Přejít na obsah

Vymena oleja / spotreba oleja / interval vymeny


velkepeni

Doporučené příspěvky

Ahojte

 

Kedy sa chystate na 1.vymenu oleja? niekto ide po 1000km, niekto 5000km a niekto to nechava na servisny interval.

 

Zaujima ma tiez ake mate v CR servisne intervaly? Aky olej lejete dnu, ak ste si uz niekde kupili a kde ste kupili hoc aj filter by ma zaujimalo,

 

Dakujem kazdemu za rady,postrehy, napady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to budu dělat jako do teď s předchozími auty. U Karoqa v 5000km a v 15000km a pak každých 15000km.Olej si nosím vlastni.(dříve jsem dával 5w-30) Karoq dostane 0w-30. Oleje a filtry kupují" škoda díly plzeň" a jen co je prvovyroba

Editováno: , autor: Hyper ST
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Hyper ST napsal:

Tak já to budu dělat jako do teď s předchozími auty. U Karoqa v 5000km a v 15000km a pak každých 15000km.Olej si nosím vlastni.(dříve jsem dával 5w-30) Karoq dostane 0w-30. Oleje a filtry kupují" škoda díly plzeň" a jen co je prvovyroba

Ten interval výměny se mi zdá být rozumný, předpokládám ale, že když ti nastaví výměnu po 30tis. (případně proměnlivý interval, u kterého mi vždy vysvětlovali, ať nic neřeším, že auto si řekne samo) :) tak že to znamená, že to prostě budeš ignorovat a budeš si tam z vlastní iniciativy jezdit měnit olej podle vlastního uvážení?

 

Ten typ oleje mě taky zajímá. Proč namísto 5W budeš volit 0W? Je to kvůli zimním startům? Přiznám se, že jsem nikdy neřešil, co to označení udává, do své OII jsem si vždy nechal poradit ve Škoda servise, co bude pro moje auto nejlepší. Dlouhodobě tam dávají 5W-30 a já dolívám totéž, když už je potřeba. Letmým pohledem na internet jsem teď koukal na ta označení a jestli dobře chápu, tak první číslo se vztahuje k viskozitě v zimě, a to druhé k létu, kdy 0W by mělo teda mít "lepší" vlastnosti při nízkých teplotách, než 5W. Jestli to tak je, a to druhé číslo zase specifikuje viskozitu při vysokých letních teplotách, tak mi vychází jako lepší volba 0W-40, protože přeci jen jsou v našich klimatických podmínkách v posledních letech ty teploty v létě mnohdy i hrubě nad 30C.

Editováno: , autor: BirK
Korektura
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávám tam tu specifikaci co bych dostal ve značkovém servise. Měl jsem 1.2Tsi a tam servis dával 5w30 na proměnlivý interval.Tak jsem měl nastaveno 30.000km nebo dva roky.Tak a já ho dával po roce (15.000km za rok jsem nenajel) a pak za další rok to píplo na výměnu tak jsem vyměnil a nastavil opět 30.000km. U 1.5Tsi uvidím zítra co tam lejou.Zatím kde kupuji a zadávám typ motoru tak mě to ukazuje jen 0w-20 nebo 0w-30 https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/spavl0w30-motorovy-olej-shell-ultra-professional-av-l-0w-30-longlife-shell-25020.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 4. 2018 na 20:26, Hyper ST napsal:

Dávám tam tu specifikaci co bych dostal ve značkovém servise. Měl jsem 1.2Tsi a tam servis dával 5w30 na proměnlivý interval.Tak jsem měl nastaveno 30.000km nebo dva roky.Tak a já ho dával po roce (15.000km za rok jsem nenajel) a pak za další rok to píplo na výměnu tak jsem vyměnil a nastavil opět 30.000km. U 1.5Tsi uvidím zítra co tam lejou.Zatím kde kupuji a zadávám typ motoru tak mě to ukazuje jen 0w-20 nebo 0w-30 https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/spavl0w30-motorovy-olej-shell-ultra-professional-av-l-0w-30-longlife-shell-25020.html

Jak víš, že pro tento motor lze použít oleje VW 504 00 a VW 507 00?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

   

Citovat

Spotřeba oleje motoru 1,5 TSI

asi jsem se trefil :

  Je to zde hóódně  hlídané ,tak bych rád věděl jestli máte vypozorováno  někteří kdo máte větší nájezd km ,jakou má tento motor 1,5 TSI spotřebu oleje . Dejme tomu na 5000 -10 000 tisíc km ,kolik jste doplnili? Pokud bylo nutné.Každý řidič by se měl občas kouknout na měrku jak na tom hladina oleje je ,nejlépe na rovině a  až  druhý den po jízdě, kdy všechen olej steče do vany.

  Mohlo by to napovědět jak na tom je s těsností válců a jak se motor povedl. Některé motory s takto řídkým olejem mohou mít potíže.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Byl jsem se zeptat na olej ve škoda servisu a pro 1,5 tsi s filtrem r.v.1/2019 je předepsaný pouze 508 00 (0w-20) jestli je to na rok a 15 tis nebo na dva roky a 30 tis je jedno , jiný olej tam nepatří. Takže první výměnu po roce a cca 10 tis si udělám sám a na druhou do autorizáku abych nepřišel o záruku .. Škodovka chce za litr oleje skoro 800 , ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dřív to bylo napsaný v návodu k obsluze a teď tam ti žebráci raděj nenapíšou nic anebo takový zmatky aby se v tom nikdo nevyznal a musel do servisu. Já jsem obvolával servisy a bylo to tak 50 na 50 , jedni 5w30 a druzí 0w20 ale pak podle vin naznali 0w20. Tak ho tam dám . Karoq 1,5 1/2019

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

nějaké nové poznatky co do 1.5tsi 110kw s filterm patří za olej (0W-20 nebo 5W-30) nebo je to jedno?

 

PS nyní mi dva servisy potvrdili pro tento typ motoru 0W-20. Respektive, že tam 5W-30 taky jde dát ale budou vyšší emise ?

 

Takže to vidím tak, že ze začátku budu jezdit na 0W-20, hlídat měrku a oleje a případně dolévat, měnit max po roce nebo 12-15t km (tolik zhruba za rok najedu)

 

Teoreticky vždy v budoucnu můžu přejít na hustší, zpětně už to půjde těžko...

Editováno: , autor: sheep-master
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...