Přejít na obsah

Problém s teplým motorem


Jamarino

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny vespolek,

začínám být ze svého auta zoufalý.Posledních 14 dní mám problém s teplým motorem. Jakmile jedu (třeba 20km a více), zastavím na parkovišti na nějakou chvíli, pak už nemůžu odjet. To samé, když třeba stojím na parkovišti na volnoběh po jízdě (5 min) a asi se více ohřeje motorový prostor, začnou klesat otáčky na 500ot/min, dusí se a nebo rovnou chcípne. Dnes se mi to stalo v čekání v koloně na semaforu, kdy jsem zase stál na místě a v intervalech pár minut popojížděl. Po 10 minutách se mi povedlo na minimální výkon přes spojku popojet pár minut do ústraní. Po dalších 30 minutách čekání se mi povedlo rozjet a odjet - auto z počátku vůbec netáhlo- poté co se trochu ofoukal motorový prostor začalo jet normálně.

 

Takže souhrn - děje je to pouze, když je teplý motor a motorový prostor

                        otáčky spadnou na volnoběh na 500 ot/min a auto se dusí (vůbec nereaguje na přidávání plynovým pedálem)

                        vyměnil jsem vzduchový filtr, svíčky za origo ngk - žádná změna

                        zkoušel jsem odpojit váhu vzduchu (žádná změna)

                        během jízdy se chová normálně

                        nesvítí žádná kontrolka, diagnostika neukazuje žádnou chybu
                        vyfoceny staré svíčky 

                        závada se projevuje na benzín i LPG

                        v přiložených videích je natočeno chování

 

 

Jedná se o Superba I 2005 1.8T 110kW (chip 140kW) přestavěný na LPG.

 

Budu vděčný za každou radu. V servise mě přijmou až 25.4. , ale radši bych tu závadu odstranil dříve.

 

20180411_171428.mp4

20180411_171510.mp4

20180412_090213.jpg

20180412_154656.mp4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klapku jsem vyčistil a žádná změna. U elektroniky žádný bordel nebyl. Zkoušel jsem vyndat konektor od čidla teploty nasátého vzduchu a ejhle, otáčky hned vyskočí na normální úroveň. Vyměnil jsem tedy za nové čidlo, ale problém je pořád ten samý. Stane se ta samá situace i s novým čidlem, vypojím konektor a funguje. Diagnostika ukázala chybu klapky, ale může to mít spojitost? Že když vyndám konektor od čidla teploty, klapka se rozeběhne? Nechce se mi hned naslepo kupovat nová, je to celkem drahá sranda.

Editováno: , autor: Jamarino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...