Přejít na obsah

Vymena oleja / spotreba oleja / interval vymeny


velkepeni

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Boleslavák napsal:

Normální je pravidelně olej kontrolovat a né čekat na nějakou kontrolku co když by ti odešel baroskop?

Normalne by to malo vydrzat od vymeny do vymeny. Ale EU a skodovka nas nauci ze je to blbost. Tak pekne ako pred 30 rokmi kontrolovat olej pred jazdou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

mám od ledna 2019 Karoqa ,1,5 TSI 110kw a mám najeto 13500km a plánuji výměnu oleje do 15000km a nechám si to dělat v servisu...prostě jsem na to sám levej :( a tak se chci zeptat, kolik si učtují v servise za výměnu oleje, filtru atd? Abych měl představu o ceně a nešel do prvního předraženého servisu. Předem děkuji za informaci.

Olaf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej tak kolem 800-1000 kč za práci filtry a pomocný materiál + 600-900 kč za litr oleje (1.5 TSI má myslím 4,5l náplň, kdyžtak mne někdo opraví). Některé servisy povolují vlastní olej, když si ho seženeš (musí splňovat normu VW508.00 nebo 504.00), tak tam stojí pak litr do 200kč a dá se tím nemálo ušetřit (ale je to servis od servisu ale moc jich není...).

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, olaf1 napsal:

Ahoj,

mám od ledna 2019 Karoqa ,1,5 TSI 110kw a mám najeto 13500km a plánuji výměnu oleje do 15000km a nechám si to dělat v servisu...prostě jsem na to sám levej :( a tak se chci zeptat, kolik si učtují v servise za výměnu oleje, filtru atd? Abych měl představu o ceně a nešel do prvního předraženého servisu. Předem děkuji za informaci.

Olaf

Mě to stálo bez pár korun 4000 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaký máte názor,

čeká mě výměna oleje v servisu ,otázka , použili by jste olej 5W30, když předtím jsem sám měnil olej po 10 000km a dal 0W20?

Jezdím ,popojíždím krátké trasy. Interval výměny mám podle ukazatele po 19 měsících , najeto cca 9000km.

Tak zvažuji který olej .Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to je normální ... viz manuály servisních embasointervalů:

https://www.skoda-auto.cz/servis-a-prislusenstvi/servisni-intervaly

 

U karoqa, pokud není nastaven interval 15000/1 rok, je u proměnlivého intervalu 30000/2 roky a pak 30000/1 rok, tzn. po dvou letech je člověk stejně v servisu každý rok ... ten třetí rok je výměna brzdové kapaliny, a pak už se stejně dnešní wagen jen sejří a je nejvyšší čas jej vyměnit, než se ouplně usejří ...

 

Oni ty intervaly jsou stejně zajímavé, u prvního yetiwagenu jsem měl 30000/2 roky, auto si řeklo o servis ve 26000 km po roce a půl a podle palubního počítače se kilometrový servis měnil. Druhý yeti měl už interval jako karoq, tedy 30000/2 a pak 30000/1 ... jen s tím rozdílem, že mě natvrdo nechal dojet do skoro 30000, resp. 2 roky, aniž by palubní PC přepočítával a měnil termín servisu podle zátěže (stejně je to tak u mého klokana ... prostě km do servisu jsou počítány do 30000, nebo 2 let, pokud to nějak nezačne zázračně v dalších měsících přepočítávat), pak si řekl o servis další rok (zmiňovaná brzdovka, no a když už tam člověk je, stejně si nechá i ten olej vyměnit). Koneckonců, jak sami embasoprodejci přiznávají, už je neživí prodej aut, ale jejich servis ...

 

 

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...