca som rozmýšlal či to nie je tým, že iPhone ťahá pri quickcharge príliš veľa šťavy z portu a preto ho auto odpája. Takže som mobil nabil do plna, ale ani to nepomohlo. Dnes sa carplay však záhadne rozbehol asi po pol hodine jazdy. Je to celé nejaké divné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...